Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Németországban munkanélkülivé váltam, mire számíthatok ha hazajövök magyarországra?

Konkrétan az érdekelne, hogy ha itthon bejelentem magam munkanélküliként, kb mennyi pénzre számíthatok, és mennyi ideig? 2 évet dolgoztam kint, kb 1200€-t kerestem havonta. Bejelentett munka.

22/F

Keress kérdéseket hasonló témákban: német, Németország, munka, segély, munkanélküli, euró, forint, hazajövés, magyar, idő

2016. okt. 14. 12:01  Privát üzenet  

A válaszok
Az EU luxembourgi törvényszéke határozatban mondta ki, hogy a határokon túl munkát vállaló személyek attól az államtól kapnak munkanélküli-segélyt, ahol a lakóhelyük van, és a juttatás akkor is jár, ha utoljára más országban dolgoztak. A segélyt a lakóhely szerinti állam azon feltételek szerint fizeti, amelyek az utolsó otthoni foglalkoztatása idején álltak fenn. A kötelezettséget a határozat a munkaerő szabad áramlását szavatoló, magas szintű uniós jogszabályból vezeti le. A határozattal az EU-bíróság Hollandiát marasztalta el, amely arra hivatkozott, hogy a külföldiek foglalkoztatása során a munkavállaló után otthon nem folyt be munkanélküli-biztosítási hozzájárulás. (Forrás: VG)

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2016. okt. 14. 12:12 Privát üzenet

Ez a lényeg, nem a kinti kereseted.

"A segélyt a lakóhely szerinti állam azon feltételek szerint fizeti, amelyek az utolsó otthoni foglalkoztatása idején álltak fenn."

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont 2016. okt. 14. 12:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ. Annyi a probléma, hogy én itthon leérettségiztem utána rögtön ott kaptam állást. Magyarországon még nem dolgoztam.

# 3/9Időpont 2016. okt. 14. 15:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kint azt hallottam, hogy pár papírt kell kikérni amivel igazolhatom a kinti munkámat, és ezzel magyarországon a legmagasabb kiszabható munkanélküli segélyre vagyok jogosult.

# 4/9Időpont 2016. okt. 14. 15:26 Privát üzenet
Mivel itthon nem dolgoztál, ezért max minimálbér után járó segélyre vagy jogosult. Az senkit nem érdekel, hogy mennyit kerestél kint, hiszen itthon végülis nem fizettél semmit.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont 2016. okt. 15. 08:03 Privát üzenet
Miért nem Németországban jelented be magad? Itthon nagyon kevés a max összeg is.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont 2016. okt. 15. 15:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Többet érne Magyarországon a 120e forint, mivel nem kell lakbérre költenem. De így inkább kint megyek munkanélkülire, köszönöm a válaszokat!

# 7/9Időpont 2016. okt. 20. 11:36 Privát üzenet
Ha még 120 ezer lenne. :D A munkanélküli maximális összege jelenleg a minimálbér 100%-a, vagyis br. 111 ezer forint. Szóval nettó 74-et kapnál.. Ezért mondom, jobb ha kint mész munkanélkülire.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont 2016. okt. 20. 12:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

UH na ebből látszik, hogy csak sok kint a nagyokos :D köszönöm a válaszokat

# 9/9Időpont 2016. okt. 24. 09:32 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit jelent? Németországban dolgozom és amikor kijön a fizetésemnek az elszámoló papirja akkor mindig van benne egy olyan, hogy "AZK ANSPAREN" ami mindig minuszban van és egy...
Mennyi a nettó fizetése egy gyógyszerészdoktornak Svédországban, illetve Németországban?
Tudtok küldeni oldalakat, ahol nyelvtudás nélkül hírdetznek külföldi állásokat elsősorban Németországban? (többi lent)
Németországban mennyibe kerül a lakhatás?
Megéri dolgozni Németországban havi 300. 000 Ft-ért?
Magyarként lehetek Svájcban, Ausztriában vagy dél-Németországban építkezési vállalkozó? Ha igen, hogyan?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!