Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit választanátok a helyemb...

Ti mit választanátok a helyemben? Feladni a biztosat a bizonytalanért?

Figyelt kérdés

Van egy mérnöki munkám nettó 200-230k fizuval, támogatják, hogy elvégezzem az Msc-t.

Lehetőségem van kimenni Németországba Msc-re kb. a fizetésemnek megfelelő összegű ösztöndíjjal. (Ugyanazért a pénzért csak tanulni kell, nem dolgozni és tanulni együtt.)

Nem arra vagyok kíváncsi hogy az msc alatt hol gyűjtök össze több pénzt, mert azt egyértelműen Magyarországon, hanem hogy hosszútávon melyik a kifizetődőbb. Érdemes vendégmunkásként külföldre menni vagy inkább maradni? Esetleg külföldi végzettséggel itthon?

Ti mit választanátok?



2016. okt. 10. 21:37
 1/6 A kérdező kommentje:

Itthon mellett szól, hogy szakmai tapasztalatot szerzek (és elkezdem ledolgozni a hallgatói szerződésben foglalt éveket..)

Németország mellett szól, hogy angolul folyik a képzés, így egyszerre fejlődne az angol és német nyelvtudásom is.

2016. okt. 10. 21:40
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Én a németországi lehetőséget választanám. Ha a ~ 700 eur ösztöndíj biztos akkor abból már koleszban ellehetsz, tanulod a nyelvet és a kinti egyetemmel 10x könnyebben kapsz kint állást, mint egy magyar MSC-vel.
2016. okt. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha jól beszéled a nyelvet, akkor menj ki szerintem. Jobb jövőd lenne ott.
2016. okt. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem vettem ki 100%-osan, hogy az a cég küldene ki Németországba, ahol dolgozol? És oda vissza tudnál jönni? Mert ha nem köt itthon idős, beteg szülő vagy más erős családi kötelék, akkor mindenképpen a német lehetőséget választanám - a tanulással mindig csak nyersz - nem gondolkodnék rajta :-)
2016. okt. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez a cégtől teljesen független és nem lehet tudni, hogy vissza vennének-e.
2016. okt. 13. 16:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló szituban amikor döntenem kellett azonnal a sorsomról és hirtelen nem tudtam melyik is a jó irány. Aztán jött egy érzés, IGEN bármennyire is logikus a másik választás érdemes hallgatni arra, hogy merre húz a szív. Az lesz a jobb! Melyikhez van nagyobb kedved pénztől és logikát félretéve?
2016. okt. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!