Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem tudom mi legyek? Milyen...

Nem tudom mi legyek? Milyen szakmát tanácsolnátok? -hosszú magyarázat lent- 15/L

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem 9. osztályt egy EÜ-s szakközép iskolában. OJK-s ápolónői szakmát "alapból" megkapnám, utána meg megcsinálnék egy masszőr OKJ képzést. Na, ez szép és jó, de nekem a masszőr állás volt eredeti célom, de mint kérdésemből kiderült, szűkösen tudnék belőle megélni.

Először rajz iskolába akartam volna menni, de engem csak a rajzolás érdekel, a többi művész nevek és munkáik, művészettörténelem nem érdekel, és nem tudnék belőle megélni, végül ezért lett EÜ iskola.


Empatikusabb vagyok, jól lehet velem beszélgetni, nagy állatbarát vagyok, szeretek rajzolni, néha festeni és írni. Remekül bírom a holttestek (igen, holttestek) látványát és nem ijedek be a vér látványától.


Milyen olyan szakma van amiből nem csak hónapról hónapra tudnék eléldegélni, de nincs egy tucat, szóval valamennyire keresett szakma.


Nemrég kezdődött az iskola, talán lenne esélyem átmenni egy másikba ha tudom ismételten mivel szeretnék foglalkozni.



2016. szept. 25. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Boncoló? :D
2016. szept. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát igen EÜ-s ként dolgozni szívás Magyarországon a fizetés és a körülmények miatt...

Én azt mondanám hogy csináld meg az eüs sulit közben tanuld a német és az angol nyelvet suli után húzz le valamelyik korházban 2-3 évet tapasztalat ként és célozz meg egy jobb országot!

Ott jól megfizetik és megbecsülik az EÜ-s dolgozókat!

2016. szept. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jo az apolono, csak nem Magyarorszagon.


Amgliaban eleg szepen lehet keresni.

Tanulsz hozza angolt, aztan dolgozol heti 3 napot es valami £25.000-£32000 (beoasztastol fugg, hetvege, este szorzos) a brutto kezdodfizetes Londonban.

Ehhez kapsz meg noverszallot, ne a magyar stilusban kepzeld el, hanem 1-3 szobas lakasok, ahol a csaladoddal elhetsz Kozel a korhazhoz (nem kell utazasra koltened es idot tolteni) na meg kb. 50-70%-a az eredeti piaci berleti dijnak amit fizetned kene azon a kornyeken.


Kb. 5-7 betegre figyel 1-2 apolono, vannak apolosegedeg, na meg meg onkentesek is. Az apoloseged mosdat, pelenkaz, az apolonok vitalis parametert mernek. gyogyszerelnek, korlapot vezet, legalabbis ez igy nezett ki kb. ahol en voltam. Persze volt amikor apolono is pelenkazott.

De sokkal lazabb a helyzet, mint Magyarorszagon.


Heti 3 nap melo aztan kozben dolgozhatsz meg beugroskent kb. 1,5x oraberert, van erre kozponti rendszer. Vagy Hawaiiozhatsz otthon a familyvel.

Es ez a sima apolo, szakapolok joval tobbet keresnek.

2016. szept. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kapod meg a szakmat alapbol hanem egy evet beszamitanak igy neked csak 1 evig tart elvegezni az adott OKJ-t.
2016. szept. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tanulj nyelvet az eü képzés mellett és lépj le :(
2016. okt. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem ha szeretsz rajtolni akkor abból is megtudsz élni. rengeteg szabadúszó grafikus van.Digitalizald és már vállalhatsz is munkát . bárhonnan dolgozgatsz bárkinek .
2020. okt. 28. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!