Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit dolgozik egy villamosmérnö...

Mit dolgozik egy villamosmérnök? Valamint mennyit keres?

Figyelt kérdés
A debreceni egyetem 2. éves villamosmérnök hallgatója vagyok. Eddig minden sikerült. Mennyire lesz nehéz még ezután?
2017. márc. 20. 22:51
 1/6 Gugu Gabor ***** válasza:
91%

150 000 től a milliókig persze tapasztalat munka munkahely stb függvénye.

Mondjuk ha másodévesként felmerül a kérdés hogy mit dolgozik akkor ott van/lessz baj

2017. márc. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
2 éve jársz mérnöki karra és most jut eszedbe ezeket megkérdezni? Ráadásul nem is a tanáraidtól/csoporttársaidtól hanem egy fórumon,brávó!
2017. márc. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Beiratkoztál egy olyan egyetemre, amiről azt sem tudod, ha elvégzed, mit kell majd csinálnod? (nagyon-nagyon értetlenül néző smiley)

Hát azt hiszem, tényleg nagyon nagy baj van az oktatási rendszerrel...

Komolyan azt hittem, egy pályaválasztás előtt álló maximum 3.-4.-es gimnazista kérdezi.

Tudom, ez nem a kérdésre a válasz, de muszáj a megdöbbenésemnek hangot adni: ez kb. olyan, mintha felülnél egy vonatra, amiről azt sem tudod, hová megy?


Kérdező, tényleg nem kötözködésből, de ha az életben szeretnél boldogulni, akkor ELŐBB TÁJÉKOZÓDJ és UTÁNA LÉPJ!- nem pedig lépek, aztán, ha gödör volt, nem nyert...

2017. márc. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez így teljesen értelmetlen kérdés. Mert a villamos szakma rendkívül szerteágazó. Kezdve ott, hogy van a híradástechnika rész (bár ez is kezd egyre jobban digitalizálódni, de rengeteg analóg rendszer van még, de a biteket is át kell vinni nagy távolságra); van az automatika rész (sokan ide sorolják a méréstechnikát, ezen belül nekem az egyik kedvencem a nem villamosmennyiségek mérése), félvezető technológia rész, digitális technika rész (önmagáért), vagy alkalmazott digitális techika (mikroprocesszorok, mikrokontrollerek és társaik). Utána vannak az erősáramú részek, ezen belül erőművek, távvezetékek, fogyasztók, villamosgépek, energetika, erősáramú automatikák. Aztán vannak nagyon összetetett rendszerek is. Alkalmazás oldalról meg ma már szinte bármiben van villany és valami elektronika (nem túl régen szétszedtem egy olcsó, gagyi kenyérpiritót és egy mikrokontroller volt benne, erre azt mondom no comment). Ha otthon bemész a lakásba és csak felkapcsolod a világítást, az autóban ma már egész számítógéprendszerek üzemelnek (elosztott intelleigenciás automatizálás) egymással összehangoltan. A villamosmérnökök alapvető feladata ezek kitalálása (tervezés), legyártása (összeszerelése, megépítése stb.), üzemeltetése, karbantartása, javítása, elbontása (bár ide nem mindig kell már mérnök a buldózer mellé). Hogy ezek tetszőleges kombinációjából te melyiket választod az te elképzelésed, tehetséged, érdeklődéseden múlik. A ma elterjedőben lévő elektromos autók esetén már lassan nem autószerelőre lesz szükség egy hiba javításához hanem oda is villamosmérnökre. Több száz amperek cikáznak össsze vissza ami hajlik az erősáramú technika felé, néhány esetben több száz voltos feszültségen (szintén elektromos járművekben). Ittaz egész vezérlés elektronikus. Ezeket meg kell tervezni (egyik fajta villamosmérnök), le kell gyártani (gyártás irányító másik fajta vill.mérnök), ha elromlik meg kell javítani (harmadik fajta vill.mérnök) és így tovább és akkor még csak egy "egyszerű" autót néztünk. De nézhetünk egy kórházat vagy bármi mást.
2017. márc. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ejnye kolléga, nem jársz órára? :D Nézz be keddenként méréstechnikára, hátha hallasz valami érdekeset. :)
2017. ápr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ne izgulj, én se tudom még azt hogy hová szakosodjak :D
2017. ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!