Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes-e nekivágni az Egyesül...

Érdemes-e nekivágni az Egyesült Királyságnak mostanság, főleg Londonnak? Ilyen tapasztalattal milyen karrier lehetőség van itthon és érdemes-e maradni? 23/F

Figyelt kérdés

Röviden rólam annyit írnék, hogy 23 éves vagyok Idegenforgalmat végeztem OKJ-n Pesten. 3 éve voltam kint Görögországban egy nyári szezont dolgoztam végig recepciósként majd az ezt követő évben sikerült állást kapnom egy brit-amerikai hajótársaságnál a Cunard Line-nál, ahol egy évet dolgoztam vendéglátásban. A hajón amin voltam részt vettem egy világ körüli és sok kisebb amerikai és európai úton. Az elmúlt két év életem legnagyobb kalandjainak ideje volt, több mint 50 országban jártam ez idő alatt, a világ minden tájáról szereztem barátokat.

Nyár eleje óta itthon vagyok egy kicsit feltöltődni és időt tölteni a családdal és a barátokkal. Jelenleg Londonba készülök a közvetítő elsősorban vendéglátós melókat ígért de hogy mi lesz később az csak az én talpraesettségemtől függ ahogy ők mondták. Bízok bennük mivel a hajóra is ők segítettek kikerülni.


Érdemes-e nekivágni az Egyesült Királyságnak mostanság, főleg Londonnak? Nem kimondottan abban a városban akarom leélni az életem, tavaszig időtöltésnek, egy újabb tapasztalatnak úgy érzem jó lehet. Elsősorban nem gazdasági bevándorlás céljából néztem Angliát de a pénz is lényeges persze. Beleszerettem a búvárkodásba és van ott egy két jó suli ahol kitartással akár oktató is lehet az ember később kint a terepen.


Gondolkoztam azon is hogy itthon próbáljak szerencsét de sajnos nem találtam semmi olyan melót amiben kihívást látnék. Szerintetek mit lehet ilyen tapasztalattal itthon kezdeni diploma nélkül? Ami jól is fizet és élvezné is az ember.

A hajóra is bármikor visszamehetek a pozíció nyitva áll, de egy év után úgy éreztem szeretnék szerencsét próbálni a szárazföldön is.


Szóval arra lennék kíváncsi, hogy érdemes-e a mai körülmények között nekivágni Angliának? Esetleg ilyen tapasztalattal milyen karrier lehetőség van itthon és érdemes-e maradni? Ti mihez kezdenétek a helyemben?


Lehet, hogy hosszú lett, de előre is köszönöm a válaszokat.


23/F



2016. okt. 11. 15:27
 1/7 anonim válasza:
Mindenképpen vágj bele és gyere, de itt sem fenékig tejfel az élet. A kezdő bérekből ha kifizeted a lakást és a számlákat, kb olyan színvonalon lehet élni mintha itthon jobban kereső állásod lenne. Drága az élet főleg Londonban, es egy külföldinek jobban kell bizonyítani és kemenyen kell dolgozni de amint előrébb tudsz lepni és jobban fizető állásod lesz, eg es fold a különbség magyarország es anglia között :)
2016. okt. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Érdemes. A kezdet nem könnyű, de ha odateszed magad, előreléphetsz, ebben sokat nyújt az UK.
2016. okt. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha beszelsz angolul es ennyi tapasztalatod van szerintem magadtol is kb. 1-2 nap alatt talalsz munkat, ha tudsz egy jo oneletrajzot rittyenteni.


Kerdes milyen fizut ajanlanak es milyen szobat veszel ki. Szerintem aki egyedul jon annak eleg egy single is.

2016. okt. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) A nyelvel nincs problémám itthon is mindent angolul hallgatok, olvasok nézek. A hajón is sokszor kiemelték, hogy nekünk magyaroknak mennyire jól megy az angol. A hajóról két referencia levelet is kaptam emellett a Görög hotelben a volt főnököm is írt egy ajánlólevelet. Igazság szerint azért is írtam ki a kérdést mert elveszettnek éreztem magam így a hajó után. Nagy kaland volt, de láttam mi történik azokkal akik erre teszik fel az életüket és meg ha jól mármint nagyon jól is fizetett nem vágyom most vissza. Anglia jól hangzik munka mellett ha adódik lehetőség tanulnék is még valamit szívesen.A Brexites dolgok miatt torpantam megy egy kicsit de belevágok mint ahogy eddig mindenbe és meglátjuk mi sül ki belőle! :D
2016. okt. 11. 17:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Brexit: mint munkavallalo meg semmi kulonosebb hatasa nincs rad.


Gazdasagilag: esett a font. Jo, de mihez kepest? Akik azon karognak, hogy most hazamennek nem ertem mire. 2012-ben amikor kijottem volt ennyi a font, mint most, utana emelkedett. Tavaly karacsonykor elerte a 440 HUF-ot is.


En ugy veszem, tavaly ajandek volt a plusz love.

Most meg ugyanannyi, mint regen.


De ha negativan akarok hozzaallni akkor minusz.

Nyilvan nem orulok, mert 10.000 GBP-nel most kozel 100 HUF esessel bukom 1.000.000 Forintot, de nem hiszem, hogy otthon barmi nagyobbat is koltenek. Nem fogok hazat venni, meg ilyenek. Ha meg hazakuldom akkor megint a fenti szemleletet veszem fel: tavaly pluszpenz volt a jo arfolyam.


A kenyer meg mindig ugyanannyi. De ha dragul is nem fogok hazamennk a fosba.

2016. okt. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Itthon semmiképp sem érdemes maradni, de vidékre menj mert London egy négerputri és közel sem fehér angol színvonal, valami balkáni rabszolgaváros.
2016. okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Voltam New York-ban egy párszor. Brooklyntól Manhattanig voltam sok felé, Hong-Kong-ban San Fransiscoban tetszett a nagyvárosi pezsgés, sokszínűség ezért mindenképpen nagyvárosban szeretném kezdeni. Az egyik közvetítőnél volt lehetőség vidéki kisvárosokba menni dolgozni. Visszamondtam a jelentkezést mert úgy érzem lehet unatkoztam volna. Úgy gondolom Londonban előbb találok magamnak társaságot, élnek ott ismerőseim és a családomból is egy-ketten. Tanulni is szeretnék még és ahogy néztem a neten Londonban sok lehetőség van szóval elsősorban nem csak a pénz motivál hanem ezek is.
2016. okt. 11. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!