Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy IT programoz...

Mennyit keres egy IT programozó, webfejlesztő (php, html mysql stb) Budapesten? Pályakezdő és pár év tapasztalattal rendelkező?

Figyelt kérdés
2016. okt. 10. 12:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ők keresnek 300 nettótól :) De cserébe tényleg az van,

hogy "holnap reggelre ennek működnie kell". Nem érdek-

li a főnököt, hogy 10 perc alatt kisujjból kirázod, vagy

másnap reggel alvás nélkül mész dolgozni, mert egész

éjjel a hibákat kerested/javítottad. Ez a programozói

munka átka. Ezt fizetik meg, hogy határidőre lerakod az asztalra a készterméket."


Rossz cégnél dolgozol. Alapvető menedzsment beli hiba, ha a határidő előtt a fejlesztőknek éjszakázniuk kell. Komoly cégnél ilyen nincs, és nem azért, mert a programozóknak ez rossz lenne, hanem mert a cégnek rossz, ha a végén sietve, fáradtan fejezik be a fejlesztők a projektet, mert így nagyobb eséllyel lesz tele hibával. Szerintem válts munkahelyet!

2016. okt. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
98%

A hármas egy h*lye.

15 év tapasztalattal a negyedik munkahelyemen vagyok, most már, mint vezető.


"-igazi szuperkocka vagy

-más egyáltalán nem érdekel csak és kizárólag a programozás "

Van közöttünk wing suit-os, futballhuligán, motorőrült, autób*zi, siklóernyős, bicikliversenyző, pár szerepjáték őrült, pár videójáték őrült, szóval eléggé vegyes.


"-se barátnőt, (igazi) barátokat, se családot, se gyereket nem szeretnél "

23 emberből kettőnek nincs kapcsolata tudtommal, négynek gyereke van, kettő most várja a közöset (cégnél ismerkedtek meg).


"-szeretnél minden nap 16 órát dolgozni "

8 óra az elvárt benntlét, ebéd-, pingpong-, csocsó-, kávé és cigiszünettel együtt, benne van ebben. Heti 1 fix nap otthon dolgozható.

Túlóra nincs, ha kellene, akkor én szúrtam el a becslét, megoldom anélkül. Viszont van lehetőség céges fusira, aki szeretne plusz órát vállalni. (Sokan amúgyis fusiznak, nálunk adott, hogy a céges dolgokat lehessen így kiszervezni.)


"-szeretnél dolgozni egy olyan piacon, ami olyan gyorsan fejlődik, hogy teljesen hiába képzed magad. Mire kitanulod a technológiát elavulttá válik."

Egy gyorsan lefutó technika is 2-3 év alatt fut ki, amelyik nem vált be. A többsége 10+ éve velünk van.


"-mivel teljesen irreális elvárások vannak a munkaerőpiacon, így ebben a szakmában a legnehezebb elhelyezkedni"

Röhögés tárgya, hogy profession vagy monster-re feltéve az önéletrajzot az alap heti 1-2 megkeresés helyett napi 3-4-et kapunk.


"-ha még is sikerült állást kapnod, akkor jöhet az akár évekig tartó ingyenmunka

-az elvárásokhoz képest rendkívül alacsony fizetés "

1 éves gyakorlattal 250k nettó alatt nem találni értelmes embert. 4 év környékén 400k nettó. (utána már lassabban nő, és php-nál olyan 550k környékén azért már nehezen növekszik.) Bejelentve.


"-a kiváló diploma és a felső tárgyalóképes angol mindenhol alap"

23-ból van 4 diploma, ebből egy közgazdász (ő az egyik frontendesünk), kettő villamosmérnök (designer és fejlesztő), és egy bölcsész. Nyelvvizsgákat nem tudom, szakmai angol kell, értsd, amit elolvasol.


"-10 évesen elkezdeni már késő, viszont 35 fölött már nem vesznek fel senkit"

18 évesen kezdtem, ezzel kb. középen vagyok a listán. És a 23-ból hatan 35 fölöttiek.


Magyarország legnagyobb weboldal-portfólióját mi kezeljük, és magyar összehasonlításban sajnos abszolút nem kiemelkedő még így sem a bérezés, sem a munkakörnyezet.

2016. okt. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
22%
Rájöttem mi a baj, 2 különböző dologról beszélünk, az egyik a programozó, aki jó esetben ELTE-t végzett, ismeri a C++ kívülről de akár egy assembly-től sem ájul el, és vannak a kódíró makákók aki weblapot szerkesztgetnek meg megtudnak írni 3 soros javascriptet és programozóknak képzelik magukat... nos két külön világ valóban!
2016. okt. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

#21:

Nem én vagyok ilyen helyzetben, csupán ezt látom az

ismerős programozóktól.


Saját cégen belül dolgozok, ilyen problémák nem érintenek,

én mondom a deadline-t, és van tapasztalatom, hogy soha

ne csússzunk ki, legalábbis elmúlt 7 évben egyszer sem

sikerült még :)

2016. okt. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

23:

Az, hogy mennyire vagy majom, nem azon múlik, hogy milyen nyelven, nyelveken fejlesztesz. Én pl. Java-ban fejlesztek, de messze nem ismerem minden apróságát ennek a nyelvnek, mert nem ezen van a hangsúly.

2016. okt. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. És egyébként hogy érdemes kitanulni a szakmát?

Neten láttam tutorialokat, illetve találtam angolul ingyenes 1000 órás tanfolyamot is, illetve vannak magyar fizetős netes tanfolyamok is.

2016. okt. 11. 09:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!