Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákok! Elvállalnátok ingyen...

Diákok! Elvállalnátok ingyen gyakornoki munkát, ha jól mutatna az önéletrajzotokban és szeretnétek csinálni? Vagy csak akkor van értelme dolgozni, ha fizetik?

Figyelt kérdés
2017. febr. 27. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha milliomos, de legalább is tehetős szüleim lennének, akik fizetik minden kiadásomat, akkor TALÁN elvállalnám, de csak ha nagyon nagyon jól mutatna az önéletrajzomban és tényleg imádnám, amolyan hobbiként tekintenék rá, ami később a hasznomra válhat.

Azonban mivel nálunk más a helyzet, így csakis akkor dolgozom, ha fizetnek érte, már csak elvi okokból is, és így is találni olyan munkát, ami később jól mutat az önéletrajzomban. Mikor gyakornoki munkát kerestem, akkor én is ráakadtam ilyesmi, ingyenes gyakornoki munkákra, de mikor kiderült, hogy nem fizetnének, megköszöntem a részvétet. Szerintem ezeket az ingyenes gyakornoki pozíciókat azokkal tudják betöltetni, akiknek elő van írva kötelező szakmai gyakorlat, későn kezdtek el helyet keresni így végül elvállalják ezt mikor minden kötél szakad.

2017. febr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, őszinte leszek nekem nem ér meg napi 8 óra INGYEN munkát hogy legyen egy csini sor az önéletrajzomban. Szüleimmel élek szóval még a minimálbér is jó, csak olyan tetű lehangoló érzés hogy te húzod az igát és mondjuk egy év gürcölés eredménye annyi lesz hogy te elmondhatod itt és itt dolgoztál. Arról nem is beszélve hogy munka közben enni kell, valahogy oda kell jutni (vidéki bérlet 10km-re 10 ezer ft) szóval tulajdonképpen én fizetnék hogy ott dolgozzak.
2017. febr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Második hozzászóló: az a vicces, hogy vannak olyan helyek, ahol valóban fizetni kell, hogy ott dolgozhass gyakornoki pozícióban. A húgom középiskolában csinált valami OKJ irodai asszisztens képzést, mivel kisváros, de van vagy 5 középiskola, így tömegesen jelennek meg az év egy bizonyos időszakában a gyakornoki munkát kereső diákok, ezért a cégek megteszik, hogy úgy foglalkoztatják a diákokat, hogy fizetni kell a gyakornoki időre X összeget, amiért cserébe "betanítják" az ott gyakornokoskodót, tehát a diák fizet azért, hogy ott dolgozik ingyen. Utána megcsinált egy bolti eladó végzettséget is, ekkor 2 hónapig ingyen dolgozott a Sparnak.

Én biztos nem vállalnék ingyen semmiféle munkát, akármilyen jó is mutat.

2017. febr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!