Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, hogy a munkaügyi...

Mit tegyek, hogy a munkaügyi központ által kiközvetített, számomra kimondottan előnytelen munkahelyre ne vegyenek fel?

Figyelt kérdés

Közel 6 hónapja vagyok álláskereső. Nem menekülök a munkától, hanem olyanok az életkörülményeim és az egészségem, hogy nem tudok vállalni fix munkaidős munkát.

Erre a munkaügyi központban senki nem kíváncsi. Maga az ember, és a valós élethelyzete senkit nem érdekli.


A jelenlegi helyzetem:

1. pajzsmirigy gyulladásom van, hol alul működik, hol túlműködik, felváltva. A gyógyszert már 2 éve nem tudják beállítani. Hangulat ingadozásaim vannak, bármikor ok nélkül elkezdek sírni, pánikbetegségem is van (halálfélelemmel), nem tudok koncentrálni, rendkívül fáradékony vagyok, bármikor el tudok aludni. Átlagosan heti egy alkalommal migrénes rohamok, hányással. Más betegségem is van, de most itt nem sorolnám...

A lényeg: orvosok szerint nem vagyok rokkant, tehát dolgozzak.

Szeretnék dolgozni, de az utolsó két munkahelyemről elbocsájtottak, az állapotom miatt, és azért mert gyakran voltam táppénzen.

2. A szüleim nagyon idősek, folyton a segítségemre szorulnak. Édesapám 80 éves, daganatos beteg, gyakran rosszul van. Édesanyám szenilis.

Ápolási díjra nem mehetek, mert megszüntették, nem fizetnek érte, és a szolgálati időbe sem számít. Ha lenne ápolási díj, abból hosszú távon nem lehetne megélni. Amikor édesapám rosszul volt, és munkahelyem volt, kénytelen voltam kiíratni magamat táppénzre, hogy tudjak neki segíteni.

3. A gyerekem általános iskolába jár, egyedül nevelem. Gyakran beteg, ha magas láza van, nem hagyhatom magára. Kénytelen vagyok ebben az esetben is táppénzre menni.


Végül azt hittem, hogy megoldódik a problémám: régi jó ismerőseim, egy megbízható házaspár, felajánlották, hogy kötetlen munkaidőben dolgozzak a cégükben, olyan munkát végezzek, ami számomra nem megterhelő, és a bérből is meg tudok élni!

Egy feltétellel tudnak alkalmazni: ha hozok igazolást, hogy már 6 hónapja vagyok álláskereső (tartósan munkanélküli), mert akkor kedvezményt kapnak a fizetendő járulékokra, és ez esetben min. 3 évig tudnak foglalkoztatni. Ez érthető, mert egy kis KFT-ről van szó.

Ezt az igazolást 20 nap múlva kaphatom meg a munkaügyi központtól, akkor lesz pontosan 6 hónapja, hogy nincs állásom!


Nagyon boldog voltam, de ekkor jött a feketeleves:

A munkaügyi központtól kaptam egy levelet, hogy egy hét múlva jelentkezzek egy nagy állami cégnél, ahova fel akarnak venni határozott munkaszerződéssel, és ahol, tudomásom szerint, dolgozhatok éhbérért. Olyan munkahelyet kínálnak, amilyent senki nem akart vállalni. Tudom, hogy az egészségem miatt most erre nem is vagyok vagyok alkalmas.

A levélben még tájékoztattak a munkaügyi központból, hogy - ha elutasítom ezt az ajánlatot, akkor törölnek a nyilvántartásból, szóval: ennyi volt...

És, akkor igazolást sem kaphatok, hogy tartós munkanélküli vagyok, és az ismerőseim sem tudnak alkalmazni!

Számomra ez szó szerint zsarolás!


Az egyetlen esélyem az, hogy ebben az állami cégben ne akarjanak alkalmazni. De, hogyan? Mit tegyek? Szerintem, az én gondjaimra ott nem lesz kíváncsi senki, nekik rabszolgák kellenek, akik szinte ingyen dolgoznak határozatlan ideig, majd ezután lecserélik őket.


Tud nekem valaki adni jó tanácsot, hogy mit tegyek?

Nagyon hálás lennék!



2016. szept. 15. 19:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

Ápolási díjra nem mehetek, mert megszüntették, nem fizetnek érte, és a szolgálati időbe sem számít.


Nem szüntették meg, fizetnek érte. ÉS szolgálati idő, kivéve a nők 40 éves nyugdíjánál, ott csak a gyermek ápolása miattit veszik figyelembe.

2016. szept. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
ó, vigyél az állásinterjúra két kisgyereket, hogy nem volt kire hagyni, nem kellesz nekik, az biztos.
2016. szept. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Az Önkormányzaton azt mondták, hogy már nincs ápolási díj!

És, ha az édesapámat ápolom, nem jár pénz, és nem számít szolgálati időnek!

2016. szept. 15. 20:00
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Akkor átvert az önkormányzat. MElyik település, írd meg privátban és segítek.
2016. szept. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

A XIII. kerületben lakom, itt mondták, hogy nem jár pénz ápolási díj után, és nem számít szolgálati időnek...

A szüleim jelenleg a XVII. kerületben laknak (ha ennek van jelentősége).

2016. szept. 15. 20:17
 6/23 anonim ***** válasza:
67%

Ezt tedd:


írjatok munkaszerződést mondjuk okt. 15-ei kezdettel, vidd be, mondd, h lesz állásod. Addig letelik a 20 nap is és kapnak támogatást.

2016. szept. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%
Menj el a házidokidhoz irass igazolást hogy beteg vagy. Essen bele az az idő amikor menned kellett volna interjúra. Majd menj be az igazolással nagy ártatlanul hogy adjanak uj időpontot vagy mi legyen. Ezt a 20 napod ki tudod bekkelni.aztan utana megint bemesz hogy felvettek mashova
2016. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy ha meglátják a munkaszerződést, akkor azonnal törölnek a nyilvántartásból. És, akkor nem kapok később igazolást.
2016. szept. 15. 20:52
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

nem törölhet, mert nem kezdődött el...

csak azzal a dátummal vehet ki a nyilvántartásukból, amikortól munkában állsz.

2016. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Ez komoly? Háát, akkor máris megírjuk a munkaszerződést!


Egyébként, október 5. lesz a 183. napja, hogy munkanélküli vagyok!

2016. szept. 15. 21:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!