Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaerő közvetítő cég akar...

Munkaerő közvetítő cég akar foglalkoztatni pénzügyi területen, brutálisan alacsony órabérért. Megteheti ezt?

Figyelt kérdés
Nem találom a törvényi szabályozást ezeknél a cégeknél. Forintális összeg érdekelne. Nem számít a garantált bérminimum/annak az òrabére? Adhatnak kevesebbet a törvényi szabàlyozás alatt?
2017. jan. 20. 23:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mennyire alacsony? Minimálbér alatti?
2017. jan. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Óránként bruttó 733Ft szakképzettséget nem igénylő munkakörben, és bruttó 926Ft (legalább középfokú) szakképzettséget igénylő munkakörben. Ettől alacsonyabb órabérben (legálisan) nem foglalkoztathatnak.
2017. jan. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Törvényesen nem adhatnak kevesebbet, de meg kell nézni, és hallgatni, hogy mit kínálnak. Általában azzal trükköznek, hogy a szerződésben csak 6 órás munkaviszony van, de persze elvárják, hogy 8-at legyél bent.


Szóval első körben olvasd el, hogy hogyan is jön ki szerintük az az órabér, aztán rá lehet kérdezni, hogy akkor ugye a szerződésben foglaltakat kell teljesítened, elmehetsz minden nap 2 órával korábban, vagy 4x8 óra, és akkor nem kell bemenned hetente egy napot.

2017. jan. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Energiaszolgáltató (áram) lenne a munkahely, pénzügyi terület, könyvelés, számlázás, ügyfelezés. Köztudott, hogy az ilyen helyeken az alkalmazottak nagyon jól keresnek. Ellenben a kölcsönző cég az első 6 hónapban brutto 690 Ft-os órabért kínál úgy, hogy papíron a próbaidő csak 3 hónap lenne. De a gyakorlatban meghosszabbítják plusz 3 hónappal. Utána ha letelik, brutto 890 Ft-os órabért kínál. Egyik sem éri el a garantált bérminimumot/annak órabérét. Erre adnának a 6 hónap letelte után havi brutto 30.000 Ft-ot, mint prémium, azt mondták, hogy a felét le kell adózni, tehát marad netto 15.000 Ft. Alapbérbe nem építik be, a jutalom adható, ha megvonja keddről szerdára, nem tudok mit tenni, mert ugye csak adható. Cafeteriáról is beszéltek, de mondják meg konkrétan, hogy mit adnak. Majd eldől, ez a válasz. A 6 hónap előtti bér egyszerűen brutálisan alacsony (kb. 70-75ezer körül) és szerintem ez törvényellenes, a 6 havi után sem éri el a törvény által előírtakat. Konkrétan nem is értem, hogy merik ezt így megcsinálni.
2017. jan. 21. 12:11
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

"Köztudott, hogy az ilyen helyeken az alkalmazottak nagyon jól keresnek"


Nem ez egyáltalán nem köztudott, ez a közhiedelem. Ezekben a munkakörökben minden cég alacsony bért kínál, általában nem akkora agysebészet, csak mindenki azt hiszi, ha bankban/energiaszolgáltatónál dolgozol akkor ott aztán a takarító is audival jár annyit lehet keresni.



A munkaerő közvetítőt meg pont azért veszik be a buliba, mert nem akarnak sokat fizetni a közvetítő meg alacsony bérrel hoz embert, és trükközik ha kell.


Azt nem értem mit pörögsz ezen? Kell a meló vagy sem? Ha nem éri meg ennyiért csinálni, akkor keress másikat.

2017. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Előzőnek: Már vártam az ilyen okostojásokat, mint te, aki itt éli ki magát, mert élete nincsen, beszólogat, értelmes válaszokat nem tud adni. 1. Azon pörgök amin akarok, feltettem egy kérdést, de válaszolni nem tudsz rá, akkor minek írogatsz, hogy más nyomorának örüljél??? 2. Igen, köztudott. Az, hogy te buta és tudatlan vagy, én arról nem tehetek. Dolgoztam már hasonló szolgáltatónál, 200ezer nettom meg volt. 3. Könyvelés egy nagyon felelősségteljes szakma, kíváncsi lennék, hogy te mint agysebész mivel foglalkozol, hogy így leszólsz másokat. 4. A kérdésem re válaszolj érdemben, miszerint, hogy foglalkoztathat egy munkaerő kölcsönző cég úgy, hogy nem teljesíti a törvényben előírtakat. Remélem sikerül értelmezned.
2017. jan. 21. 18:49
 7/19 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy a munkaköre nem vonatkozik a szakmunkás bérminimum csak a minimálbér. És / vagy csalnak a bejelentéssel.


Azért ez nem atomfizika, az egész kérdés nem más, csak provokáció.

2017. jan. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A munkakörre a garantált bérminimum jár, a minimum brutto 162.000 Ft,/ vagy 920 Ft órabér, mert középfokú képzettséget kérnek. Ezt írja elő a törvény!!!!!!!!! Húzzál már el innen, van így is elég bajom, én az ilyen emberekre nem vagyok kíváncsi, azt sem tudod jössz vagy mész. Azért mert nem érted, hogy miről van szó, attól én még nem provokálok.
2017. jan. 21. 19:52
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha te is tudod, hogy ez alacsony, a törvényi minimum alatt van, akkor miért nem küldöd el őket a sunyiba?
2017. jan. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Az lesz. Voltam pénteken interjún, megfeleltem. Ott órabérről beszéltek, mindjárt mondtam nekik, hogy a alacsony, de fejből nem tudtam a törvényi szabályozást. Utána néztem, és ez így teljesen törvénytelen. A kérdést azért tettem fel, mert kíváncsi voltam, hogy járt-e más így, meg nem értem, hogy merik ezt megcsinálni, mert ha feljelented, nagy bajuk lesz belőle, ugyanis nem adhatnának kevesebbet mint amit a törvény előír. Hétfőn fognak hívni megint, addig utána akartam nézni pontosan a dolgoknak amit elmondtak. Olyan helyen élek, ahol kevés a munka és el vagyok keseredve, de éhbérért nem fogom elvállalni az biztos. Ahogy számolgattam, nem hogy a garantált bérminimumot nem akarják megadni, de még a minimálbért sem. Ez van, undorító egy ország ez.
2017. jan. 21. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!