Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fiatal egyetemisták, ti, ha...

Fiatal egyetemisták, ti, ha osztoztok, hogyan osztoztok a szülővel/szülőkkel a koltsgeiteken?

Figyelt kérdés

Gondolok itt kolesz, albi, tandíj, utazás, kaja, esetleg barátnő, barát, szórakozás.

Hogyan tudtok fedezni 1-2 dolgot? Megertem ha dolgoztok, de akkor mikor lesz az életetekben az, amikor spórolni is fogtok tudni? 25-30 evesen?



2017. márc. 19. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem az általad felsorolt dolgok nem tartoznak abba a kategóriába, ahol a költségeken osztozkodni kellene. Én ezeket saját magamnak fizettem. Számomra nagyon kellemetlen lett volna, ha ennyi idősen ilyen szinten a szülőkre kell támaszkodni. Ezen felül igyekeztem haza is adni pénzt (néhány 10 ezer forintot havonta), hogy ezzel beszálljak a rezsi költségekbe, amíg otthon laktam. Hogy ez kivitelezhető legyen sokat tanultam, hogy magas ösztöndíjakat kapjak, illetve igyekeztem dolgozni is, ha a tanulmányaim megengedték. Mindemellett tudtam spórolni, sőt, amikor még a szülőknél laktam, a fent leírt feltételek mellett, akkor tudtam a legtöbbet spórolni eddig.


28/F

2017. márc. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Albérlet szempontból vagyok olyan szerencsés, hogy lakhatok ingyen egy rokonomnál, tandíjat nem fizetek, mert államis vagyok, ha nem az lennék akkor diákhitelt vennék fel rá vagy elgondolkodnék azon, hogy mit keresek én ott ha még csak 2-es szintet se tudom mindenből teljesíteni, ezen túl Édesanyám tud támogatni nagyjából havi 25-30 ezrrel, ez fedezi a bérletemet és a kajámat egész hónapra, ami ezen felül szükséges azt én oldom meg(egyetemhez szükséges dolgok, ha valami ruha szükséges, szórakozás ...stb), most sajnos diákmunkával, ösztöndíjról éppen hogy csak, de lecsúsztam, majd jövőre.Szerencsésnek tartom magamat, hogy a családom ilyen mértékben tud támogatni és támogat is, hiszen nem várom el :) és igen, 25-30 évesen fogok spórolni, sőt akkor már én fogom támogatni Édesanyámat közben, remélhetőleg :) 19/L
2017. ápr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!