Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki dolgozik az nem ér rá...

Aki dolgozik az nem ér rá pénzt keresni?

Figyelt kérdés
A többségre ez még mindig érvényes?

2017. jan. 26. 10:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
59%
Igen. És "aki keres, az talál". Ez is igaz.
2017. jan. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

Attól függ milyen munkakörben dolgozik!

Nem a világ fog az emberhez alkalmazkodni hanem az embernek kell a világhoz alkalmazkodni.

2017. jan. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem is igaz többnyire.
2017. jan. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
53%
Többnyire igaz.
2017. jan. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
Aki pénzt keres nem ér rá dolgozni.
2017. jan. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%
igen, sajnos a többségre igaz!
2017. jan. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ, hogy mi a szakmája. Pl nálunk aki dolgozik akkor elég jó pénzeket lehet keresni.
2017. jan. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem érvényes és régen sem volt az, én a lusta és mellé még buta emberek szájából hallom szinte mindig ezt a "bölcsességet". Alacsony hozzáadott értékű munkánál hiába dogozol sokat, ha egyszer keveset ér a munkád. Nagy hozzáadott értékűnél meg ha kevesebbet dolgozol, akkor is kereshetsz viszonylag sokat. Ettől még sarkítva sem lesz igaz a kérdésedben szereplő állítás... mondjuk most én is feltennék egy kérdést: szerinted csak a fizikai munka a munka? Ha válaszod igen, akkor inkább ne is válaszolj, nem kell :D
2017. jan. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Gyakran a szellemi munkát sem fizetik meg tisztességesen.

egyszerűen nem végezhet mindenki magas hozzáadott értékű munkát! Más munkaköröket is el KELL végezni.

Lehet te is az a fajta vagy aki lenézni a nem diplomást, a szakmunkást.

Lehet, hogy a sztárügyvéd,a légiirányító meg a szoftverfejleszető állások jól fizetnek,de mi lenne ha mindenki csak ilyen munkát akarna végezni és másra nem lenne hajlandó?


Ha csak józan paraszti ésszel belegondolsz(nem tudom van-e paraszti eszed,mert lehet sznob diplomás vagy) aki fizikai munkát végez annak bizony több kalóráira,jó minőségű kajára van szüksége. Többet vesz ki a testből, mint ülni a számítógép előtt.(tudom,mert csináltam mindkettőt már)

Na az ő fizetésük gyakran nem elég arra,hogy rendesen táplálkozzanak. És csak az evésről van szó.

Ha erre is alig van akkor vajon másra?

2017. jan. 28. 11:15
 10/25 anonim ***** válasza:

"egyszerűen nem végezhet mindenki magas hozzáadott értékű munkát! Más munkaköröket is el KELL végezni.

"


Ez egy nagyon nehéz téma. Pl egy kenyérgyárat nézzünk példaként. Úgy vannak vele az emberek hogy "hát ugyanezért az árért amiért vesszük a terméket, fizessenek dupla fizetést". DE ezt mégis hogyan? Mindig olyan szép hallani hogy emelik a minimálbért, de ezt az emberek fogják megfizetni. (olcsó kis propaganda)

Sok dologtól függ azért a fizetés is. Pl nem ugyanúgy fizetnek egy fővárosi meg egy kisvárosi boltban. Ez annak is köszönhető hogy mégis mekkora a lakosságszám....

2017. jan. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!