Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nem tudom bemutatni az új...

Ha nem tudom bemutatni az új munkahelyemen a régi munkahelyem munkáltatói igazolásait (mert nem hajlandóak kiállítani! ), akkor az új munkahelyem is elkezdheti a TB vezetését?

Figyelt kérdés
2016. júl. 7. 19:27
 1/9 DyttaDetty válasza:
41%
Igen, elkezdheti, el is kell kezdenie. De mindenféleképpen el kellene érned, hogy kiadják az igazolásokat. Az adóadatlap nélkül pl.: nem tudod elkészíteni az adóbevallásodat. Az igazolások is fontosak,mert ezeken szerepel, hogy van-e tartási kötelezettséged stb. A munkaviszonyodat sem tudod majd igazolni, ha nincs semmilyen papírod. Én az OEP-nél kezdeném, ott megtudhatod fizettek-e utánad járulékot, be voltál-e egyáltalán jelentve.
2016. júl. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Senkit nem érdekel hogy az előző munkahely fizetett e utánad tb-t vagy sem. Semmi köze hozzá.


A kilépő papírokat ki kell adni, ezt nem tudja elsunnyogni a cég. Mikor léptél mi, azaz mi volt az utolsó munkában töltött napod?

2016. júl. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem hajlandók kiadni, akkor keresd meg őket, hogy a fizetésedet miért nem utalták, hiszen papíron még mindig náluk dolgozol.

Az új munkahelynek ettől függetlenül a maga dolgait meg kell csinálnia.

2016. júl. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Mik ezek a maga dolgai? Ők bejelentenek?

2016. júl. 8. 09:35
 5/9 A kérdező kommentje:

2: Június 1-je. Azóta is intézik...

A baj csak az, hogy hétfőn mennék szerződéskötésre az új helyemre, de kétlem, hogy egy nap alatt a volt cégem kiállítaná.

2016. júl. 8. 09:37
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Az új helyre nem KELL azonnal vinni az előző papírjaid, főleg ha megmondod hogy nem kaptad meg őket.

Kérd a régitől, kérd szóban, ha nem, kérd írásban ajánlott tértivevényes levélben, ha arra sincs reakció akkor Munkaügyi Hivatal.

Amúgy az előző munkahelyeden volt normális munkaszerződésed és havi fizetési papírjaid is?

2016. júl. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen. Mennyi idő alatt kell bevinni?

Most végezte a NAV-ban. Lejárt a 45 nap, ami után még jár a TB. Ott azt közölték velem, hogy még ki sem vagyok jelentve!

És hétfőn mennék szerződést írni.

2016. júl. 8. 10:04
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

"Igen. Mennyi idő alatt kell bevinni?" Majd kérdezd meg ha mész aláírni a szerződést, hogy ha még nem kaptad meg mit tehetsz, ne higgyék hogy te vagy a link.. Aztán majd mondanak rá valamit. Volt olyan hogy én soha nem kaptam meg a dolgozó papírjait. Abból dolgoztam ami volt :)


Ha nem vagy még kijelentve sincs semmi, az új helyen bejelentenek a régin pedig majd ki. van egy tippem, hogy 12-e előtt ez meg fog történni :D

2016. júl. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, hogy "TB vezetés"

Az új munkáltatód bejelenthet, függetlenül attól, hogy leadtad-e a régi munkáltatódtól származó papírokat, vagy sem; sőt úgy is bejelenthet, hogy egyidejűleg még más munkahelyen is be vagy jelentve (párhuzamos jogviszony)

"Az adóadatlap nélkül pl.: nem tudod elkészíteni az adóbevallásodat."

De, el tudod készíteni. Sőt, jövőre, ha csak munkáltatótól származó adóköteles bevételed van, adóbevallást sem kell csinálnod, megcsinálja a NAV, kiküldi neked, te pedig elfogadod, vagy módosítod.

De ha más jövedelmed is van és adóbevallást kell tenned, ügyfélkapu keresztül lekérdezheted az adott évre vonatkozó összes kifizetőtől származó jövedelmed (2012-ig visszamenőlegesen)

"Az igazolások is fontosak,mert ezeken szerepel, hogy van-e tartási kötelezettséged stb."

Ezt helyettesítheti egy munkavállalói nyilatkozat. Ha pedig eltitkolná a munkavállaló a tartási kötelezettséget, stb-t, végrehajtóhoz kerül az ügy, aki értesíti a munkáltatót a levonási kötelezettségekről.

"A munkaviszonyodat sem tudod majd igazolni, ha nincs semmilyen papírod"

Ügyfélkapun keresztül a NAV adatbázisában szereplő összes munkaviszonyodat napra pontosan le tudod kérdezni 2007.01.01-ig visszamenőleg. Ez hiteles adatbázis, igazolhatod vele a munkaviszonyod, ha szükség lenne rá.

Nemcsak a biztosítási jogviszonyod kezdete/vége, hanem a heti munkaórák és a FEOR kódok is szerepelnek benne munkáltatókra lebontva. Részletesebb, mint a TAJ szolgáltatásokból lekérdezhető biztosítási jogviszony.

"Én az OEP-nél kezdeném, ott megtudhatod fizettek-e utánad járulékot, be voltál-e egyáltalán jelentve."

Ezzel már régóta a NAV foglalkozik, hozzá kell bejelenteni, ott tartják nyilván. Mint fentebb írtam, ügyfélkapun keresztül meg tudod ezeket nézni.

"Mikor léptél mi, azaz mi volt az utolsó munkában töltött napod?"

A kilépés dátuma és az utolsó munkában töltött nap dátuma nem feltétlen egyezik meg (sőt, a legtöbb esetben különbözik a felmondási idő miatt)

Az a lényeg, hogy papír szerint mikor volt az utolsó munkaviszonyos napod.

"ha arra sincs reakció akkor Munkaügyi Hivatal"

A munkaügyi hivatal nem fog foglalkozni a kilépő papírjai beszerzésével, nem fogja felkeresni a volt munkáltatót. Panasszal a Munkaügyi Felügyelőséghez fordulhatsz.

"Június 1-je. Azóta is intézik...

Most végezte a NAV-ban. Lejárt a 45 nap, ami után még jár a TB"

Június 1-től még nem járt le a 45 nap. Azóta még csak 38 nap telt el.

"Ott azt közölték velem, hogy még ki sem vagyok jelentve"

Volt felmondási időd?

Ki mondott fel: te, vagy a munkáltatód? Milyen módon?

Mikor szűnt meg a munkaviszonyod papír szerint?

2016. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!