Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyek a legrugalmasabb...

Melyek a legrugalmasabb munkakörök, ahol azonnal el lehet kezdeni pénzt keresni és csak RÖVID időre tervezni?

Figyelt kérdés

Van egy kialakult életstílusom, ami közel áll Mark Boyle életmódjához, (ha nem hallottál róla, lásd: [link] )


de mivel ez Magyarország, így szükség van némi pénzre.


Nem is rizsáznék túl sokat, a cikkben minden benne van a filozófiáról. Ebből gondolom teljesen egyértelmű, hogy ha meghallom a karrier, elhivatottság, életpálya, hosszútávú munkalehetőség és hasonló szavakat, borsódzik tőle a hátam.


Olyan munkakörök érdekelnének, ahol lehet 1-2-3 hónapokra tervezni, ahol nem azt várják, hogy te most majd évekig ott leszel, vagy a realistább főnök meg azt, hogy amíg nem jön egy jobb lehetőség.


Akár az is jó lenne, ha őszinte lehetne az ember a főnökével és nem értené őt félre, hogy nem akar dolgozni, vagy lusta.


Ugyanis nálam jobban kevés emberre lehet számítani, pontos vagyok és szorgalmas, nem vagyok ez a "fáj a fejem és nem megyek be", ahogy "nem tetszik és szó nélkül lelépek vagy nem megyek be" sem. Még ha a munkáltató sumákol is (mert a lepra melóknál sokan sumákolnak és csak a munkavégzéskor derül ki, hogy miről is van szó, olyankor is végigdolgozom a napot és megkérdezem, hogy kellek-e holnap, mert akkor bejövök, de találjanak embert minél előbb a helyemre, mert nem erről volt szó).


Egyszerűen csak nem vagyok az a karrierista típus, a lepra melókba meg nem akarok belefásulni, ugyanis tapasztalataim szerint azok végzik, akik a következő kategóriákban vannak:

- családosak és gondoskodniuk kell valakiről.

- idős, beteg szüleik vannak és róluk kell gondoskodni.

- megszoktak egy nívót a fogyasztói társadalomban és fenn kell tartaniuk.


Én egyik kategóriába sem tartozom, tehát csak addig van motivációm, amíg meg nem kapom azt a párszázezer forintot, amire szükségem van a következő kb. fél vagy egy évre és utána kezdődik előlről, de ezt is csak azért, mert nem találtam még ki jobb megoldást.



2017. febr. 9. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Napszámos!


Egyébként kicsit ellentétes érzelmeket váltott ki belőlem, amit belinkeltél. Aki szerint a pénz az emberek és a világ megrontója, pénzzé teszi azt, ahogyan él.


Alapvetően igazak azok a dolgok, amikről beszél, de valójában nem véletlenül jutott el az emberiség arról a szintől erre a szintre. Demográfiai változások, technológiai fejlődés...nem feltétlenül lenne káros, ha valóban nem a kapzsiság irányítaná az embereket.

A kulcsszó az aranyközépút. A fenntartható fejlődés szellemében kellene haladnunk.

2017. febr. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Munkaerő-kölcsönzőnél alkalmi munka

Mezőgazdasági idénymunka

ezek azért is jók mert nem kell járulékot fizetni

2017. febr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vegyél egy tanyát és ott tudsz termelni, dolgozni.


Vagy ha utazni akarsz egy lakóautót és egy laptoppal és mobilinternettel/ingyenes wifivel lehet pénzt keresni bárhonnan.

2017. febr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézz szét a munkaerő kölcsönzők háza táján. Ők sokszor eleve 1-2 hónap szezonális munkára keresnek embert. Áruházi munka, építőipari betanított munka, mezőgazdaság, hasonlók.
2017. febr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!