Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaügyi központnál van a...

A munkaügyi központnál van a fiatalok vállalkozóvá válásának támogatása. Mit érdemes belőle indítani?

Figyelt kérdés

Mit lenne érdemes beindítani, amennyiben - ha jól tudom - 1 évig fizetik a minimálbért? Ez fedezné kisadózóként az állam felé irányuló havi kiadást.

Számítástechnikai webshopot (oldalt megírom magamnak, mert web-programozó vagyok) csak kiszállítással, erre gondoltam de nehéz lenne jó áron adni és betörni a piacra, gondoltam mezőgazdaságra is, de manapság már venni könnyebb mindent mint eladni.

Ti mibe vágtatok bele ami aztán meg is maradt, nem fuccsolt be 1 év után?



2016. júl. 4. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Szóval azt várod, hogy valaki adjon neked 1 tuti tippet amiben ő is utazik? Értelmesebb lehetnél...
2016. júl. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pl. egy debreceni nem fogja egy soproninak keresztbetenni ha olyan jellegű a vállalkozás.
2016. júl. 4. 11:42
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Én magyarba nem is akarok üzletet. Ajándék boltot szeretnék pár év múlva, addig meg utazni/dolgozni/pár dolgot megtanúlni. (alkotó vagyok - a művész szót csak akko fogom használni, ha lesz belőle valami)

Magyarba szűk a vevő kör, a nép nem nagyon engedheti meg magának költekezést. A magas adó s hely bérlésről nem is beszélve. Az egyik jól működő boltról beszélt egy ismim s nagyot néztem mennyit keres, de jól elmegy a pénz egyéb fizetni valókra. 500-600ezres bevételből marad 120-150ez.

Ha webshop-ban gondolkodsz ne csak magyar, hanem angol vagy/és német nyelven is érdemes "felszolgálni" a termékeket.

S a nagy kérdés, amit határozottan kell tudni: Milyen termékekről lenne szó?

Én úgy gondolom, ha valakinek nincs ötlete az bele se vágjon! Rengeteg ember akar saját vállalkozást... legtöbbnek nem is az anyagi befektetés nehéz, hanem eldönteni azt miket akar eladni. Eközbe nekem tele van rajzolva részletes leírással az A4es 1centi vastag füzetem.

Amíg nincs kelendő terméklistád, állj meg s gondolkodj miket hogyan mennyiért tudnád beszerezni/elkészíteni s értesz is hozzá. Amennyiven nincs bele se vágjál, rengetegen elbuknak. Weboldalas "tájékoztatók" se mondanak jó ötleteket...fantázia/kapcsolatok (termék beszerzés) - magadnak kell rájönni.

Pl asztalos ismi rengeteg mindent készít, külön megrendelésekre.

Én meg ugyebár ajándék boltba gondolkodom (bjd, bjd-pet, jelmezek, ékszerek,táskák, kulcstartók animéseknek stb, dísz növények-szobrok, kisebb praktikus bútorok, mobildíszek, hajdíszek (pl esküvő), dísz- és ékszer dobozok, különböző formájú ajándék édességek (pl bjd figurákat is a negatívval formázok), névjegykrtya, plüssök, 2-3D s hátlapdíszek,ruha kiegészítők(sálak,sapik stb), legyezők... és még sorolhatnám. De persze ezek azok amik megalkotásához értek. (nem ratyi meska minőségben - pl pár plüsstől szerintem ha lenne gyerekem sírva fakadna.)

Akik sok mindenhez értenek azok előnyben vannak. Akik meg csak hasukra csapnak "csinálok egy üzletet" de gőzük sincs mit kellene eladni azok naív fellángolások.

2016. júl. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
dvd-téka.
2016. júl. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

"500-600ezres bevételből marad 120-150ez. "


rofl nap vicce 500-600 bevetel? 10%os haszonnal lehet dolgozni manapsag az ekkora arbevetel mellett 50 ezer adozas elotti eredmeny es ha te azt torvenyesen ki akarod venni a cegbol akkor meg osztalekado is kell


azt emlitettem mar, hogy egy kfthez amugy 3 millas torzstoke kell?


raadasul webshop, tehat a konkurencia egy google keresesre van

2016. júl. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ja bocsi az 50 ezer nem a haszon hanem a konyvelod dijja es meg nem is taroltad sehol a cuccot, nem fizettel komosszios munkasokat es nem vettel semmit a cegbe


szal szerintem ekkora arbevetel mellett lazan veszteseges a biznisz


szerintem inkabb szolgalataskent aruld magad mint fejleszto nagyobb cegeknek alkalmi munkakra, remelem sqlhez vba hoz jobban ertesz, mint a szamvitelez

2016. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Tanuld ki a gázszerelői szakmát. Legalább egy olyan emberről hallottam, akinek nagyon bejött. :-))
2016. júl. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A te szakmáddal azért elég nehéz vállalkozóként boldogulni, ugye tudod?

Max azt tudom elképzelni hogy van egy két szerződéses partner akinek kvázi bedolgozol számlásan, mást nem igazán.


Ha nincs ötleted, úgy viszont elég nehéz bármit is csinálni, mert megírod az oldalt magadnak, de hogy ott mit fogsz árulni az lényeg a dologban, nem az hogy a hátszél megvan-e.

2016. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugye azt tudod, hogy egy számítástechnikai webshophoz is (hasra ütök) legalább kéne 4-5 milla induló tőke és akkor ez még nagyon az alja mindennek.
2016. júl. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!