Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt valaki, aki tett már...

Van itt valaki, aki tett már QR kódot a CV-jére? Ha igen, kaptál már állást ezzel? Kaptál HR-estől visszajelzést erről?

Figyelt kérdés

Eddig csak olyan CV-ket küldtem el emailben, amiben kattintható linkek voltak a Linkedin és más prfesszionális profiljaimra. Most belegondoltam, hogy a legtöbb HRes (főnök) nyomtatva kapja meg a CV-met.

Nyugaton állítólag sokan csinálják, kíváncsi lennék, hogy Mo-n is próbálkozott már valaki QR kódot tenni a CV-re?



2016. szept. 7. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy nem tudom elképzelni, ahogy a HRes/főnök előbányássza a telefonját, letölti a barcode scannert (mert úgysincs fent neki), megnyitja a linkedin profilod, aztán... elküldi magának emailben a linket? Vagy telefonról nézi? Vagy a telefonról puskázva bepötyögi kézzel az asztali gépre?


Persze bajnak nem baj, figyelemfelkeltő meg minden, de csodát ne várj tőle. Esetleg vCard-ot rakhatnál qr codeba, annak talán több értelme van.

2016. szept. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem sok hely volt még a második oldalon, ezért a link mellé betettem egy QR kódot is a LinkedIn profilomra. Felvettek, de nem hiszem, hogy ezért.


Szóval ha amúgy is elfér jó lehet, de ezért ne nyiss új oldalt.


A vcard jó ötlet.

2016. szept. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem tudom elképzelni, hogy egy HR-es nem használ gépet. De ha nem HR-es, hanem főnök akkor sem. Persze ki szokták nyomtatni, de ahogy észrevettem az arra szolgál, hogy amikor ott ülünk egymással szemben az interjún, akkor az alapján kérdez és oda jegyzetel vagy kiegészíti olyan infókkal amik pluszban érdekelték.

Én nem tudom elképzelni, hogy valaki kizárólag papíron nézegesse.

2016. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!