Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikus, mi a reális...

Informatikus, mi a reális fizetés?

Figyelt kérdés

Egy OKJ-s tanfolyammal mennyi a várható fizetés egy rendszergazdának vagy programozónak, esetleg weblapfejlesztőnek?

Ez esetleg egyetemmel hova nő?

Válaszokat köszönöm



2016. júl. 24. 00:12
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
azért nem válaszolnak a kérdéseidre, mert az számít, mihez értesz
2016. júl. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A tapasztalat, a megpályázott cég és az alku többet nyom,mint a papír. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem éri meg egy magasabb papírt szerezni, de nem lehet számszerűsíteni. És a diploma inkább egy hosszútávú befektetés.
2016. júl. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egy kb. fizetést gondoltam mondtok.

Mert olvastam hogy átlagban egy rendszergazda olyan bruttó 240-270-et kap...

Máshol meg mondták hogy netto 80-120...

Szóval ezért érdekelne hogy aki ebben dolgozik kb mennyi a fizetése...

2016. júl. 24. 09:37
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Milyen rendszergazda? 500 felett lehet keresni "rendszergazda" -ként.
2016. júl. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, előző írja jól, az összes kérdésre a milyen a válasz?


Egy olyan rendszergazdának, aki kliens windowsokat pöcögtet nem túl sok, olyan már brutto 200 alatt lehet kapni a piacon. Egy olyannak pedig, aki Unix/Linux szerverekkel van el, cluster technológiához ért, vagy akár windowson is komolyabban, mint az AD-ba új user felvétele akár 500+ ezer is lehet az ára.


Programozó dettó, nem mindegy, hogy mit és milyen szinten programoz az ember, egy OKJ-s tanfolyam után például akár simán munkanélküli is lehet az ember, mert 0-ról pár év alatt kevesen jutnak túl a programozás alapjain, amivel nehéz munkát találni...



Manapság az IT az egyik legkevésbé papír orientált szegmens (ha nem valami multihoz mész, ahol kötelező felvételi feltétel a diploma), simán leültetnek, hogy csináld, van egy órád, hogy megírd a kódot, megkérdezik, hogy hogyan konfolnál be egy VMware clustert, etc...


Nekem egy barátom sima műszaki (nem IT) középiskolával most váltott melót 300+ fizetés, a kutya nem kérdezte meg, hogy hol tanult, milyen papírja van, viszont ízekre szedték az interjún virtualizációból.


Szóval az, hogy rendszergazda, programozó nem létező szakma, mindig VALAMILYEN rendszergazda, VALAMILYEN programozó, és a fizetés attól függ, hogy mi is az a VALAMI.

2016. júl. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)


Azért kérdeztem mert nézegettem a fizetések.hu-t azt hiszem és ott elég brutális fizetéseket írnak, viszont van olyan oldal ahol 110-160-at keres elméletileg aki oda ír... persze van aki 2-3 körül kap és nem tudom hogy mi a reális mivel nem mozgok ilyen körökben ezért gondoltam valaki tud valami kézzel foghatót mondani:)


Akkor ehhez a ,,szakmához'' nem is kell diploma, se papír egyes esetekben?

2016. júl. 24. 13:36
 7/9 anonim ***** válasza:

A papír mindig jól jön.


Többféle papírt is lehet szerezni.

- diploma: sok cégnél alapkövetelmény a megléte, enélkül szóba sem állnak veled

- cégek tanusítványai: Micosoft, Cisco, Oracle, hogy a legismertebbeket említsem, le kell vizsgázni sok pénzért, a tanfolyam még drágább, ha egyedül nem tudod megtanulni (3-5 napos tanfolyam laza 200-500ezer+áfa, a vizsgák darabja is 30-40 ezernél kezdődik), előnye, hogy nemzetközileg elismert vizsgák, az adott termékhez, technológiához tényleg értesz, ha van róla papírod, ezért szeretik a cégek is, de zsebből nem igazán éri meg finanszírozni, akkor jók, ha a céged elküld rá, vagy iskolai oktatás keretében részt vehetsz ilyen programban.

- OKJ: nem túl sokat ér, akinek ilyen papírja van, az már csak olyan helyekre tud menni, ahol a papírt nem nézik csak azt, hogy ért e hozzá. Vannak ilyen nevetséges szakok is, mint az OKJ-s gép összeszerelő (nem tudom mi a hivatalos neve), az vagy sok, mert bármelyik lelkes amatőr simán magasabb szinten műveli, mint a 10 éves lemaradású OKJ-s tananyag, vagy kevés, mert ahhoz, hogy egy IBM nagyvashoz hozzányúlj mondjuk márkaszervizesként úgyis IBM-es tanúsítvány fog kelleni.

- Noname céges tanfolyamok: tele van a net noname kft webdesigner oktatása, és társai dolgokkal. Ezek a legkevésbé értékesek, főleg a sima pénzes vizsgák, általában csak a diák lehúzására mennek az olyan szlogenekkel, hogy 30 ezer betöltetlen IT-s állás van, azt felejtik el megemlíteni, hogy az őt fél éves tanfolyamuk után még senki nem talált munkát...



Ezzel együtt az IT-ban nagyon sok autodidakta ember van, akik sosem vizsgáztak semmi programozásból, de igazi geekként megtanulták maguk, akik életükben nem jártak főiskolára, de a linuxot elölről hátulra ismerik. Az ilyen emberek papír nélkül is találnak munkát, mikor kis cégnél dolgoztam nem egy kollégám volt nekem is, aki így csöppent az IT-ba, ez viszont csak annyit jelent, hogy papírt nem kérnek, nem azt, hogy tudást sem, valamint az előrelépést már meg tudja akasztani, ha komolyabb céghez akarsz menni, ott már előtérbe kerülhetnek a diplomák, tanúsítványok.

2016. júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Ha csak annyi tudasod lesz, mint amit azon az OKJ-s tanfolyamon kaptal, a varhato fizetesed 0.
2016. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A barátom pont most keres munkat, neki szoftverfejlesztő OKJ vizsgája van. Sok munkanal kérnek diplomát, de soknal pedig nem. Viszont már a telefonos beszélgetésnel elég komolyan belekerdeznek, a barátomnak van munkatapasztalat, de nagyon mélyen belekerdeztek, hogy mi volt a munkakore. Amit kb mindenhol kérdezték, az a nyelvtudás volt, középszintű alap, és a szakmai nyelv is. Illetve volt olyan hely ahol érdeklődtek, hogy egyetemet akar e végezni. Ezzel a végzettséggel a cégek 200 körüli fizetést ajánlottak, úgy, hogy a barátom tényleg pályakezdő.
2016. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!