Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy munkaszerződés lehet...

Egy munkaszerződés lehet egyszerre határozott és határozatlan idejű, vagy valamit elszúrt a munkáltatóm, akivel most nem akarok tovább hosszabbítani, és kértem a kiléptetésemet?

Figyelt kérdés
Kötöttem egy munkaszerződést, az én papíromon határozott idő szerepel december 31-ig. Én nem akarok tovább hosszabbítani, mert máshonnan is megkerestek közben egy jobb ajánlattal és oda megyek, de olyan felmondó nyilatkozatot kérnek tőlem az előző helyen, amiben határozatlan idő szerepel, mert szerintük határozatlan időre kötöttünk szerződést, az én papíromon meg határozott idő szerepel, ami meg is szűnik külön felmondás nélkül, ha nem állapodunk meg hosszabbításban. Nem írtunk alá hosszabbítást. Úgy vagyok vele, hogy akkor rúgjanak ki, úgysem megyek be oda a továbbiakban, a szerződés lejárt, új nem kötelez, de én a határozott időt tudom igazolni, mert az én papíromon az szerepel. Mit gondoltok?
2017. jan. 4. 14:02
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
A december 31. az 2016. december 31. ha valakinek esetleg nem lenne tiszta. Még nagyon január eleje van. :-)
2017. jan. 4. 14:10
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Én is mondtam fel olyan helyen, ahol az aktuális szerződés amúgy is lejárt, és mégis kellett írnom egy kétsoros felmondást (én, xy, z időponttal kezdődően kérem munkaviszonyom megszüntetését) ahhoz, hogy ki tudjanak jelenteni a tb-nél. Fene érti, hogy van ez, az állami adminisztráció elég különös dolog.
2017. jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit felmondanod, mert a határozott idő leteltével megszűnt a munkaviszonyod...
2017. jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én írtam egy felmondást, de azzal az a bajuk, hogy nem határozatlan időt szerepeltettem benne, hanem határozott időt, ami a nálam lévő szerződésen szerepel.
2017. jan. 4. 16:22
 5/20 A kérdező kommentje:
Tehát tulajdonképpen ők azt mondják, hogy határozatlan időnek kellene szerepelnie a felmondásban, vagyis hazudjak a nálam lévő szerződés szövegéhez képest.
2017. jan. 4. 16:24
 6/20 A kérdező kommentje:
3. én is így gondoltam, és ezt a szerződésem egyik pontja is alátámasztja, mindegy, annyit eleget tettem, hogy írtam felmondást, mert kérték, hogy írjak, legyen, írtam, a szerződés alapján, aztán most meg ebbe kötöttek bele, hogy nem jó. Hát én nem tudom, hogyan jelentettek be, de nem nekem kellene kimosni őket ebből szerintem, ha ők cseszték el.
2017. jan. 4. 16:25
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
Te leadtad a felmondást, a szerződésed lejárt, ennyi. Innentől nincs közöd hozzájuk, ha susmusoltak valamit akkor oldják meg, te meg jól tedd el a szerződésedet.
2017. jan. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Gondolom, azt nem tehetik meg, hogy nem léptetnek ki. Nem hosszabbítottunk írásban szerződést.
2017. jan. 4. 17:40
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
Hát nyilván nem. Meg miért is hosszabbítanának, ha te egyszer nem mész be dolgozni (mert gondolom nem fogsz).
2017. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
Ne menj be, lejárt a szerződésed, van róla eredeti példányod, tovább ne foglalkozz velük. Valószínűleg azért akarják utólag módosítani, mert határozatlannál lenne felmondási idő, amit le kellene dolgoznod, nem kellene azonnal a pótlásodról gondoskodniuk. Mellesleg ilyenkor is illene időben szólni, hogy nem tervezed a hosszabbítást, még ha a törvény nem is kötelez rá, de a korrektség igen.
2017. jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!