Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A deviza kereskedelemben hogy...

A deviza kereskedelemben hogy működnek a megbízások lezárásai?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Könyveket olvasgatok és videókat nézek a forex és hasonló devizakereskedelmekről, ami folytán egy kérdés merült fel bennem, viszont sehol nem láttam volna, hogy elmagyarázzák a pontos működését. A megbízások lezárásáról van szó. Nézem a chartot, tőkeáttétel, longra teszek, mondjuk EUR/USD-n bizonyos mennyiséget. Minden jól megy elérem a TP szintet vagy megszűnik a trend és zárom a megbízást mondjuk +205 pip-nél. Ez eddig rendben is van, de ez mit jelent pontosan? Ugyanez shortnál is, bizonyos mennyiséget megshortolok, csökken a chart, elérem a szinten, zárom a megbízást de akár vesztes megbízásnál is ugyanez. Mi történik pontosan a megbízás zárásánál? Ugye kereskedelem, ami miatt feltételezem, hogy a megbízás zárásánál valaki van a másik oldalon, szóval ilyenkor valaki azon az összegen amin zártam megveszi tőlem azt a valuta mennyiséget vagy a bróker akin keresztül tradelek ő fizeti ki? Igazából az érdekelne, mennyire azonnali ez a dolog, szóval egy szélsőséges példával mondva, ha nő a chart én longon vagyok és zárom a megbízást +310-es pip-es nyereséggel, viszont rá 5 percre kitör egy intant gazdasági világválság, az árfolyamok iszonyú mértékben zuhanni kezdenek, attól az én zárásom még érvényes, megkapom a profitom vagy ilyenkor mi történik? Remélem érthető, hogy mit szeretnék tudni, nehéz pontosan megfogalmaznom, mert én se tudom konkrétan, hogy működik ez. Röviden a kérdés annyi, hogy egy nyereséges megbízás lezárásánál 100% hogy én azt az összeget megkapom amivel profitáltam vagy egy veszteséges megbízás lezárásánál csak a lezárt veszteséget írják jóvá rajtam, az már nem mozdul és biztos? Köszi a válaszokat előre is.

2017. márc. 11. 07:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha lezártad, akkor a nyereség vagy veszteség már nem változhat.

Hogy kifizetnek-e az más kérdés, sok komolytalan cég van a piacon.

2017. márc. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az elszámolás elvileg azonnali.

Mivel ez egy deviza csere ügylet, ezért az egyik devizát a másikra váltják, és vissza. A nyitási és zárási ár közben bekövetkező árfolyamváltozás miatt egyik erősödik, vagy gyengül a másikhoz képest, így lesz nyereséged, vagy veszteséged.

Azért csak elvileg azonnali az elszámolás, mert láttunk már élő példát arra, hogy a SAXO Bank a CHF árfolyamgát eltörlésekor bekövetkező óriási ármozgásba ugyan zárta az ügyfelek stopjait valahol, de másnapra felülbírálta a teljesüléseket, és sokkal rosszabb árfolyamú teljesüléseket állított be. Ezáltal az ügyfelek vesztesége sokkal nagyobb lett.

2017. márc. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!