Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Könyveket keresek, amelyek...

Könyveket keresek, amelyek egy pályakezdő egyetemet (vagy akár csak középsulit/érettségit) végzett embernek hasznára válik, ha anyagi biztonságot és a rendszeres pénzfélretételt szeretné elérni. Tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Mindezt persze családalapítás mellett.

köszönöm.



2016. dec. 2. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nincs ilyen könyv!


anyagi biztonság? Tanulj olyat amire szükség van és ne alkalmazotti bérért add el a tudásod!


pénz félretétel? költs kevesebbet, mint amennyit megkeresel!

2016. dec. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
családalapítás mellett felejtsd el a megtakarítást meg az anyagi biztonságot is!
2016. dec. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
betétkönyv
2016. dec. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pályakezdőként családalapítás sok lemondással fog járni, de feltételezhetően inkább eladósodással is.


Pályakezdők nem nagyon fognak akkora fizetést kapni, amiből a család mellett még félre is tud tenni az ember. Esetleg külföldi meló, de oda meg nem biztos, hogy tudod vinni a családod, vagy ha kint vannak, már megint csak a kiadási oldal nő jelentősen.


Ha saját vállalkozást csinálsz ahhoz meg nyilván az első referencia munkák sem a legfizetősebbek lesznek.


Szóval ha ilyen terved van, akkor előbb teremts némi egzisztenciát magadnak és utána család.


Félre tételhez, készíts cash flow-t excellbe, ha másképp nem megy és ott látod a bevétel kiadásokat, nyilván törekedni kell, hogy több legyen a bevételed, mint a kiadásod, és pár évig - míg nem kapsz rendesebben fizető állást, vagy fel nem fut a vállalkozásod, még jobb talán ha a kettő együtt is megy - gördítsd magad előtt a plusszokat és ha elért egy x határértéket fektesd be olyanba, ami plusz bevételt termel ( pl. két-3 évre lekötni valahova míg az idő alatt újra gyűjtött összegekkel kiegészítve lejáratkor mondjuk tudsz venni egy lakást, amit ki tudsz utána adni bérbe), és kezdd előlről a folyamatot. Minél több ilyen befektetésed lesz, annál több lesz a bevételed, illetve idővel a fizetésed is nőhet, esetleg más munkahelyre történő váltással is, vagy épp a saját vállalkozásod is fejlődhet.


Anno én is így voltam, mint Te "terveznéd" kb.


Mínusz 17 millióból, devizahitellel a nyakamban, jelzáloggal a fejem felett, hitelből, hitelt finanszírozva kellett kiutat találni, egy gyerekkel. Nem könyvből, tapasztalati úton írtam, amit írtam.

2016. dec. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszokat. Mielőtt elkövetem a saját hibáimat még kíváncsi voltam pár véleményre. Az előttem szólnak is köszönöm a részletes értekezést.
2016. dec. 3. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!