Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti is azt tapasztaljátok,...

Ti is azt tapasztaljátok, hogy egyre nehezebben lehet munkavállalókat találni?

Figyelt kérdés

Lassan 6-8 hónapig vannak nálunk nyitva a pozíciók és nagyon enyhe a választék. Értem ez alatt, hogy ha már mindent figyelmen kívűl hagysz akkor is nehéz "normális" munkaerőt találni.

Mostmár ott tartunk, hogy boldog boldogtalan tapasztalat nélkül is 200-250 et kér kezdésnek.

Veszünk is fel ennyiért, mert lassan a 300-500 se sok...

De utána mi kell rúgni őket mert nem tudnak betanulni vagy mert 10e ért odébb állnak.

Lassan "kávéfőzésre" se találunk embert... Mert elfogytak.

Mostmár nincs az a mondás hogy mindenki pótolható meg 100 an állnak sorba.


Másoknál is ez a helyzet?



2016. nov. 13. 16:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Milyen cég és milyen pozícióra kerestek? Mert én épp állást keresek, diplomával, nyelvtudással és 20 év munkatapasztalattal.
2016. nov. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
30%
:D Nos ezt úgy hívják, hogy körbe ért a dolog. Félre ne érts, nem gúnyolódni akarok, de lassan már tényleg nem lehet azt a régi emberek pofájába vágni, hogy a buszmegállóig áll a sor vagy, hogy van helyettted száz, mert azért senki nem hülye, meg ha jönnek mennek a cégnél az emberek, annak oka van. A régi dolgozó főleg ha fiatalon került oda 1. vagy nem mer váltani, mert hitele van, meg azért vannak előjogai, vagy 2. nem is tudhatna, mert máshoz nem ért. A Z generáció tényleg sokat akar, sokért, ezek ki is esnek, de most én is tapasztalom három hete vagyok egy cégnél , de ahhoz képest amit megbeséltünk kb már most dupla annyi dolgot várnak el az eredeti megbeszélt összegért. Szóval azért lássuk be, a cégek is sokat akarnak, egy ember bérérért. Nem tudom ezzel hogy vagy, de ezt tapasztalom.
2016. nov. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
53%
Azért, mert a 2-300 ezres fizu vicc. Budapesten albérletet nem találsz annak a nettójáért, és még élned is kellene mellette.
2016. nov. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Harmadiknak igaza van, de nem is bizti, hogy Budapesti a cég, akár Nyíregyen is vannak drága albik, nem muszály Budapest. De azért a munkakör sem mindegy. Meg én úgy vagyok ezzel, hogy senkinek nem mondják, hogy olyan helyre menjen keresni melót ahol odaadja utána a főbérlőnek a fizetését. Én ezért jöttem el Pestről. Már érőbe volt, hogy rokonoktól külön kéne mennem, de annyi bérből nem tudtam volna még élni is meg albit fizetni meg félre is tenni. Mert azért azt nem árt tudni, hogy ha csak enni, inni és albit fizetni elég a fizetés, azt úgy hívják, hogy Vegetálás. Mert félre is kéne tudni, hogy tervezhesd a jövőd.
2016. nov. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%

Munkavállalói oldalról nem ezt látom. Mindenhol azt mondják sok a jelentkező, ezért heteket kell várni az interjú visszajelzésre, míg mindenkit meghallgatnak és sok körös interjúkkal bohóckodnak.

Ha igazán kéne ember, akkor kapkodnának a jelöltek után és visszajeleznének.

2016. nov. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Ötös: jaj, hát mert őkelmék addig is elvannak, mert addig szop jon a régi melós, kevés emberrel, mert a melót meg meg kell csinálnia a kevésnek is. Ők meg keresgélnek, biztosra mennek, stb. Meg pl nálunk előző melóhelyemen. Ezt mondjátok meg mi értelme volt: Van ugy az egy hónapos felmondási idő. Namost nem, az, hogy elkezdenek keresni egyből másik embert, nem, hanem letellik a felmondó emberkének az egy hónapja, ő elmegy, és akkor feladják a hírdetést. Vágjátok ezt? De miért így?
2016. nov. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, milyen pozíció.


Mert ha pl szoftvertesztelő kell, az betanított munkás

kategória, elkapkodják.


De ha pl assembly fejlesztő kell, akkor tényleg sokáig

kell várni, mert olyan, aki ért is hozzá, és meg tud

felelni, ritka, mint a fehér Zorró.

2016. nov. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%
Hetes nem hiszem, hogy ez volt a kérdése a kérdezőnek. Itt az van, hogy kevés a szakember és még mindig bagóért akarnának jó embert a cégek, nah ez a 21. században már nem megy. Mindenki meg akar élni a fizetéséből, nem pedig tengődni. Persze vannak elszállások, amikor egyik volt helyen a kollégám háromszáz nettót akart volna betanított melóra, és hogy akkor már nem válogatna a plusz melóknál sem, azért arra csak lestem egyet.... Mondom neki, orvosok nem keresnek ennyit. Nehogy már mert betanultál egy feladatsort vagy kettőt, majd még tán céges autót is akarsz. :D
2016. nov. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%

#8:


Persze alap, hogy a cég akkor boldog, ha kevesebb a ki-

adása, és a legtöbb kiadás mindig is a munkabér.

Viszont alkalmazott nélkül nem működik a cég (jelenleg

a teljes automatizáció még nem elérhető).


Egyébként kérdés, hogy hol van az adott cég. Fővárosban

minden drágább, mint egy vidéki kisvárosban, esetleg

egy faluban.

Van olyan város, hogy 10e ft-ért három szobás házat

lehet bérelni. Pesten 10x ennyiért sem lehet. Ott

pillanatok alatt eljutsz egyik helyről a másikba,

Pesten viszont vagy BKV, vagy saját/céges kocsi,

idő, stb. És még sorolhatnám.


Ami biztos, hogy nem kell feltétlen mindenkinek Pes-

ten dolgozni, nem véletlen települtek az autógyártók

is vidéki városok mellé :)

2016. nov. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Budapesti cég vagyunk, IT területen működünk.

Azzal már régóta szembesülünk, hogy mérnököt nagyon nehéz találni, ezért már nem opció a diploma tapasztalat nyelvtudás, legyen normális és betanítjuk, iskoláztatjuk stb.

De már egyszerű középfokú végzettségű technikust, helpdeskest, irodai asszisztenst,pénzügyest és úgy ámblokk valamilyen embert is nehéz találni.

De az is nonszensz kategória, hogy a Z generáció 0 tudással és tapasztalattal 250nettót kér a betanítása meg több mint 1 év, kész emberért nem sok a 300-500 nettó sem de azért vannak elég rendes torzulások a munkaerő piacon.

Az egy másik kérdés, hogy a vezetők a régiek bérét nyomottan tartják (mondván, hogy mindenki annyit kap amennyit kért, vagy kialkudott magának 2,3,5-10 éve) és megesik, hogy egy új ember aki 0 szakmai tapasztalattal rendelkezik nem ritka, hogy 100-150 el keres többet mint a régiek. (ami bérfeszültséghez vezethet)

De lassan mindenki kérhet bármennyit mert nem lehet találni épkézláb embereket akikre rá lehet bízni a munkát.

2016. nov. 13. 18:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!