Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi az a nettó összeg,...

Mennyi az a nettó összeg, amennyiből az alábbi feltételek mellett jól meg lehet élni Budapesten?

Figyelt kérdés
A jól meg lehet élni alatt azt értem, hogy félre tudok rakni a jövőmre és külön a váratlan kiadásokra is, jut némi szórakozásra is, normális kaját tudok enni hónap végén is. Szóval nem kacsalábon forgó élet, hanem egy emberhez méltó élet igényeit kielégíteni. 27 éves vagyok, új élet reményében szeretnék költözni piacképes szakmám van, angol és német nyelvtudásom, vidékről költözöm, egyedül. De igazából itt nem is a szakmám tudásom meg a mennyit kérhetek a lényeg, hanem hogy mennyi az a havonkénti nettó összeg, ami a fentieket biztosítja?
2016. júl. 5. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Albérletben 300 nettó és akkor 50 körül tudsz félretenni.


100 az albi ( egy kicsi...) és 150 kell az élethez

2016. júl. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szobában gondolkodom, azt szerintem tudok kivenni 50-60 körül rezsivel együtt. Sajnos úgy számoltam, legjobb esetben is 200 nettó a reális összeg amit ennyi tapasztalattal kérhetek, bár mivel mind a két nyelvtudásom felsőfok, lehet van olyan hely, ahol adnak 300at is.
2016. júl. 5. 16:11
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem a nyelvtudás a mérvadó, hanem a szakma. Ha pl. informatikus vagy 2-3 év tapasztalattal, annyit kérsz, amennyit nem szégyellsz. Ha meg tanári diplomád van, akkor valószínűleg felkopik az állad.
2016. júl. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Ja, egyébként a min. nettó 300e ad egy nyugodt alapot ahhoz az élethez, amire vágysz.
2016. júl. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Közgazdász Bsc diplomám van, pénzügy szakon de nem dolgoztam soha a szakmámban, beszerző voltam egy közepes cégnél, illetve azelőtt 3 évet külföldön dolgoztam pincérként és recepciósként.
2016. júl. 5. 16:18
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Mielött összeköltöztünk, a parom eyg kis alberletben elt, egyedül. 250-270 volt a nettoja, es nem nagyon tudott belöle felretenni. Kicsit tulzasnak ereztem, azota mar megtanult kicsit banni a penzzel. Mar szobat is nehez talalni 50-60ert, igy en is egy 250-300at mondanek.
2016. júl. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%

Nettó 300 a lófäszt. Álmodj királylány. Úgy dobálóztok itt a számokkal, mintha te eldöntenéd, hogy ennyi jár, akkor ennyit kapsz.


Kibérelsz egy szobát, ami nem a gettós részen van, rezsivel együtt legyen 50.

Az ételt nem könnyű megsaccolni, mert attól függ, hogy pl. készételt veszel, gyorskaját veszel, alapanyagokat veszed meg és te főzöl, milyen élelmiszereket veszel stb. De szerintem egy 30-asból kijön.

Ha BKV bérlet árát nem téríti vissza a munkahely, akkor az mennyi most? Gondolom kb. egy 10-es.

Eddig 90 ezernél tartunk.

Ehhez hozzászámolod azt, hogy ha hazautazol vidékre pl. havonta 1-szer, akkor az mennyibe kerül + hogy mennyit akarsz szórakozásra költeni + kalkulász egy kis félretevéssel.

2016. júl. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*kalkulálsz
2016. júl. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%

Én havi netto 4-500 körül keresek, de így is nehéz megélni Bp-en.


Ha csak egy kis lyukat bérelsz mostanra az is 100+rezsi tehát 130-140 körül állsz meg, bkv bérlet 10500, Kaja 2-3000/nap - 60-90 ezer/hó, tisztítószerek-szépségápolási cikkek 20/hó, hazautazás távolság függő.

2016. júl. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Heteske, tessék lenyugodni. Ha fogalmad sincs arról, hogy mennyibe kerül manapság egy normális szintű élet (nem az általad vizionált létminimum, a napi 1.000 Ft kaja költséggel...), és hogy mennyit lehet a versenyszférában megkeresni, akkor nem kell feltétlenül belekotyogni, főleg nem ilyen ordenáré alpári stílusban. Csak hogy tisztán lássa mindenki, időközben rengetegen kimentek pénzt keresni külföldre, itthon meg szépen szakember hiány lett (nem kicsit), és a bérek ennek megfelelően alakulnak. Bizony nem árt egy-egy állásinterjú előtt tájékozódni, hogy mennyit is hajlandók fizetni a munkánkért, megéri a fáradságot.
2016. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!