Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik egyedül mentek ki külföld...

Akik egyedül mentek ki külföldre dolgozni, milyen volt a kezdeti időszak?

Figyelt kérdés

Távol a családtól, barátoktól, volt honvágyatok? A baráti kapcsolataitok mennyire sínylette ezt meg?

Minden érdekel, hogy Nálatok milyen volt z első időszak.



2017. márc. 3. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Èn egy elég sok baráttal és családdal megáldott ember voltam, de az utazás a mindenem volt.

19 évesen kerületem ki 1 évre az USA-ba, és igen nagy honvágyam volt. Ott is kialakult egy baráti kör, de azért a honvágy igen nagy volt.

Mikor haza tértem az 1 év után, a barátok elég szana szét voltak már, és elég nehezen szoktam vissza közéjük, de én is elég depis voltam a sok változástól.


Aztán pár évvel késöbb Németországba kerültem és már 15 éve ott élek. Most már mindenkinek családja van... Van akivel hetente 1x telefonálok, van akivel havonta 1x. Kialakult Mo-n egy olyan baráti köröm a régi barátokból akik közel maradtak hozzám. (velük telefonálgatunk rendszeresen) Ès mielött Mo-ra utazok a családommal szolok nekik, így sokszor már a kapuban várnak minket. De mindenképpen 1-2x össze jövünk találkozni. Mivel a barátok már Mo-n szét reppentek, sokan akkor találkoznak a másikkal, mikor én Mo-ra megyek, mert az én kedvemért mindenki össze jön...


Talán a legnehezebb az elsö 1 év, és kb 3-ik évtöl már szinte honvágy sincsen.

2017. márc. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nagyon vegyes volt ami a normal munka-talalast illeti, vlogoltam is rola, ha van kedved nezz ra. Itslondoncalling neven. Ami a baratokat illeti van egy stabil akivel beszelek, a tobbieknel amint csaladjuk lett elparologtak. Semmit ne adj fel azert, mert attol tartasz h elveszitesz barkit. Aki maradni akar annal mindegy, hogy 5000 km-re laksz-e vagy 10 gyereke szuletik,, akkor is lesz rad ideje. Evente egyszer hazajarok alapjaraton es szulok rokonok is szoktak jonni.

Picit nehez volt az eleje, sokan feladjak es hazarohannak, de az ember sokat tapasztal es ettol megerik, bolcsebb lesz, idovel konnyebb, es nagy onbizalomra teszel szert, felnossz. Mindenkinek ajanlanam, hogy menjen, sokat fog valtozni az eletszemlelete.

Udv,

Bea

2017. márc. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Masreszt ket honappal a kimenetelem utan ismertem meg 2 elbuvolo baratnomet akikkel azota is napi kapcsolatban vagyunk, sokaig egyutt laktunk es egyutt koltozunk, egyutt dolgozunk. Szoval nem gondoltam, de igaz baratokra leltem, ugymond csaladra odakinn.
2017. márc. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!