Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban néhány éven belűl...

Valóban néhány éven belűl megszűnik a betanított | gyári munka, mert a technológia felváltja?

Figyelt kérdés
Ha ez valóban igaz, akkor kb. hány év múlva következik ez be?

2016. dec. 7. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindent nem tudnak gépesíteni, meg sok esetben az anyavállalat nem enged több ilyen befektetést egy idő után. Bőven megéri nekik az itthoni béreket kifizetni mint gépeket terveztetni mondjuk csomagolásra....
2016. dec. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
A gépeknek nem tudnak parancsolgatni a főnökök...nem adják oda soha ezt az élvezetet szerintem, többet ér ez nekik egy kis plusz bevételnél.
2016. dec. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A trendek valoban ebbe az iranyba mutatnak. Tobb nagy trend is van aktualisan:


- mesterseges intelligencia fejlodese. Ez a terulet hetkoznapi embernek elegge ismeretlen es nagyreszt sci-fi is, de oriasi lepesekkel halad elore a fejlodes, a valodi mesterseges intelligenciak megjelenese gyakorlatilag barmelyik pillanatban varhatok.

- a kepzett munkaero szukossege, foleg a nagy ipari kozpontokban

- a robottechnologia fejlodese.


Ez a 3 trend mind abba az iranyba mutat hogy a betanitott gyari munka egyre inkabb ki fog szorulni a termelesbol, az emberek helyet robotok fogjak atvenni. De ez egy hosszu atmenet lesz, nem egyik naprol a masikra fog megtortenni, es nem mindenhol egyforma gyorsan.


En szemely szerint ugy saccolnam, hogy Magyarorszagon azert a kovetkezo 10-20 evben lesz meg betanitott munka, amennyiben az egyeb feltetelek kedvezoek maradnak (mondjuk nem lep ki az orszag az EUbol, nem lesz gazdasagi osszeomlas, lesz munkaero).


Nyugaton, Japanban, az USAban mar 10 ev mulva is sokkal kevesebb betanitott jellegu melo lesz mint ma, valamint meg fog indulni a termeles visszavandorlasa az automatizacionak koszonhetoen.


Ha kamionos vagy taxis lennek es 50 ev alatti lennek akkor sokkal jobban aggodnek.

2016. dec. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Miért nem születtem kicsit később...úgy 10-20 év múlva...nem kellene gyárban robotolnom, hanem élhetnék az alapjövedelemből..
2016. dec. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

#4 miért is kapnál te alapjövedelmet? Ha enyém a gép, én építettem és üzemeltetem a gyárat. Te nem vagy az alkalmazottam.. vagyis nem jár neked semmi.


Most se jár senkinek alapjövedelem, akinek semmi köze az adott gépiesített céghez!

2016. dec. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg már most jó részét el tudnák látni a gépek, de egy darabig még olcsóbbak lesztek, mint a gép, szóval ne aggódj.
2016. dec. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Én úgy tudtam, hogy a gépi szingularitást teszik 20 éven belűlre (!), gondolom e között és a mostani technológia között helyezkedik el az a pont ahol a gyári munkások helyét átveszik a gépek... Vagyis szerintem ehhez nem feltétlenűl kell a szingularitás.

Az más kérdés, hogy a technológiai fejlődéstől, valamint a (rövidtávú?) gazdasági érdekektől eltekíntve megérné e a dolog. Lehet, hogy társadalmi szempontokat is mérlegelnek és úgy döntenek.

Különben én 5-6 évet tippelnék.

2016. dec. 8. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!