Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Iskolai végzettség alapján...

Iskolai végzettség alapján lehet valaki ma Magyarországon katona?

Figyelt kérdés
Friss érettségis 20 éves férfi vagyok jelenleg a hivatásomat keresem,hogy mit szeretnék csinálni az életben. Volt osztálytársaim közül 2-en elmentek katonának. Sajnos nem vettek fel felsőfokú oktatásba. Így amióta leérettségiztem töröm a fejemet ,hogy mi lenne az én hivatásom. Vagyis június közepe vége fele gondolkodom ezen. Vidéken élek ahol közmunka van vagy egy gyár ahol X Y műszakban kellene dolgozni . Javaslat,hogy mit kezdjek az életemmel ?

2016. júl. 28. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
szerezz szakmát.
2016. júl. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, hogy mi a kérdés lényege, de azt tudom, hogy jelentkezhetsz katonának. Toborzóirodához fordulj, ott mindent elmondanak, de az biztos, hogy a fizikai felmérőn meg kell felelni, az érettségid meg nem jelent semmit.
2016. júl. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Közkatona - nem kell végzettség. Jelentkezel a honvédségbe, aztán uccu neki.

Tiszthelyettes - érettségi és angol középfokú nyelvvizsga kell. [link]

Tiszt - egyetem, katonai vezető szak.

2016. júl. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A fő kérdés az volt,hogy lehetek e katona és,hogy milyen végzettség kell hozzá.
2016. júl. 28. 22:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehetsz és katonai végzettség kell hozzá. Nem is értem, hogy ezen mi a kérdés? Közkatonának csak jelentkezni kell, nincs felvételi követelmény semmi extra (gondolom azért a 8 általános csak kell), meg ott a tiszthelyettesi, amihez kell végzettség és a tiszti, ami egyetemi szak.
2016. júl. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 8 osztályodnak sem kell meglennie, 4 a minimum.

Amin elvérezhetsz a fizikai erőnléti és pszichológiai tesztek.


Amikor a katasztrófavédelemhez, vegyivédelmi és bombaelhárító részlegéhez kerestek vegyészmérnököket kapásból tisztként indíthattam volna, ráadásul elég izmos fizetésért. Sajnos az erőnlétim nem lett meg, műtötték a lábam, a futás még is kiváló lett, fekvőtámaszt viszont elbuktam, pedig rákészültem előtte fél évig edzettem, de mindkét kezemben ízületi tokgyulladásom lett és az egyik pont ott szakadt ki felmérésnél, begörcsölt és feldagadt a kezem KO volt :)

2016. júl. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!