Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minimálbér alatti fizetés?

Minimálbér alatti fizetés?

Figyelt kérdés

Ha, mint technikus, dolgozom és a szakmunkás minimálbér alatt kapok akkor mi a teendő ha ezt jelztem már a munkáltató felé?

Alapom van, nem teljesítménybérem. Az is hozzátartozik, hogy szeptemberben kötöttünk szerződést, amiben automatijus emelés van májusra, de jelenleg minimálbér alatt vagyok.



2017. márc. 3. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Jogellenes, ha 40 órás vagy. Megbüntethetik őket.
2017. márc. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha van egy tanulmányi szerződésem akkor ezt mrglovagolhatom, ha távozni akarok?
2017. márc. 3. 20:57
 3/10 anonim ***** válasza:

A munkád igényli a technikusi végzettséget? Benne van a szerződésben? Mert ha nem akkor minimál bért is kaphatsz :(

Megjegyzés:

egyszer szakmunkásbért egyszer meg minimálbért írsz. Most akkor melyik?

2017. márc. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A minimálbér jelenleg 161.000 bruttó, amire Te gondolsz az a garantált bérminimum.

CNC Technikus-Csoportvezető vagyok, tehát igen, igényli.

2017. márc. 4. 04:47
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha - véleményed szerint - nem azt a bért kapod, ami minimálisan megilletne, és a munkáltató a jelzésed ellenére nem korrigál, a kormányhivatalokban található Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen tehetsz panaszt.

Ők az illetékesek munkaügyi kérdésekben, kivizsgálják az ügyet, és adott esetben kötelezik a munkáltatót a helyes bér kifizetésére.

2017. márc. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

127500 a minimálbér

161000 a garantált bérmunimum

Te mennyit is keresel?

2017. márc. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
150.000, technikusként.
2017. márc. 4. 11:27
 8/10 anonim ***** válasza:
És mit mond a munkáltatód, miért nem ad 161000-t ?
2017. márc. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, erre vagyok kíváncsi én is. Februárban voltam benn a HR-en, meglepetten néztek, utánanéztek, és mondták, hogy valóban, ezt meg kell csinálni visszamenőlegesen január 1.-ig.

Szerződésmódosítást alá kell írjak ilyen esetben?

2017. márc. 4. 19:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez egy munkáltatói (írásbeli) közléssel is módosítja a szerződésed anélkül is, hogy aláírnád.

De ha az orrod alá nyomják a szerződésmódosítást - és mást nem módosítanak benne :) - akkor nyugodtan írd alá.

2017. márc. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!