Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi megtakarítása van egy...

Mennyi megtakarítása van egy átlagos magyar huszonévesnek?

Figyelt kérdés
Nyilván azokra gondolok, akik már dolgoznak és Magyarországon élnek.

2016. aug. 22. 17:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%
Átlagban pár ezer Ft. A többség elbulizza amit megkeresett.
2016. aug. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
Hát én sosem buliztam el, amit megkerestem, de elég nehéz úgy félretenni, hogy több alap kiadás van, mint bevétel.
2016. aug. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Van Fundamentában 3 milliò,plusz 1.2 milliò kèszpènzem, ennek felèt èn raktam el, felèt öröksègből kaptam. De elèg sokat költök, most vettem tavaly ùj laptopot, idèn telefont, utazok is külföldre èvi 1x 2x de ezeket olcsòn hozom ki, meg szeretem a kozmetikumokat, magazinokat, könyveket na meg jòkat enni, inni ezekre sokat elszòrok...Lehetnèk takarèkosabb.

23N

16 èves korom òta dolgozom.

2016. aug. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%

De azert az atlagnak lehet nincs ennyi mert sok ismerosom elszòr mindent...meg èn nem riadok vissza 16 òra munkátòl per nap mìg nem mindenki ilyen. Sok ismerősömnek hònap vègèn 500 ft-ja sincs mèg akik otthon laknak sem.

Előző voltam megint :)

2016. aug. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
66%

Én átlagosan olyan 1 millióra tippelnék. Amin meglepődtem, hogy több huszonéves kollégám is fizet valami lakás előtakarékosságot, és már van bent pár milliójuk. De vannak olyanok is, akik a hónap végén már alig tudnak kaját venni.

Nekem 29 éves koromra kb 4 millió volt a megtakarításom. Amellett se saját lakásom se autóm nem volt. Most 32 vagyok, még mindig nincs semmim, de már van 7.5 millióm.

2016. aug. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

"Én átlagosan olyan 1 millióra tippelnék."


Akkor eléggé felé tippelsz. A magyar felnőtt átlagnak van kb 250ezres megtakarítása, és ebben benne vannak a már kialakult egzisztenciával rendelkezők (ráadásul a 250 ezer az átlag, sokaknak van milliója, a nagy többségnek meg semmi sincs).


Igen, szomorú, de a huszonévesek nagyobb részének nincs még 50ezer Ft elkölthető pénze sem.

2016. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%
600k - 1M kozott mozog a megtakaritasi szamlam altalaban. Szerintem a huszas evek masodik feleben ez atlag alatti megtakaritas.
2016. aug. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim válasza:
75%

7számjegyű

26 éves pár

2016. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Előre mondom,én a munkásosztáylról beszélek!

Szerintem a legtöbbnek kb semmi. Még a 25-30-évesek között is rengeteg olyan van, akinek kb semmi(max egy pár 100-ezres autó). És ezért főleg a szülők a felelősek! A 60-70-es években könnyen lehetett építkezni(szinte kezdőtőke nélkül), sokat lehetett fusizni, stb. Közben a világ változott, felmentek az árak. Erre a szülők nem reagáltak, nem kezdetek el a gyerekeiknek takarékoskodni. Aztán az ilyen gyerek ott van 18-25 évesen munkakezdőként 0 Ft kezdőtőkével, kilátástalanul. A legtöbb ezzel nem is tud semmit kezdeni, csak vergődik évekig, amit megkeres, azt elkölti, majmolja a többit(okostelefon, tablet, nyaralás "horvátba", stb.). Pedig az idő pénz, ez itt főleg igaz. Nekem sem tudtak szinte semmit adni, ezért az első fizetéseimből+ hitelből autót vettem(volt, hogy a fizetésem 60-70%-át vittem a bankba. Bulizás nuku, nyaralás nuku. 26évesen nősültem. Volt egy örökölt kis ház, abból kp-ra kifizettük a rokont(2 M), aztán hitelből felújítás. Közben gyerek, ezért főállás mellett néha 3 mellékállás. Nyaralás továbbra sem. Most 35 évesen ház felújítva kifizetve, autó kifizetve, 2 gyerek, és most már jut nyaralásra is. Mindenki csak csodálkozik, hogy hogy... Pedig csak akarni kell, és tenni érte.

2016. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

3,4 millió + egy 500 ezres kocsi. 16 éves korom óta dolgozom nyaranta, majd később főállásban. Nekem rejtély, hogy sokan huszonévesen nullán vannak, miközben otthon vannak és a kötelező kiadás szinte semmi.


Amúgy a nagy átlagnak szinte semmi, 30 pár évesekkel dolgozom, otthon laknak vagy albérletben de remegve várják a fizetésnapot, mert nincs egyben 100 ezer Forintjuk se. Napi fél doboz cigi + energiaital persze elmegy, (ez eleve 1 ezres).

26/F

2016. aug. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!