Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért preferálják a...

Sokan miért preferálják a takszöveket a bankokkal szemben? Kisebb a bankköltség? Nem lenne ciki 33 évesen azt nyitnom s arra kérni a fizut?

Figyelt kérdés
Netbank s kártya jár hozzá, ha igénylek?

2016. júl. 23. 15:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Sok esetben a költség sem alacsonyabb.


Egyrészt megszokásból (mindig ott bankoltak), másrészt azért, mert vidéken sok helyen csak takszöv van, más nincs, és aki idegenkedik a netbanktól, akinek fontos a személyes kapcsolat, az máshova nem nagyon tud menni.

2016. júl. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

[link]

Közben ezt találtam, innen lehet utalást indítani, úgy mint az Otp-nél? Idegesít, hogy nem tudok úgy utalni, hogy valamit ne számítana fel.

2016. júl. 23. 15:42
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért lenne ciki.


Valóban sok helyen csak az van, vagy korábban, kb. a 90-es években, amikor bevezették, hogy számlára kapják a fizetést az emberek, a munkáltató egy takszövvel kötött megállapodást.


Az én munkahelyemnek talán a Raiffeisen-nel van szerződése, azaz kedvezményes számlacsomagom lehetne, egy időben zaklattak is ezzel.

Nem tudok váltani, mert személyi hitelem van az Ersténél.


A költségek: az Erstétől már szabadulnék, mert rhadt drága.

A havi számlavezetési díj 1200 ft körül van, azaz évente 14 ezret legombolnak, mondhatni a semmiért. Azért ez nagyon sok pénz. Sokszor jól jönne hó végén 12 ezer.


Van a családban egy takszövös számla is, neki "csak" 800 ft a havi díja. Nem mindegy.


Ennél is vannak kedvezőbbek, de általában ennek feltétele van, pl. 0 ft a számlavezetés, ha a jövedelmed, ami oda érkezik, eléri a havi nettó 250 ezret.

2016. júl. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
OTP sem húz le, csak éppen megfelelő csomagot kell választani. Kötve hiszem, hogy egy takarékszövetkezet ugyanolyan szolgáltatásokkal olcsóbb tud lenni, mint egy OTP, vagy bármelyik másik nagy bank.
2016. júl. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

de nem is akar.

a takszöv kicsi, épp az a lényege, hogy helyben van, kisvárosokban, ahol esetleg nincs otp.

egy takszöv nem akar versenyezni egy országos, sőt országon túlnyúló hálózattal, aminek az egyik leggazdagabb magyar a tulaja.

a takszöv többnyire csak alap pénzügyi szolgáltatást nyújt, az otp meg mindent, amit el tudsz képzelni.


egyébként arra nem válaszoltam, hogy igen, utalni lehet, van netbankjuk.

csak mikor pár éve próbáltuk ezt kitapasztalni, a fiókban az idős ügyintéző azt se tudta, mi az a netes utalás, és kérte, menjünk vissza jövő héten, amikor már dolgozik a fiatalabb kolléga. na ez nagy bankban nem fordulhat elő.


milyen otp-s számlacsomag van, ami megéri? vagyis ami olcsóbb, mint amit én írtam? még kb. 1,5 év, mire letelik a személyi hitelem, addig persze sok minden változni fog, de azért nagy vonalakban: mi van most? egy kb. 150 ezres bérhez mi éri meg náluk?


mert az ersténél ehhez az 1200 ft körüli díjhoz ingyen utalás társul, én meg minden számlát utalok. bementem persze, nem csak a levegőbe beszélek. jeleztem, hogy ez nagyon sok, mit tudnak ajánlani? van olcsóbb csomagjuk, de ott meg nem ingyenes az utalás, hanem egyenként fizetek érte. végeredményben még többre jött volna ki, mint az 1200. nyilván ki van ez találva, ők sem hülyék. nem az a céljuk, hogy nekem megérje, hanem hogy nekik.


ha most jövő héten lehetőségem lenne váltani, mennyit nyernék az otp-nél?

2016. júl. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az Otp-t 15 évvel ezelőtt, 18 évesen kellett kötnöm az ösztöndíjhoz s mi sem volt egyszerűbb, mint bebuszozni a legközelebbi kirendeltséghez s mondhatni én is "megszoktam", mint idős(ebbek) a takarékot. ☺ Akkor Juniorom volt, ami kedvező volt, de 24 évesen (akkor már 3éve dolgoztam) megszűnt a jóvilág s átpakoltak a LAFO-ba. 😄 Hasznos volt a válaszod, mert én azt hittem, eszi-nem eszi, nem kap más alapon, ez van, ezt kell szeretni. De akkor hétfőn bemegyek s szerződést módosítunk. Viszont ilyen menő bankokhoz sem mennék át, mint Raiffeisen s Erste, mert k.sok a közterhe, pedig a kihelyezett hitelek kamatai nekik épp eleget hoznak a konyhára, betétit ehhez képest fillérek kell fizetniük. Na mindegy. Köszi még 1X.
2016. júl. 23. 19:24
 7/21 anonim ***** válasza:
96%

"a takszöv kicsi, épp az a lényege, hogy helyben van, kisvárosokban, ahol esetleg nincs otp.

egy takszöv nem akar versenyezni egy országos, sőt országon túlnyúló hálózattal, aminek az egyik leggazdagabb magyar a tulaja. "



Nah, te is jól átaludtad az elmúlt pár évet a takarékszövetkezeti kötelező integrációval, a takarékbankkal, és az egyik leggazdagabb magyar takarékokban történő tulajdonszerzésével együtt...


Barátom, ezek a takarékok már nagyon nem a 30 évvel ezelőtti takarékok ;)

2016. júl. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

# 5


Pl. OTP Simple 0 forintos számlavezetéssel van 150 ezer forintos jövedelem felett (35 éves kor alatt a határ a minimálbér).


Az utalások nincsenek ingyen, alapesetben 0,6% (a tranzakciós illeték mértéke), viszont ha fizetsz egy kedvezménycsomagot, akkor havi 250 ezer forintig minden utalás teljesen ingyen van. Ennek a csomagnak az ára 348 forint (35 éves kor felett, alatta 198 forint).


A Simple-höz kötelező a bankkártya, aminek az éves díja 3918 forint (35 éves kor alatt 2193 forint). Szóval ez egy olyan számla, amivel ha nem csinálsz semmit, akkor tényleg ennyibe kerül évente összesen.


Nekem ilyenem van, az mondjuk igaz, hogy nem vagyok még 35, ezért még inkább megéri nekem. Vannak az OTP-nek egyéb csomagjai is, mindet nem ismerem, ez egy fapados, elég korrekt áron.

2016. júl. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszi, szuperek vagytok! Ment a 100% 😍
2016. júl. 23. 19:50
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

OK, végül is én fogalmaztam úgy, hogy 150 ezer körül.

Én is 35 alatti vagyok, de ez a 150 körül, ez konkrétan 146 ezret takar.

Akkor nekem ez nem 0 ft.

2016. júl. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!