Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországba a minimálbér...

Németországba a minimálbér ugyan úgy semmit sem ér mit Magyarországon?

Figyelt kérdés
lakásbérlés + rezsi + kaja
2016. nov. 29. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
igen.de annyi a különbség h aki minimálbért keres annak nincs szüksége többre......
2016. nov. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

mennyi ott a minimálbér most ? És abból tudok ott lakást bérelni + rezsi és ennivalóból sem kell szűkölködnöm ? És havonta új ruha és cipőre is futja. (nem kell márkás tescó minőség elég nekem)


mert itthon ez nem megy.

2016. nov. 29. 17:52
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Nyilvan magasabb az elet szinovnal kint, de azert nincs kolbaszbol a kerites. Atszamitva kb 500 000 Forint a minimalber kint. Ebbol meg itthon sem lesszel Rockefeller. Kint radasul az emberi munkarot igenylo szolgaltatasok joval dragabbak mint itthon.
2016. nov. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kint a jól keresők sem vesznek havonta cipőt és hasonló dolgokat. De nincs is minimálbér megszabva. A munkanélküli is kap annyi pénzt, amiből szerényen meg tud élni.
2016. nov. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Németországban a jobbmódúak kiváltsága a lakásbérlés a minimálbéresek lakást kényszerűek venni.
2016. nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
8.50 a bruttó minimálbér. Nem valami sok, adó kategóriától függően 6-7 € a nettója. Havi 160 órával számolva tehát nettó 960 és 1120 € a kereset. Ez nagyon kevés. Megélni meglehet belőle, de nagyon nadrág összehúzós a dolog, sajnos. Kisebb városban, faluban azért el lehet lenni ennyiből is. De ha van egy szakmád, beszéled rendesen a nyelvet, akkor el lehet helyezkedni rendes fizetésért is. A nagy átlag 1500-1800 € között keres. Tehát az átlag ember, a mérnök, infós, orvos nyílván többet.
2016. nov. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó jól leírta.


Eleinte én is csak minimálbérért dolgoztam, de kijöttem a pénzből. Egy nagyobb faluban élek, 10 percre a várostól és 20 percre a kerületi várostól. Lakbért simán kifizettem, kajára elmegy havonta 150 körül, havonta 1-2szer étteremben is ettem. Mondjuk ruhákat ritkán vásárolok, évente kb egy alkalommal, de arra is nyugodtan össze tudok spórolni kb 300 eurót. Vettem egy új gépet magamnak, új mobilt, egy konzolt. Járok kirándulni, a környéket bejárni. Persze egy 5 csillagos szállodát a tengerparton nem engedhetek meg magamnak, de egyáltalán nem nyomorgok.

2016. nov. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!