Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz az, hogy adminisztrációs...

Igaz az, hogy adminisztrációs és hasonló munkakörben inkább nőket alkalmaznak a munkáltatók?

Figyelt kérdés

Igaz-e, hogy legtöbb mikro, kis és középvállalkozásnál előnyben részesítik a női jelentkezőket a fent említett munkakörben meghirdetett állásokra?

Cáfolatokat és ignorálásokat is várnék észérvekkel. Valóban sokat nyom a latba, ha valaki dekoratív hölgy? Szívesebben alkalmaznak alacsonyabb (nem vezetői vagy fontosabb munkakörben) ilyen hölgyeket itthon?

Szerintetek mennyit nyom a latba a vizuális megjelenés egy-egy munkakörnél, tényleg csak a fontosabb munkakörökben nézik el, ha valaki kevésbé szimpatikus első ránézésre? Gondolok itt ilyen matematikai elemzői vagy mérnöki állásokra. Még mindig ennyire szexista a gondolkodás itthon?



2016. júl. 19. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem igen. Jelentkeztem egyszer recepciós munkakörbe, majd jött az email. hogy a cég lányokat keres úgyhogy bocs. Úgy tűnik ha fiú vagy akkor már csak pakolásra vagy jó :DD vicc...
2016. júl. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hr-es interjùztatók vàlaszàt is vàrom a témàban, amùgy még rendesek voltak veled, legtöbbször vissza sem írnak...
2016. júl. 19. 14:43
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Amelyik főnök az alapján választ munkatársat, hogy ki a legszebb nő, én ott nem is akarnék dolgozni.

Viszont a jó megjelenés és a szimpátia igenis fontos, 2 hasonló önéletrajzzal rendelkező ember közül azt fogják felvenni, akinek kellemesebb a megjelenése, akár fiú, akár lány.

Alapvetően munkakörtől függ, a nők általában precízebbek, és jobban elvannak a pepecselős munkával, a férfiak ezt hamar megunják. Viszont ahol én dolgoztam eddig(pénzügy, compliance), ha volt fiú jelentkező mindig nagyon örültek neki, mert a nemek arányát jobb irányba tereli. (Sok hüpi összezárva egy irodában sok konfliktusforrás.). Ráadásul a fiúk nem mennek el szülni, és általában nem ők maradnak otthon, ha beteg a gyerek, szóval szerintem sokszor még előny is.

2016. júl. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, sokszor hallottam már ezeket az érveket, hogy szülési szabadság meg, ahol így választanak oda nem mennék. De vagy sosem vagy esetleg utólag tudja meg az ember, hogy mi alapján választanak a munkáltatók szóval előre sosem tudni, ha csak nincs biztos forrás a közelben, aki szerint így és így választanak.
2016. júl. 19. 18:23
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk ilyen munkakörbe tényleg csak lányokat vesznek fel, és sokat számít a külső megjelenés is. Azt mondanám, hogy 2 azonos kvalitású jelentkező közül a főnököm (aki természetesen férfi) rendre azt választja, aki jobban néz ki. És igen, ilyen szexista a gondolkodás itthon.
2016. júl. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szia, csak székhelyét és létszámát elárulnád a cégnek ahol dolgozol?

Illetve milyen jellegű gazdasági tevékenységet folytattok?

Tényleg csak érdekelne, hogy milyen méretű, jellegű és létszámú cégeknél él ez a fajta gondolkodásmód, ahol a nemi diszkrimináció ilyen fokú a felvételinél valamint kevésbé lényegesek az észérvek :)

2016. júl. 19. 23:34
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

"kevésbé lényegesek az észérvek :)"


-->


"2 azonos kvalitású jelentkező közül a főnököm (aki természetesen férfi) rendre azt választja, aki jobban néz ki"


Ez eléggé észérv, hogy 2 közel azonos képességű ember közül a szebbet/jobb megjelenésűt választják. Nem is értem, hogy ez miért kérdés.

2016. júl. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7 ez a kijelentés nem tőlem származik "2 azonos kvalitású jelentkező közül a főnököm (aki természetesen férfi) rendre azt választja, aki jobban néz ki"


Jól kisakkoztak, gratulálok


Amikor észérvekről írtam, sőt maga a kérdés is burkoltan, de tartalmazta azt, hogy egy dekoratív hölgy szakmailag nem azonos kvalitású mondjuk egy kevésbé szép hölggyel/úrral szemben. A kérdésben burkoltan arra céloztam, hogy mennyit nyom a latba az észérv(szakmai tudás figyelembevétele) és mennyit, hogy vizuálisan mindennap ki tudjanak elégülni az új munkatárson vagy akár van aki máshogy is.


Ha továbbra sem érted a kérdést megkérlek ne írj, a hozzászólásoddal csak ignoráltad az itthon tapasztalható viszonyokat, hogy ez a fajta diszkrimináció számodra rendben van.

2016. júl. 20. 11:08
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Az a baj, hogy semmilyen szinten nem ismered az emberek működését. Egy kvalitást nem igénylő munkában nyilván fontosabb a megjelenés vagy egy olyan munkakörben, ahol emberekkel kell találkozni/kapcsolatot tartani. Programozónak meg nyilván nem a város szépét fogják választani végzettség nélkül. Ha nem érted, hogy miért, az a te bajod.
2016. júl. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Te ezt így megmondtad, persze értem, kevered a szezont a fazonnal, a kérdésben adminisztráció volt és nem ügyfélszolgálat és a kettő nem összekeverendő. Az adott terület igényei szerint az adminisztráció bizony igényelhet kvalitást. Még egy ügyfélszolgálatosnál tényleg sokat nyom a latba, hogy néz ki. Egyébként még meg is érteném az okosításod, ha a kérdésben ez lett volna.
2016. júl. 20. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!