Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban munkanélkülivé...

Németországban munkanélkülivé váltam, mire számíthatok ha hazajövök magyarországra?

Figyelt kérdés

Konkrétan az érdekelne, hogy ha itthon bejelentem magam munkanélküliként, kb mennyi pénzre számíthatok, és mennyi ideig? 2 évet dolgoztam kint, kb 1200€-t kerestem havonta. Bejelentett munka.

22/F



2016. okt. 14. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az EU luxembourgi törvényszéke határozatban mondta ki, hogy a határokon túl munkát vállaló személyek attól az államtól kapnak munkanélküli-segélyt, ahol a lakóhelyük van, és a juttatás akkor is jár, ha utoljára más országban dolgoztak. A segélyt a lakóhely szerinti állam azon feltételek szerint fizeti, amelyek az utolsó otthoni foglalkoztatása idején álltak fenn. A kötelezettséget a határozat a munkaerő szabad áramlását szavatoló, magas szintű uniós jogszabályból vezeti le. A határozattal az EU-bíróság Hollandiát marasztalta el, amely arra hivatkozott, hogy a külföldiek foglalkoztatása során a munkavállaló után otthon nem folyt be munkanélküli-biztosítási hozzájárulás. (Forrás: VG)
2016. okt. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez a lényeg, nem a kinti kereseted.


"A segélyt a lakóhely szerinti állam azon feltételek szerint fizeti, amelyek az utolsó otthoni foglalkoztatása idején álltak fenn."

2016. okt. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ. Annyi a probléma, hogy én itthon leérettségiztem utána rögtön ott kaptam állást. Magyarországon még nem dolgoztam.
2016. okt. 14. 15:26
 4/9 A kérdező kommentje:
Kint azt hallottam, hogy pár papírt kell kikérni amivel igazolhatom a kinti munkámat, és ezzel magyarországon a legmagasabb kiszabható munkanélküli segélyre vagyok jogosult.
2016. okt. 14. 15:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Mivel itthon nem dolgoztál, ezért max minimálbér után járó segélyre vagy jogosult. Az senkit nem érdekel, hogy mennyit kerestél kint, hiszen itthon végülis nem fizettél semmit.
2016. okt. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért nem Németországban jelented be magad? Itthon nagyon kevés a max összeg is.
2016. okt. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Többet érne Magyarországon a 120e forint, mivel nem kell lakbérre költenem. De így inkább kint megyek munkanélkülire, köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 20. 11:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha még 120 ezer lenne. :D A munkanélküli maximális összege jelenleg a minimálbér 100%-a, vagyis br. 111 ezer forint. Szóval nettó 74-et kapnál.. Ezért mondom, jobb ha kint mész munkanélkülire.
2016. okt. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
UH na ebből látszik, hogy csak sok kint a nagyokos :D köszönöm a válaszokat
2016. okt. 24. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!