Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mindenki annyi fizetést kér...

Mindenki annyi fizetést kér amennyire értékeli saját magát ill. a tudását -igy érdemes neha nem túl kevés fizut kérni?

Figyelt kérdés

Ma voltam allasinterjun es a főnök azt mondta kerjek annyit amennyit szeretnek kb.2ev mulva is kapni.. mert sokan kevesebbet mondanak mert nagyon kell a munkahely,de hamar elis mennek amikor jobban fizetettet talalnak.

Szerintetek?



2017. márc. 10. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Menj közalkalmazottnak.
2017. márc. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Korrekt fonok lehet
2017. márc. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Igaza van. Amikor az embernek nagyon szüksége van már munkára (vagy inkább pénzre), akkor nem annyira érdekli mennyit is fog keresni, mert arra fókuszál, hogy "csak legyen valami". És amikor az állásinterjún azt érzed, hogy akarnak téged, akkor nem azzal akarsz elbukni, hogy túl sokat kértél. Ezzel a helyzettel van aki visszaél, úgy látszik téged erre előre figyelmeztettek, ez jó.

Voltam már mindkét helyzetben: nagyon kellett a munka, keveset kértem, felvettek, de kb 3 hónap után éreztem, hogy nem elég.

Aztán volt olyan is, hogy annyit kértem amennyit igazán gondoltam és nem vettek fel. Akkor sajnáltam, azóta nem, mert hallottam hírét, hogy pont annyit fizetnek, mint az előző helyemen, amivel nem voltam elégedett.

2017. márc. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

3 vagyok.

Ez még azt is jelenti, hogy nem akarja, hogy a fizu miatt lelépj. Olyan embert keres, aki fixen marad x ideig.

2017. márc. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Ez azt jelenti, tud bőven többet is fizetni és nem akarja, hogy az legyen, hogy soka munka, te meg már fél év múlva a szád húzod meg linkeskedsz, mert hát "ennyi pénzért én nem szakadok meg".
2017. márc. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki pontozott le titeket utolsók, pedig nekem tetszett a válaszotok !


Más vélemény?

2017. márc. 11. 13:29
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Korrektnek tűnik. Azt sugalja, hogy szeretné, hogy elégedett legyél a fizuddal, de 2 évig ne számíts emelésre. Legalább látod, mire számíts. Többnyire nem így szokott lenni, hanem ha keveset mondasz, a főnök örül, hogy "olcsón megúszta". Voltam én is így. Többet is kérhettem volna, 4 év alatt egyáltalán nem kaptam emelést, közben pedig kolléga mert többet kérni, meg is kapta.
2017. ápr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Okosan csinálja, neki is érdeke, hogy hosszú távon maradj ott.


Ha ad havi 50 ezerrel többet, az még mindig jobb neki, mint egy év múlva elmész aztán megint álláshirdetést feladni, interjúk, betanítás, kiesett munka, stb.

2017. dec. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, meg még annyi, hogy lehet, hogy náluk is vannak ilyen hülye HR policy-k a béremeléssel kapcsolatban, és tudja, hogy nagyon nehéz 1-2%-nál többet emelni. Tehát eleve jobb fizuval akar felvenni, mert utána már nem sokat tud tenni, ha esetleg 2 év múlva kevesled.
2017. dec. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!