Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudnék megindulni, új...

Hogy tudnék megindulni, új életet kezdeni?

Figyelt kérdés

Hogy tudnék Pesten munkát találni (Borsod megyében élek jelenleg a szuleimmel)és ott albérletbe menni? Hogyan kell megindulni és mennyi pénz kell hozzá? Van egy kevés megkeresett pénzem. Ne nézzetek hülyének,sértő válaszokat sem kérek,tudom,hogy életképtelennek tűnök,talan az is vagyok,de úgy érzem muszáj lépnem,mert elsorvadok itt.

/Egy kétségbeesett depressziós,magányos 20éves nő/



2017. febr. 26. 09:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Először is mi a végzettséged?
2017. febr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Hát igen, pont a lényeget nem írtad le - mihez értesz? :-)

Egyébként nem biztos, hogy az a megoldás, hogy Pestre jössz: az utóbbi időben nagyon elszaladtak az albérlet árak, amennyivel többet keresel, annyival több el is megy a lakhatásra, közlekedésre. Azt pl. tudod, hogy csak a havi BKV bérlet 9.500 ft? Egy albérleti szoba 40-50 ezer ft + rezsin osztozás, ami mindig konfliktust szül), lakás 100 ezer ft körül+rezsi. Ráadásul, ha önállóan bérelsz lakást, akkor min. 2 havi kauciót kérnek előre.


Én a helyedben maradnék még a biztos szülői házban spórolnék, amennyit tudok és jó pár év múlva ugranék - nem 20 évesen.

Azt nem tudom, miért vagy depressziós, de szerintem ezt egy pesti munka nem fogja megoldani - magányos meg itt is tudsz lenni, a 2 milliós városban - ez rajtad múlik, nem a környezeten (na jó, azon is, de nem csak azon)...

2017. febr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Testvéremmel szeretnék nagyon együtt lakni(ő egyetemista) csak azt hiszem ő nem akar velem..:( és azért Pestre,mert ő ott tanul. Amúgy nekem mindegy lenne,hogy hova,csak el innen,hogy uj eletet kezdhessek. Mert itt nem megy,egyre jobban zuhanok le és egyre rosszabb az állapotom.

Eladó a végzettségem és van egy érettségim. De szivesen kipróbálnám akár gyárban operátorként magam vagy akármilyen munkát,amit bìrok fizikailag. Mert egyszer már összeroppantam fizikai munkaba,azota nem birom:(

2017. febr. 26. 10:11
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha ketten mennétek akkor érdemes belekezdeni. Eladóként meg szerintem találnál helyet.
2017. febr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

"Testvéremmel szeretnék nagyon együtt lakni(ő egyetemista) csak azt hiszem ő nem akar velem..:( "


Azt hiszem? Miért nem beszéled meg vele?

Azt gondolom, hogy Ő is azért nem szeretné, ha nem szeretné, mert ÖNÁLLÓ életet akar élni - Ő is.

Nem akar alkalmazkodni másokhoz, élni szeretné az életét.

Ha hozzá költözöl - még ha jó a kapcsolatotok is, óhatatlanul alkalmazkodnia kell hozzád, nyilván te vagy a fiatalabb, "istápolnia" kellene, ha fiú, akkor csajozni szeretne, de ha Te is ott vagy, akkor nem tud, stb.


"De szivesen kipróbálnám akár gyárban operátorként magam vagy akármilyen munkát,amit bìrok fizikailag. Mert egyszer már összeroppantam fizikai munkaba,azota nem birom:("


Na, ezt olvasd el még egyszer, amit írtál :-)

Egyébként azt tudod, mit jelent az operátor gyárban? Gyártósorra kellene menni szalag mellé, az egyik legnehezebb és lélekölőbb munka.


Nincs a közeletekben olyan kisváros, ahová elmehetnél olcsóbb albérletbe és eladóként tudnál dolgozni?

Amúgy meg ha összeroppantál a fizikai munkában, akkor erősítsd magad, edz, fuss, hogy fejlődj - azért 20 évesen kicsit korai...

2017. febr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
Én szabolcsi vagyok, Borsodban dolgozok. Feleségül vegyelek? :D Az hátha kimozdít a depresszióból :D
2017. febr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz Budapestre? Szoba rezsivel 60 rugó. A 2 havi kauciót se felejtsd el, amit nem néhány köcsögebb lakáskiadó vissza se ad soha. Egyszer 1 hónapba hazalátogatsz Borsodba, nem mondtam nagy számot 10 rugó. BKV bérlet 10 rúgó. Büdösebb van Budapesten mint a vidéki nagyvárosokban, léguti betegséggel küzdőknek kifejezetten nem ajánlott oda menni.
2017. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nekem csak par szazezer forintom van,növerem nem mozdul Peströl..

Hova lenne erdemes menni? Hol talalnék munkat? Hol tudnék megélni?

2017. febr. 26. 16:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért pont pestre? Van egy csomó meló a környéken,150 ezer alatt nem nagyon keresnek,sok helyen ingyen szállás és munkába járást biztosítják,tele vannak ezek a helyek 18-30 éves emberkékkel,hamar beilleszkednél.Mosonmagyaróvár.
2017. febr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fehérváron is munkaerőhiány van és Pest sincs tőle messze.
2017. febr. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!