Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nehéz altató orvosnak lenni?

Nehéz altató orvosnak lenni?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem h amikor már az vagy, h könnyű a dolgod vagy nehéz.

2017. febr. 1. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Egyik legnehezebb szakosodas, csak ritkábban kerülnek rivaldafénybe mint a sebészek
2017. febr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Nem mai kérdés, de mivel nem jött rá sok válasz, gondoltam írok :)


Szerintem sokan nem látják át a munkájukat, akár össze is téveszthetik egy ápolóval (a műtét után a beteget kíséri, ott van mellette ébresztéskor). Mert ugye műtétkor a sebész munkája a legfontosabb, az viszont az anesztes doki munkája nélkül semmire nem jutna.

Valójában ritka nagy felelősség van a munkájában, pontosan kell tudnia, hogy milyen betegnek milyen műtétre, adott körülmények között, mit adhat be és az milyen mellékhatásokkal jár. Mindig kell lenni egy B tervnek; ha (váratlan) komplikáció van, akkor sincs ideje nagyon gondolkozni. Újraélesztésekhez is őt hívják.

Nekem úgy tűnik, hogy olyan magas szintű stressz éri folyamatosan, hogy átáll erre a létállapotra és már meg sem rázza, ha egy betegnek mondjuk leáll a szíve, mert rögtön tudja, hogy mit csináljon, teszi mindezt higgadtan. Azért lehet nyugis szakma a külső szemlélőnek, mert kevés helyzet adódik, amikor nem tudná, hogy mit csináljon, és pánik helyett merő nyugalomban teszi a dolgát. Meg azért is, mert szerencsére sok komplikációmentes műtét adódik, ahol tényleg csak az a dolga, hogy apró korrigálásokat végezzen.

Ezzel együtt viszont sok kudarccal is találkozik, amivel valahogy muszáj megbírkóznia. Az biztos, hogy ez a terület nem való mindenkinek. Erős idegzet kell hozzá.

2018. aug. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenféle orvosnak, ápolónak és BÁRMILYEN egészségügyben dolgozónak nehéz lenni. Hatalmas felelősség, állandó stressz, rossz körülmény és minimális megbecsülés a magyar államtól...
2018. aug. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%

Az enyém 4edik szúrásra, a 3adik tűtípussal tudta csak benyomni tűt a gerincérzéstelenítésnél és faszán el is tört neki, csipesszel húzták ki.

Most így lassan 1 év után is fáj és kivet az ágy hajnalok hajnalán, ahogy telik a nap elmúlik a fájdalom este meg felébredek ismét, hogy mindjárt megdöglök a fájdalomtól...


Egy év alatt ez a harmadik ágyam, erre b***om el a fizetésemet, a jelenleginél a bordáimat érzem, de legalább tudok menni és nem szakad le a derekam!


Nettó 1 000 000Ft-ésre panaszkodnak, hát menjenek a bús...

2018. nov. 16. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Mi van, kettő??? Soha, senki nem tévesztette össze őket, pedig huszonéve vagyok köztük. És nem, nem kíséri sehova a beteget, az ébresztés a műtőben történik.
2019. jan. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Baromi nehéz munka, nem hiába fizetik meg őket jobban mint a sebészeket.
2019. febr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!