Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoznátok 12-12 órás váltott...

Dolgoznátok 12-12 órás váltott műszakban? 3 nap munka nappal,3 nap szünet,3 nap munka éjjel,3 nap szünet és igy tovább beleértve a hétvégéket is.

Figyelt kérdés
Eddig csak nappal dolgoztam, irodai ügyintézői munkáim voltak, de mindenhol ment a xarkeverés, ingyenes túlóráztatás és havi egy "kommunista szombat" is befigyelt. Itt egy műszerrel kellene tiszta helyen ülve méréseket végezni, minden nap ugyanazt kell csinálni. Unalmas, de legalább nem kell senkivel jópofizni és még túlórázni sem kell. A fizetés kevesebb ,de azért elég lenne. Az ismerőseim és a szüleim biztos kiröhögnének, ám minden csoda csak 3 napig tart és ennyi még beleférne szerintem.
2016. szept. 15. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Dolgoztam. Nyugi szrkeverés és túlóra mindenhol van. Ha elakarsz érni valamit, ott is kell jópofizni. Ha pedig kevesebb fizuért dolgozol, akkor megértem, hogy kiröhögnének. És a váltott müszak nem egy álom meló.
2016. szept. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bent ülnék egy csarnokban , mint egy biorobot, droid és ugyanazt a gépet kezelném egész nap. Kivel jópofiznék és hová juthatnék előre? Talán lehetnék gyári ügyintéző reggel 8-tól 17/18 -ig , na az jó előlépés lenne..

Miért túlóráztatnának, ha állandóan egy gépen kell dolgozni és menetrend szerint jön a váltótárs? 12 letöltött munkaóra után már figyelni sem lehetne a munkára ráadásul másnap újra kezdődik a 12 óra.

2016. szept. 15. 11:56
 3/9 anonim ***** válasza:

A csarnokban nem egyedül fogsz ülni.

Kivel jópofizz és ki fog szrt keverni?

Kisfőnök, nagyfőnök, csoportvezető. minőségellenőr, karbantartók, kollegák.

Tulóra? Pl kolega beteg, szabadságon van, kiesik pár ember, leszámol, már is pótolni kell valahogy.

2016. szept. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam így évekig, nekem jobban bejön, mint a 8 órás munka heti 5-6 napokkal.
2016. szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A túlórát nem ugy értettem, hogy jajj maradj bent még 2-3 órát, hanem a 3 szabadnapodból ugorj be valamelyik napokra 12 órára. Volt olyan kollegám, aki 30 napból 28-at végig dolgozott.
2016. szept. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
van az a pénz amiért tolnám, de azt nem fizetik meg érte.
2016. szept. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Így dolgozom már lassan 5 éve.

Melyik városban lenne a munka?


Van, aki nem bírja, de meg lehet szokni, ha az éjszakázást/nappalozást bírod váltva.

A túlóra előfordul, de ki is van fizetve ilyen nagy helyeken, nem kommunista szombatban tolják.


Emberekkel tuti fogsz kommunikálni, anélkül nem megy.

Szüneted is van, amikor kimész levegőzni, enni, vagy épp nincs olyan nagy hajtás. Úgysem fogsz egy sarokban egyedül kuksolni.

És nincs olyan hely, ahol minden tökéletes, az új helyen is lesznek haverok, barátok, de éppúgy lesznek, akik nem szimpatikusak, vagy épp soha nem szóltok egymáshoz.

Ettől nem kell félni, a világon mindenhol így van.

És mérnökök között ugyanúgy megy egymás fúrása, mint a tanulatlan gyári munkások között.


Ami jó ebben a műszakrendben, hogy jóformán sosem kell ügyintézésre, egy orvosi vizsgálatra, vagy hasonlóra szabit kivenned, mert minden egyes héten lesz szabadnapod hétköznap.

Egy irodában ezt nem lehet megjátszani, de itt tudsz menni ügyet intézni szabi nélkül.

És ha pihenni akarsz, vagy nyaralni mennél, akkor 3 napot kell kivenned, és azzal 9 napot vagy otthon.

2016. szept. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az újsághirdetésből idézek szó szerint : "a folyamatos műszak előnye, hogy tervezhető mellette más munka is végezhető" , ha igy reklámozzák remélem, hogy nem túlóra mániások. Szivesebben kezelnék egy gépet, akár éjjel is mint a mostani munkám , táblázatgyártás, beszámolók, gyűlések , hazug e-mailek napi 9-10 órában amiből 8-at fizetnek. Itt a cégnél a melósoknak minden percet fizetnek, a túlórákat is az irodások meg dolgozzanak ingyen túlórában. Egy melós persze kevesebbet kap, de most úgy tűnik nehezebben pótolható , mint egy irodista.
2016. szept. 15. 14:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem mániások is, helyettesíteni azért kellhet néha, ha valaki a másik műszakból szabin van, vagy táppénzen. Mondjuk ezt nálunk meg szokták kérdezni előre, nem muszáj mindig bevállalni.
2016. szept. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!