Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes lenne gépészmérnökként...

Érdemes lenne gépészmérnökként pályát váltanom informatikusra, ha érdekel az is?

Figyelt kérdés

E kettő közül nehéz döntés után a gépészmérnöki képzést választottam, megszereztem a diplomát, elmentem dolgozni és pályakezdőnek számítok még. Fizetésem annyi, amennyit átlagosan szoktak kapni a pályakezdő gépészek, tehát keleti vidéken nettó 200k - tudom Budapesten és nyugaton ennél több szokott lenni, de ott minden fizetés magasabb.


Egyre több helyről hallottam, hogy informatikusból mekkora hiány van, és hogy mennyire jó dolguk van, mennyire magas fizetéseket kapnak, mennyire sokat érnek. Ha az információk igazak, akkor pár év tapasztalattal már lényegesen többet lehet keresni informatikusként, mint gépészmérnökként, bár utóbbival is nagyon jó körülmények vannak, de talán az informatikusoknak még annál is sokkal jobb. És elgondolkodtam, hogy ha mindkét szakmát szeretem, akkor miért ne inkább váltsak arra, amivel jobb karriert lehet építeni. Csak akkor talán feleslegesen tanultam meg gépészmérnöknek, elpazarolt lenne néhány év.


Szóval szerintetek érdemes lehet pályát váltani, vagy ha már felépítettem egy várat, akkor inkább építsek rá, mintsem romboljam le és építsek egy másikat nulláról?



2017. febr. 23. 23:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

A helyedben nem váltanák, a gépészmérnök jelenleg az egyik legpiacképesebb diploma. Nyilván az IT szektor is ami szintúgy érdekel téged. Ha valóban érdekelnek az infós dolgok, gépészmérnökként is találhatsz olyan munkát. Pl.: PLC, CNC programozó, CAD-CAM tervező. Rengeteg infós állást lehet betölteni gépészmérnökként.


Ha meg csak a pénz érdekel, akkor lehet hogy egy kicsit jobban jársz az IT szektorral. Én helyedben csak a pénz miatt nem váltanék. Szép karriert itt is ott is be lehet futni. Pénzbeli eltérések nem nagyok.

2017. febr. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

"Ha az információk igazak, akkor pár év tapasztalattal már lényegesen többet lehet keresni informatikusként, mint gépészmérnökként"


Valojaban meg nem. Kabe azonosak a keresetek. Nyilvan vannak kiemelkedo fizetesek mindket helyen, es talan az IT vonalon magasabbak ezek a kiemelkedo penzek, de azok ritkak mint a feher hollo.


Az atlagos talpas gepesz meg ITs kabe ugyanugy keres.


Ettol fuggetlenul lehet valtani ha azt szeretned csinalni. Inkabb azon gondolkodj hogy mi az ami erdekel. Nincs annal lelekolobb ha az ember olyasmit csinal amit utal, akarmennyit fizetnek erte.

2017. febr. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezt legjobban te tudhatod. Gondolj bele: dolgozol majd 15-20 éve, lehet unod már a fizetésed is kevesebb, mint az IT-ban. Nem fogod akkor sajnálni, hogy nem jelentkeztél? "Elpocsékolt" 3,5 év helyett elpocsékolt 15+ év. Nem akarlak rábeszélni, de nekem biztos ez jutna az eszembe, ha a te helyzetedben lennék. A két diploma ütős tud lenni. Én azt javaslom fontold meg!
2017. febr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Sokkal nagyobbak az IT fizetêsek, nem kell a mellé beszélés. 4-5 év alatt elérni az 1 milliót ma csak IT területen lehet. Emellett sem váltanék inkább valami gépi tervezést, fejlesztêst csinálnêk.
2017. febr. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Sokkal nagyobbak az IT fizetêsek, nem kell a mellé beszélés. 4-5 év alatt elérni az 1 milliót ma csak IT területen lehet."


Ugyan, maradjunk a realitasok talajan.

2017. febr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

"Sokkal nagyobban az IT-s fizetések"


Igen amennyiben vezető beosztásban vagy, azért, mert van egy IT-s ismerősöd aki bruttó 1 milliót keres egyáltalán nem biztos, hogy minden IT-s ennyit keres. Gépészként is lehet hasonlókat keresni vezető beosztásban. Inkább az döntsön melyik érdekel jobban, ne a fizetés.

2017. febr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem hinnem azt, hogyha elkezdenel egy ITt akkor a gepeszmernokit hiaba tanultad. Alapbol csomo alapozo targy ugyanazt (ezt neked is kene tudnod), masreszt ha ott is megszerzed a diplomat akkor tobbet ersz, mint egy sima ITs, vagy egy sima gepesz. Egy multinal ket ember feladatat eltudod vegezni. Gondolj bele mekkora versenyelonyod van :D, Na hajra
2017. febr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nincs akkora különbség az átlagos IT fizetések és az átlagos gépészmérnöki között. Keleten egy pályakezdő programozó sem kap nettó 200-nál többet átlagosan. Bp-en sem sokkal többet.

Mire elvégeznél egy mérnökinfót (csúszással együtt optimistán legyen 4 év), addigra gépészmérnökként már lenne egy elég stabil tapasztalatod és azzal keresnél többet.

2017. febr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Sokkal nagyobbak az IT fizetêsek, nem kell a mellé beszélés. 4-5 év alatt elérni az 1 milliót ma csak IT területen lehet."

Annak idején Pascalban tanultam programozni, mutassál már nekem egy helyet ahol keresnek Pascal programozót?

Ez a baj az IT-vel ha folyamatosan nem fejleszted magad akkor mehetsz a levesbe.

2017. márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És ez melyik szakmára nem igaz ma? Vagy úgy képzeled el a jövődet, hogy megtanulsz valamit és azzal mész nyugdíjba?
2017. márc. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!