Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen úton kéne elinduljak,...

Milyen úton kéne elinduljak, hogy pénzügyi elemző lehessek?

Figyelt kérdés

Jelenleg érettségivel rendelkezem.

Érdekelne, milyen egyetem/fősulira kéne jelentkezzek, valamint milyen szakirányra stb.

Most 1 évet sajnos családi okokból ki kell hagyjak, de jövőre jelentkeznék

Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. aug. 10. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Érettségi is elég, itt pénzügyi elemző lehetsz:

[link]

2016. aug. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mi van akkor, ha mondjuk én 1 banknál szeretnék dolgozni pénzügyi elemzőként?

Ott is elég az érettségi?

2016. aug. 10. 21:59
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Természetesen nem elég az érettségi.

Az állásajánlat, amit az első válaszoló linkelt, az valami kamu jutalékos munka...


Ahhoz, hogy pénzügyi/gazdasági elemző legyél, a minimum egy BSc diploma. Budapesten ez a top 3 egyetem gazdasági területen: BCE, BGE, BME.

És ezek a gazdasági szakok a legjobbak:

- Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés: szerintem ennek a szaknak a neve mindent elárul. :) Viszont baromi nehéz, nagyon kevesen jelentkeznek és kevés embert vesznek fel, brutál szinten nyomatják a matekot. Ez a szak csak a Corvinuson indul.

- Alkalmazott közgazdaságtan: jó alapot ad, de nagyon elméleti, csak akkor válaszd, ha biztos mész mesterre.

- Pénzügy és számvitel: az egyik legnépszerűbb szak, a pénzügy és a számvitel szakirány is nagyon jó, baromi könnyű elhelyezkedni vele.

- Nemzetközi gazdálkodás: kb alkalmazott közgazdaságtan és gazdálkodási és menedzsment szak keveréke, nemzetközi dolgokkal megfűszerezve.

- Gazdálkodási és menedzsment: minden területbe belekóstolsz egy kicsit, de a hangsúly inkább a menedzsmenten van.

Van még ezeken kívül pár másik gazdasági szak is, de azokat hanyagold, ha elemző szeretnél lenni.


Ha megvan az alapképzés, akkor folytathatod a mesteren. A mesterszakok között van pl gazdaság-matematikai elemző, közgazdasági elemző, pénzügy, stb.. Ezeken belül is több specializáció, pl. nálunk a pénzügy mesteren van befektetéselemző spec.

2016. aug. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Fhuu hát akkor nem egyszerű ez az egész úgy látom.

Köszönöm utolsó, sokat segítettél. :)

2016. aug. 11. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!