Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van ennyi megkeseredett...

Miért van ennyi megkeseredett ember Magyarországon, aki csak a munkában látja egy ember és az élet értelmét is?

Figyelt kérdés
Semmi más nem képes örömöt okozni nekik, csak a munka? Ha egy ember nem szeret vagy nem akar dolgozni, azt egyből kinézik, élősködőnek és semmirekellőnek nevezik. Sőt, ha valaki nem aszerint választ szakmát, hivatást, hogy mire van nagy kereslet a munkaerőpiacon, azt lehülyézik. Semmi más értelmét nem látják az életnek, csak, hogy dolgozzanak, dolgozzanak, dolgozzanak, a pénzből házat, kocsit, apámf**zát vegyenek, közben meg elszalad mellettük az élet. Beáldozzák a teljes fiatalságukat, hogy majd "később" jól éljenek. Majd 40 évesen meg nyugdíjasan.
2016. nov. 26. 13:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyszerűen semmi nem érdekli már a legtöbb embert...csak az, amiből minél nagyobb hasznot tudnak hajtani.
2016. nov. 26. 13:50
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az érdekli az embereket, hogy ne vegyék el a lakást/házat, ki tudják fizetni a számlákat és ne adj Isten, enni tudjanak adni a gyereknek... meg ruhát, cipőt.


De szerintem ezt Te is tudod... (ha jól sejtem, Balázshoz van szerencsém, csak most már felhasználónév nélkül)

2016. nov. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De miért ragaszkodnak ennyire az anyagi javakhoz?
2016. nov. 26. 14:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Minek kellene érdekelni minket? szerelemnek, meg a nagy családnak? Utóbbit választottam, most 11 év után tapasztalom, hogy az asszony félrekúrt a hátam mögött, a gyerek, akit 3 éve a sajátomként nevelek vér szerint nem is sz enyém. Nesze 2016 Karácsonyi ajándék. Feleségemet a tenyeremen hordoztam, mégse volt elég neki.


Munkában legalább nem érnek ekkora csalódások. Szabályok szerint történik minden, elvégzem a feladatomat és azt a fizetést kapom érte ami szerződésembe van írva!

2016. nov. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy kiforgatod az egészet.


"Semmi más nem képes örömöt okozni nekik, csak a munka?"

Rengeteg dolog képes az embereknek örömet okozni, a többségnek pont nem a munka az. Viszont az életben bármihez pénz kell, ahhoz meg dolgoznod kell.


"Ha egy ember nem szeret vagy nem akar dolgozni, azt egyből kinézik, élősködőnek és semmirekellőnek nevezik."

Mert aki nem dolgozik, az is fogyaszt, az is pénzbe kerül...csak a mások pénzébe.


"ha valaki nem aszerint választ szakmát, hivatást, hogy mire van nagy kereslet a munkaerőpiacon, azt lehülyézik"

Senkit nem hülyéznek le, aki normális szakmát választ. De mikor valaki úgy választ szakmát, hogy előre azon sír "jajj nem lesz munkám", az tényleg nevezhető hülyének, tekintve hogy elpazarolja az idejét.


"később" jól éljenek. Majd 40 évesen meg nyugdíjasan."

Ha nem dolgozol, akkor se most, se később nem fogsz jól élni, leszámítva ha apuci, anyuci eltart...

2016. nov. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na ne vicceljünk már. A legtöbb ember utál dolgozni. Ha tehetnék a munkahelyük közelébe se mennének. Nem jókedvükből güriznek.
2016. nov. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!