Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen világot élünk? Kamudipl...

Milyen világot élünk? Kamudiplomák országa? Szociológia diplomás, GDF műszaki menedzser diplomás, Metropolitan diplomás ismerőseim többszörösét keresik, mint én?

Figyelt kérdés

Szociológiát (3 éves kamuképzés) végzett ismerősöm, egy kicsi alapkezelőnél 450 ezret keres, 3 év után, back office területen.


Metropolitanos ismerőseim: egyik key-account másik beszerző, mindketten kereskedelemben vannak, és mindketten 400 ezer körül keresnek.


GDF műszaki menedzser egy SSC-ben dolgozik, nem tudom pontosan mi a pozíció neve, én ezeket excel mágusnak hívom gúnynéven. 300 ezret keres...


ÉS MOST JÖN A VICC


Én egy GÉPÉSZMÉRNÖKI diplomával keresek 200 ezret, ezt is 170-ről emelték meg nemrég. Magyarország 2017 taps taps. Igen, tudom, váltsak, ha nem tetszik. DE NINCS JOBB. Talán legyek én is könyvelő??? Költözzek ki Kecskemétre vagy Győrbe?



2017. jan. 11. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/133 anonim ***** válasza:
99%
Ezek szerint az ő "kamudiplomájuk" értékesebb, mint a tiéd. Esetleg menj el te is excel mágusnak és akkor talán többet fogsz keresni.
2017. jan. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/133 A kérdező kommentje:
Te aztán nagyon okos vagy! Szerinted azért tanultam évekig a fizikáról, gépelemekről, gépgyártástechnológiáról stb. hogy utána excelbe írogassak képleteket???????
2017. jan. 11. 20:52
 3/133 anonim ***** válasza:
94%
Nah ez még hagyám kérdező mert mérnökivel elég sok helyre kellhetsz tök mindegy hogy az a mérnök vagy e az adott gyárban vagy sem. Mit szóljon a tanári vagy a környvédes diplomás mint én is.... Elvégezhettem a sulit időben meg dolgozhattam én nyaranta amíg sulis voltam, miután meg kellett volna szakmában, nem találtam. így jópár év után hogy végeztem több évnyi gyári melót tudok felmutatni, főképp fizikai betanított munkát. szóval van lejebb hidd el.
2017. jan. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/133 anonim ***** válasza:
75%

drágám, a lányom meg társadalmi tanulmányok alap után kint tanult egészségbiztosítás ma-n és forintban úgy másfél millát kap havonta egy német magánkórházban...heti 30 órára.

Megnéznélek amúgy a szociológia kamun néhány tárgyból.

2017. jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/133 anonim ***** válasza:
95%

jaj harmadik ne hari, de ez tőled meg flegma fricska.

Örülünk a lányod sikerének, de nem kell flegmázni. Bár igazad van, hogy nem szabad lenézni a másik diplomáját sem.

2017. jan. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/133 anonim ***** válasza:
91%
bocsi negyedik, a harmadik is én voltam. :D
2017. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/133 anonim ***** válasza:
98%

Attól, hogy gépészmérnökként végeztél, még korántsem jelenti azt, hogy sokkal jobban fogsz keresni, mint mások. Ez nem "emel ki" a tömegből. Neked ahhoz van érzéked, másnak máshoz.

És igen, olyan világot élünk, ahol a szerencse és az ismertség sokkal fontosabb illetve kifizetődőbb, mint a tudás és akarás.

Én is pl. mindig jó tanuló voltam, angolt is jól beszéltem, mégis 0,5-1 évig nem tudtam olyan munkát találni, amit szívesen csináltam volna, mert különböző okok miatt nem rám esett sose a választás. Volt olyan pl. hogy a 2./3. legnagyobb itthoni bankhoz jelentkeztem, megírtam a felvételi tesztet hibátlanra, amire azt mondták, hogy az az egyik legnehezebb teszt és több éve senki sem tudta hibátlanra megírni, és állítólag az interjú is jól sikerült, mégsem én lettem a befutó.

És akkor elkezdhetném sorolni, hogy az egyik munkahelyemen ott voltam diplomával és nyelvtudással egy nevetséges összegű fizetésért, míg egy velem egykorú munkatárs okj-s végzettséggel 2-szer annyit keresett, mint én, mert jóban volt az egyik főnökkel. Vagy hogy van olyan ismerősöm, aki szintén okj-s végzettséggel, annyit keres egy kis nevesincs vállalkozónál, mint én úgy, hogy most egy multinál dolgozok...

2017. jan. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/133 A kérdező kommentje:

"Megnéznélek amúgy a szociológia kamun néhány tárgyból."


Én meg a lányodat nézném meg egy dinamika vizsgán, a kis szociológia diplomájával.


1.5 milla az kb 5000 euró, ami bőnuszok nélkül 60K éves fizetés. Annyit még én sem kapnék gépészmérnökként, főleg frissdiplomásként, ne kamuzz.

2017. jan. 11. 21:04
 9/133 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon elvagy szállva magadtól kérdező, amiért sikerült megcsinálnod egy gépészmérnök szakot. Rajtad kívül országos szinten több ezer megcsinálják azt tippelem.
2017. jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/133 anonim ***** válasza:
89%
Alakul a vita úgy látom. :D Most nehogy a hölgy meg jöjjön vagy úr azzal, hogy a gépészmérnök nem hiába nem keres ennyit, mert azért tényleg kemény azt mondják a gépészmérnökit elvégezni. itt ne egymást hasonlítgassuk, hanem a köcs ög cégek nem becsülik meg az embert. Egy csomó tudás megy a levesbe mert elavult leszel a munkáltatók szemébe, ha egy éven belül nem helyezkedel el mikor kijöttél a suliból baxha tod.... sajnos...
2017. jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!