Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elvégeztem egy egyetemet csak...

Elvégeztem egy egyetemet csak meg a nyelvvizsga folyamatba van, mégis közmunkára tettek, elvagyok keseredve. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Betettek egy céghez, amihez a végzettségem tökéletes, de mivel hiaba van egyetemi vegzettsegem, es csinalom a nyelvvizsgat kozbe, nem is minimalbérbe tettek hanem KÖZMUNKA! nagyon lenezoek az itt dolgozok csicskzatatnak... 50 ezer forinert mikor en is ugyanolyan vegzettseggel rendelkezem. Meddig lesz ez az allapot??? Mit tegyek? Ha itt hagyom, tobb lehetosegem nincs visszakerulni. De ettol mashol a minimalber is jobb lenne.... nagyon rosszul erzem magam!
2017. márc. 14. 09:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Most kapod a nyelvtanuláshoz a motivációt.


Szedd magad össze, nyelvvizsgázz le és megszűnik ez az állapot.

2017. márc. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
Először csinálj magyar nyelvvizsgát ("elvagyok keseredve"... anyám), aztán idegen nyelvűt, és akkor mehetsz rendes munkahelyre.
2017. márc. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Lehet a nyelvvizsga utan se talalsz majd semmit. En sem talaltam. Jogasz vagyok.
2017. márc. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos kb. itt tartunk... Diplomához kapcsolódó munkakörre Nemzeti Parkba hivtak közfoglalkoztatàs keretében, azt mondták meg a mernokok is abban dolgoznak és nem tudnak versenyezni pl egy arufeltoltoi fizetéssel....


Egyébként az önfoglalkoztatás sem egy utolsó dolog, persze ha van piacod rá és affinitásod hozzá. Én alapból ezt csináltam. Egyenlőre jobban megéri, mint elhelyezkedni a szakmáim bármelyikében.

2017. márc. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos én is szakmában diplomával közmunkán :( Itt annyi a jó a rosszban, hogy mindenki közmunkás az irodában.
2017. márc. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Nézd... nem kétlem, hogy értesz a szakodhoz, de ameddig nincs a kezedben a diploma, addig JOGILAG semmivel nem vagy képzettebb akármelyik érettségizett embernél. Ameddig pedig nincs meg a diplomához szükséges nyelvvizsgád, addig NINCS egyetemi végzettséged.

A munkaerőpiac meg sajnos ilyen. Vannak helyek, ahol nem számít a végzettség (jellemzően az informatikai szféra), de ahol számít, ott egy érettségivel (mert akárhogy is szépítjük, neked most csak az van) nem nagyon fogsz jó helyet találni.

Az ideális lehetőség szerintem az, ha mihamarabb leteszed a nyelvvizsgát, és azzal megszerzed a diplomát.

2017. márc. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

Legalább azt áruld el, hogy milyen szakon végeztél.

Általában a bölcsészek írnak ilyen történeteket.

2017. márc. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Nehogy már elmenjél közmunkázni 52 ezerért. Ez nevetséges! Menj ki külföldre dolgozni, vagy maradj itt és tanulj a vezetőktől, lopj, csalj, hazudj, verjél át embereket. Lelkiismereted ne legyen soha, lopj és hazudj, ez a lényeg. Nem látod a példát az elittől?
2017. márc. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%
Most komolyra fordítva a szót. Miért nem teszed le azt a nyamvadt nyelvvizsgát? Nem olyan nehéz az. Mehetsz pl. nyelvtanfolyamra, vagy magántanárhoz, azoknak az a feladata, munkája, hogy átsegítsenek téged a nyelvvizsgán, csak tanuld kell, de azt a jelek szerint tudsz. Minek jelentkezel be a munkaügyi központba úgy, hogy még meg sincsen a diplomád, nyelvvizsgád? Ne várd tőlük, hogy majd ők segíteni fognak neked állást találni, mert annak ez lesz a vége, amibe most keveredtél. Szerezd meg a diplomádat, nyelvvizsgádat és utána jelentkezz a képzettségednek megfelelő munkahelyekre, ne add fel az első kudarcok után, próbálkozz kitartóan, menni fog. Ha úgy állsz hozzá, hogy hát nekem úgysem fog sikerülni a nyelvvizsga, akkor nem is fog. Ha úgy állsz hozzá, hogy hát nekem úgysem fog sikerülni állást találni, akkor nem is fog. Pozitívan próbálj hozzáállni a dolgokhoz. Legyél kitartó, küzdj a célodért. És közmunkára meg ne menjél, ha nem kapsz támogatást, akkor semmi hátránya nem lesz, maximum nem mehetsz hozzájuk jelentkezni, na bumm, nagy dolog. Figyeld az állásajánlatokat inkább újságokban, neten, ha van ismerősöd vedd igénybe a segítségét és próbálkozz kitartóan. Előbb-utóbb sikerülni fog, most viszont először a nyelvvizsga megszerzésére koncentrálj. A szüleid tudnak támogatni? Ha igen, akkor egy normális szülő megérti, hogy milyen gondban vagy most és segíteni fog, nem fogja akarni, hogy a gyerekéből egy lecsúszott, megbélyegzett, másodrendű állampolgár legyen. Mert sajnos a közmunkások azok. Sok sikert!
2017. márc. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

Én is hasonló helyzetben voltam, mint te. Megkaptam a diplomát, és csak közfoglalkoztatottként tudtak alkalmazni. 1 hónapig voltam közfoglalkoztatott, és érezhette a főnökség, hogy váltani fogok hamarosan, ha nem változik a helyzet (nem ezért tanultam). Felvettek teljes állásba.

Szóval nyugi, ez csak egy ugródeszka, megcsinálod a nyelvvizsgát, közben dolgozol, így tudsz néhány hónapnyi tapasztalatot írni az önéletrajzba.

Egyébként azt vettem észre, hogy sokan kezdenek közfogisként irodán, addig nézelődnek, keresgélnek, majd váltanak egy jobb hely miatt.

Kitartás!

2017. márc. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!