Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A budapesti Boschnál mennyire,...

A budapesti Boschnál mennyire, illetve milyen módon támogatják ha az ember tanulni szeretne?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyan dolgokra, hogyha valaki Msc-t szeretne még elvégezni vagy nyelvet szeretne tanulni.


Ha az ember főállásban dolgozik (nem részmunkaidőben, nem főiskolai hallgató), akkor van arra lehetőség, hogy munkaidő kedvezményt kapjon. Esetleg kötnek tanulmányi szerződést az emberrel, ha felsőoktatási intézményben szeretne még tanulni?



#tanulás #Bosch #tanulmányi szerződés #Bosch munkaidő kedvezmény #budapesti Bosch #nyelvtanulás munka mellett #munka és tanulás a Boschnál
2016. dec. 4. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen pozícióban dolgozol. Betanított munkás vagy mérnök?
2016. dec. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
mint mérnök
2016. dec. 4. 20:27
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor igen, de csak levelezőn.
2016. dec. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
igen, levelező képzésre gondoltam. Időben hogy támogatják? Vizsgákra elengedik az embert és kész? Vagy vizsgák előtt is engedik az embert készülni?
2016. dec. 4. 20:35
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgázni biztosan elengednek, vizsga előtt pedig 2-3 nap felkészülési idő van. Nem tudom pontosan, hogy minden vizsga előtt meg van adva X nap, vagy összesen mondjuk 12-20 nap és azt kell beosztani mindenre, felkészülésre és vizsgára is. Mert pl. könnyebb vizsgára elég lehet 1 nap felkészülés, de egy nehezebbre jól jön 4 nap is akár, érted. Szóval ezt pontosan nem tudom. De biztosan van valamennyi nap, amit erre használhatsz fel.
2016. dec. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infókat! Régebben annyit hallottam, hogyha nyelvet szeretne tanulni az ember, akkor azt munkaidő után tudja megtenni. a cég biztosít nyelvtanárt. (csak kérdéses, hogy este 5-6 óra körül kinek van még kedve/ereje nyelvet tanulni)
2016. dec. 4. 20:50
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Kamu egyébként...


Mert Pesten a Boschba nem is vesznek fel, ha nincs MSc-d...két nyelvtudás nélkül meg főleg! Ha tudsz is beszélni, akkor az anyanyelvi szint a feltétel.


Nekem 96%-os lett az angol tesztem a Bosch-nak toborzó egyik (a számtalan közül) HR cég interjún...és mielőtt jönne a fika, én beszélni is tudok angolul. És nem gagyin.


Aztán persze interjú lement, HR kislányok elégedetten bólogatnak, Boschtól szokás szerint sosem érkezett semmi reakció. Az elmúlt 4 évben többször is pályáztam hozzájuk, de még szóra sem méltattak.


Mennyi időt elpazaroltam már ködösitett álláspályázatokra történő jelentkezésekkel, amiről kiderült, hogy Bosch, és mivel már volt benn fél évnél korábbi pályázatom, igy csak az időt pazaroltam a jelentkezéssel.


De ok, legyen, költsék a milliárdokat toborzásra, arra sosem elég a kidobott pénz, meg gondolom egyenesen a minisztériumból kapják meg a listát, ha valaki mérnök diplomát szerez ebben az országban.

2016. dec. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Háááát (tudom "háttal" nem kezdünk mondatot)5 ezer HUF-ért a mai világban szinte semmit kapsz a boltban. Akkor mennyiért dolgozzon nekik az ember? 100 ezerért? Ezért az összegért nem kell még egy betűt sem tanulni.


Én is próbálkoztam már náluk, akkor még nem volt nyelvvizsgám. Akkor az volt a baj. Most hogy már van nyelvvizsgám, most az lesz a baj, hogy nincs még 2 másik nyelvvizsgám és kb. még két Msc végzettségem.


Egyszer egy ismerősöm azt mondta, hogy a magyar állami cégek "humánusabbak" az emberekkel. Ezek alapján amit elmondtál el is tudom képzelni.


Mondjuk gépészmérnökként olyan "igazi" gépész feladatok szerintem nem is nagyon van náluk. (önálló fejlesztés, tervezés stb.)

2016. dec. 5. 20:15
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, első munkahelyem állami cég volt...protekcióval természetesen, mert oda bekerülni alkalmazotti státuszba nem igazán lehet másképpen.


Bár mostanában láttam, hogy hirdetik az az állást, de gondolom ez csak állami propaganda, hogy úgy tünjön, mintha mérnökhiány lenne :D


Pedig hát ezek az állami állások mindig is voltak, csak általában protekcióval és örökletesen voltak betöltve.


És egyébként valóban, nem igazán volt náluk értelmes müszaki feladat. Nagyjából az ÖT ÉVES terv eredményeinek életbentartásán kivül mást nem csinálnak:D Az a hely, ahol voltam karbantartás volt, de mondjuk kiemelt állami beruházásokban is benne voltak....150 alkalmazottal....és még egy autocadjük sem volt. :D


Természetesen egy nap kirugtak a probaidő alatt, mert kölcsönösen nem birtuk egymást.


Igazából nem bántam, mert nulla volt a hely...simulékony, nagyszájú embereknek tökéletes, de egyébként...


Fizetés elment egynek...mondhatnám azt is, hogy állami pénzen semmi se drága.

2016. dec. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen ez egy nagy dilemma, hogy állami cégnél kevés fizetéssel, viszont "elég" szabadidővel és járandóságokkal vagy multi cégnél esetleg valamilyen maszeknál, nagyobb fizetéssel, viszont semmi szabadidővel dolgozzon az ember. (Remélem érted)


Ha maszeknál vagy multinál dolgozik az ember, akkor még arra sincs elég ideje, hogy a pénzét elköltse. Akkor "meg minek" dolgozik az ember, ha még élvezni sem tudja a munkája "gyümölcsét". :-) Persze ez csak vicc volt, de van benne igazság.


A multik pedig már nem is tudják kínjukban, hogy mit is akarnak valójában, ki lenne nekik megfelelő az adott munkakörre.


Legyen fiatal a jelölt, mert ugye ő még rugalmas, őt még lehet alakítani. A vén szatyor már nem kell sehová sem. Legyen vagy 5 diplomája és kb. ugyanennyi nyelvvizsgája, tudjon programozni, az informatika a kisujjában legyen, legyen gyakorlata vagy 2 év, de összességében a pályázó ne legyen 22 évnél idősebb. ....és ha minden feltételnek sikerült a pályázónak megfelelnie, akkor sem kapja meg az állást, mert jön Ödönke (a csókkirály)az érettségijével és majd ő megkapja az állást.


Ez a mai valóság.


Nekem is volt szerencsém állami cégeknél "ténykedni" aprópénzért. Meggondolom, hogy még egyszer menjek-e állami céghez egy aránylag jó nevű gépész diplomával.

2016. dec. 5. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!