Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliában jobb lenne élni...

Angliában jobb lenne élni mint Magyarországon? Többi lent

Figyelt kérdés
Nos, most vagyok 18 éves és közgazdásznak tanulok. Lesz egy középfokú német és közgazdász vizsgám. Azt tervezem hogy ezután leteszek egy emelt angolt az ELTE-n vagy a BGE-n (esetleg Corvinus), de folytatom a közgazdász tanulmányaimat. Ezután ki szeretnék menni Angliába, szerintetek először is h találnék munkát? Kicsit félek előre, mivel nincs amerikai ismerősöm aki tudna ebben segíteni. Azt sem tudom h esetleg melyik környék az ahol lehetnének magyarok. Mindenképp házat szeretnék majd kint venni.

2016. aug. 12. 14:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%

Én nem értem, hogy ha Anglia a célország, akkor miért gond, hogy nincs amerikai ismerősöd??? Nem sok amerikai él Angliában, inkább angolok otthona.

A terveidről annyit, hogy az emelt szintű angol nagyon jó bár itt kint csak bizonyos szakmai munkáknál elvárás a nyelvvizsga papír. A legtöbb munkánál elég ha tudsz angolul kommunikálni. Az egyetemről annyit, hogy nem tudom az hány év mire lediplomázol (4-5-6 év?) nos érdemes lenne figyelned akkor az angliai politikai helyzetet. Addigra a Brexit érvénybe lép, és komoly pontrendszer lesz még a magyaroknak is..

2016. aug. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Ja a házvásárlásról annyit, hogy a legolcsóbb felújítandó sorház is 130 ezer fonttól indul.. Nem olcsó.(és hangszigetelés nulla, így nem is igazán érné meg)
2016. aug. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
#1-hez hozzá kell tenni, hogy senki nem tudja még, hogy mi lesz a brexitből, és egyáltalán nem biztos, hogy a szabad munkaerőáramlás nem marad meg. Ez jelenleg lutri.
2016. aug. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
100%

A Brexit sajnos az angliai munkavallalast kerdojelesse teszi azoknak akik kevesebb mint 5 evet eltek az orszagban amikor Anglia vegleg kilep. Sajnos meg maguk sem tudjak hogy mit akarnak.

Egy masik kerdeshez mar leirtam az en Angliai tapasztalatom. Itt megtalalod: http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..

2016. aug. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Igen tájékozódtam már a házak áráról, de bérelni nem igazán szeretnék, ugyanis hosszabb távra gondolkodok. Akkor nem érné meg letenni az angol állampolgárságot?
2016. aug. 12. 16:39
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2016. aug. 12. 16:41
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Sok forgatókönyv létezik, de sokak szerint a legvalószínűbb, hogy az Egyesült Királyság ugyan kilép az EU-ból, de az EEA része marad, mint Norvégia. Ebben az esetben sok EU-s jogszabály továbbra is érvényes maradna, példaul a szabad EU-s bevándorlási jog is. Ez tipikus "nesze semmi fogd meg jól" megoldás, de a jelenlegi helyzetben még mindig a legkisebb rossznak tűnik minden fél számára.


Ha ugyanis tényleg rendesen kilép az EU-ból az ország, akkor az jó eséllyel az Egyesült Királyság végét jelentheti: szinte biztosan kiválik Skócia, és nem lehetetlen, hogy Észak-Írország is csatlakozik Írországhoz. Melyik politikus szeretne az országa szétesésekor hatalmon lenni?


Mindenesetre az elmondható, hogy a brit politikusok, és a brit politika úgy általában rendesen lejáratta magát a világ előtt.

2016. aug. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Én éltem kinn egy darabig. Nost elsőként mindenképpen albérletbe menj. Szakmádban lehet nem kapnál olyan hamar munkát, ezért érdemes lenne első körön pár hónapra raktárosnak vagy más hasonló munkásnak elmenni.


Egy tipp, ne feltétlen Londont célozd meg. Rohadásig van magyarral. Én egy kb 50 000 fős kisebb városban laktam, ott is akadt pár száz magyar. Burton on Trent. Egy nagyon szép város, de azért nem kisváros kategória, kb minden nagyobb bolt megtalálható. Ami eleinte problémás lehet az az, hogy munkát akarsz, akkor kell lakcím, lakást akarsz bérelni? Ahhoz előbb kell munkaszerződés. :D Igen Angliában gyakran futhatsz bele ilyen paradoxonokba. De kis kínlódással megoldható.

2016. aug. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Eddig neked még van vagy 5 éved tervezzél nyugodtan. Mást úgysem tehetsz.


Házvásárlás a bankok nem igazán adnak az éves fizetésed háromszorosánál többet. Amihez egy 10% meglévő önrészt is elvárnak. Ez az általános helyzet van ami ettől eltér.


Állampolgársághoz meg hat év (5+ 1) munkával eltöltött idő kell, és akár egy hónap munkanélküliséggel is szépen megszívatnak.

2016. aug. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Kedves előző. Testvéremék most vettek lakást. Egyetlen éve élnek kint, és az éves fizetésének kb a 6x került az új lakás.
2016. aug. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!