Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munka nyelvtudással,...

Külföldi munka nyelvtudással, érettségi nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van itt az oldalon valaki, aki külföldön dolgozik nyelvtudással, érettségi nélkül, pld.: pultosként?

Van egy szakmám, amit nem szeretek, most érettségiznék, de már felemészt az itthoni állapot, ami lényegtelen, hogy mi..

Érettségi után terveztem volna kimenni, de fontolgatom, hogy előrébb hozzam (a nyár második hónapjában), aztán pedig egyetemre szeretnék menni, minden vágyam...


A nyelv az angol lenne, illetve németet kezdtem el újból tanulni.


Lenne valaki szíves rám írni?


Illetve még az lenne a kérdésem, hogy megérné-e itthagyni az iskolát?

Egyedül készülök fel így is, három tantárgyból szeretnék emeltezni, a többiből ötösre középszinten..


Köszönöm!


18/f



2017. febr. 25. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
14%

"Van itt az oldalon valaki, aki külföldön dolgozik nyelvtudással, érettségi nélkül, pld.: pultosként?"


Te 18 évesen tényleg ennyire hülye vagy? Nyelvtudás nélkül pultosként?! Állásinterjún mit fogsz csinálni? Vagy ha vevőt kell kiszolgálni? Makogsz majd hogy "áj dont szpík inglis"? Amúgy elmondom hogy nyelvtudás és érettségi nélkül ott is csak az alja munkát fogod végezni, ami ottani árakhoz képest nem fizet jól. Lakhatsz valami garzonba 2-3 indiai vagy bolgár lakótárssal. Hogy neked megéri-e döntsd el te.

2017. febr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző: olvasd el figyelmesebben.
2017. febr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló valóban nem olvasott figyelmesen, de ez csak félig az Ő hibája... Ugyanis nekem sem sikerült megértenem már a kérdést sem, hogy mit szeretne a kérdező (szerintem Ő sem nagyon tudja eldönteni vagy megfogalmazni)


"Külföldi munka nyelvtudással, érettségi nélkül"

"Érettségi után terveztem volna kimenni, de fontolgatom, hogy előrébb hozzam (a nyár második hónapjában), aztán pedig egyetemre szeretnék menni, minden vágyam... "


Előrehozni, de mit? az érettségit? Vagy a külföldre menetelt?

"megérné-e itthagyni az iskolát? "

Érettségi nélkül hogy akarsz egyetemre menni?

Van valamennyi pénzed ahhoz, hogy az utazást, külföldön minimum 2 havi kauciót le tudj tenni szállásra és 1 hónapig a megélhetésed biztosítsd?


Szerintem ülj le, először TISZTÁZD LE MAGADBAN, hogy mit szeretnél - azt meg főleg nem értem, miért akarod abbahagyni érettségi előtt az iskolát - aztán gyere vissza kicsit pontosabb megfogalmazással és megpróbálunk tanácsokkal segíteni.

2017. febr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jesz, Ájem Vida Ildikó. Én bizony megtehetem.

...

Tudod, néha jobb ha hallgatunk, minthogy belekötnénk bárkibe is.

Szóval azt akarom mondani, hogy egyáltalán semmi értelme nem volt annak amit ide büfögtél.

Több lettél tőle akármivel is? Szerintem csak kevesebb..

És ezt attól függetlenül írtam, hogy igazad van, vagy sem, persze jelen esetben nincs, én is csak azt tudom tanácsolni, hogy olvasd át ismételten a kiírásomat.


Azt viszont köszönöm, hogy az érettségit is megemlítetted.


De leginkább személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi, akik mertek nagyokat álmodni.

2017. febr. 25. 11:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, hogy Te ilyen stílusban? Pedig én tényleg segíteni akartam, de akkor léptem - ilyen stílusban nem vagyok hajlandó tárgyalni - irkáljon Neked az, akinek sok ideje van (3-as)
2017. febr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy nálam lennének a problémák, amivel egyetértek az az, hogy kissé kusza, de attól még meg lehet érteni, csak nem pusztán a pucér szöveget kellene nézni, hanem kapcsolni hozzá a háttér-információkat is, kis logika, ok-okozati összefüggések etc..


De azért leírom.


Szóval fontolgatom a külföldre mentetelem előbbre hozatalát, mert itthon családi problémákkal küzdök, ezt érettségi utánra terveztem, amit az egyetem követne, akár így, akár úgy, avagy az érettségit mindenképpen elvégezném..


Konkrétan tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy van-e valaki, aki külföldre ment nyelvtudással a kezében, viszont érettségi végzettség nélkül.


Írtam már egy listát az előnyökről-hátrányokról, eddig a külföldi munkavállalás áll előrébb.

2017. febr. 25. 11:23
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha most abbahagyod az iskolát, később sokkal nehezebb lesz még egyszer elkezdeni, letenni az érettségit.

Ha kimész külföldre, ott azzal fogsz szembesülni, hogy rengeteg migránssal kell megküzdened azért, hogy alacsony végzettségű munkát kapj. Írd tt a gyakori keresőjébe, hogy angliai munka és olvashatsz egy csomó dolgot, pl:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

(3-as)

2017. febr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenfelekeppen fejezd be a sulit mielott nekivagsz. Nyelvtudasod mennyire jo? Mert a kulonbozo akcentusokat eleg nehez megerteni az elejen, foleg ha reszegek (nyilvan lesznek ilyenek ha barban akarsz dolgozni). Nemtudom nemet nyelvteruleten ez milyen, de UKban kb kmerenkent valtozik az akcentus. A brexitet meg se emlitem, hogy nem is biztos hogy sokaig "maradhatnal"...

A helyedben befejeznem a sulit eloszor, aztan egyetem elott 1 evre kimennek kulfoldre. Igy az elejen lenne mibol finansziroznod a sulit. Addig meg fekudj ra a nemetre is, hatha nemet nyelvteruleten tobb szerencsed lesz.

2017. febr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem hiszem, hogy kibírnék még itthon egy évet.

130 feletti az iq-m szóval nem hiszem, hogy az érettségi gondot okozna, meg nyilván tanulnék is mellette, leginkább azokat a tantárgyakat, amihez gimnazistaként 4 évet adnak az elsajátításra, pár tantárgyat kifognék, ami nehézkesen megy (inkább azt mondanám, amihez nincs kedvem..).


Egyébként van egy szakács szakmám, gondolkozom a hajón is, de kissé tartok, hogy ""idegösszeomlást"" kapnék ismételten, igaz az a csapat miatt volt, nem a munkától, szerencsére azóta már nem veszek fel mindent.

2017. febr. 25. 12:29
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a #4 válaszomat az elsőnek szántam, ha esetleg félreértetted.
2017. febr. 25. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!