Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségit félbehagyni?

Érettségit félbehagyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerintetek ez mennyire járható út? Valaki járt hasonló cipőben mint én?


Hetek óta azon töprengek, hogy az esti tagozatos érettségi felkészítőt félbe kellene hagynom..

Elmennék dolgozni, közben egy német és egy angol tanfolyamot felvennék(GO-ra gondoltam), ezt követően pedig hajóra mennék dolgozni amíg egy bizonyos összeget meg nem keresek.

Ezek után fejezném be nyugisan az érettségit, mellette talán egy lakberendezői képzést, amit az egyetem követne, talán építészmérnöki..

Egyetem alatt pedig lakberendezőként próbálnék meg elhelyezkedni.

Egyetem végeztével pedig a maradék tőkéből egy vállalkozást indítanék.


Félek és bizonytalan vagyok... Nem tudom, hogy képes vagyok-e így hullámvölgyekkel elvégezni normálisan az érettségit.. Családi dolgok meg etc... menekülök hazulról..


Szerintetek?

Félek.. De máshogy szerintem nem tudnék normálisan kitörni innen..

Vagy tudnátok tanácsokat adni, miket gondoljak át? Most egyszerűen semmire sem vagyok képes, fel vagyok pörögve, kapkodok ide-oda..


Köszi!



2017. márc. 21. 01:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
És tudod majd folytatni vagy újra kell kezdened az érettségi felkészítőt? Biztos a munka? Először talán munkát keress és utána hagyd ott a sulit ha muszáj, Nehogy aztán se suli se munka... amúgy szerintem járható az út, kérdés lesz-e kedved majd nekifutni az érettséginek pár év múlva. A helyedben talán mégis letenném az érettségit és utána mennék hajóra dolgozni az egyetem előtt...
2017. márc. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azok akik otthagynak egy sulit és munkába állnak, jelentős részük soha többé nem ül vissza az iskolapadba.
2017. márc. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
az érettségi ma már alapkövetelmény szinte. Mindenféleképp tedd le.
2017. márc. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

És miért nem sorban haladsz, és érettségi után kezded a többit?

Csak kifogásnak érzem a "terveidet", hogy most ne kelljen csinálni semmit.

2017. márc. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hetek óta azon töprengek, hogy az esti tagozatos érettségi felkészítőt félbe kellene hagynom..

Elmennék dolgozni, közben egy német és egy angol tanfolyamot felvennék(GO-ra gondoltam), ezt követően pedig hajóra mennék dolgozni amíg egy bizonyos összeget meg nem keresek. "


Több kérdés, illetve meglátás vetődött fel bennem, amiket érdemes lenne alaposan átgondolnod:

- hogyhogy érettségire felkészítőre jársz? Egyszer már abbahagytad a sulit?

- nem tudom, hogy most miért jársz esti tagozatra, de ha nem dolgozol és úgy tanulsz estin, és ezt akarod abbahagyni, így nem tudod csinálni, akkor hogyan tudnál munka mellett nyelvet tanulni? Ahhoz hogy lenne meg az akaraterőd? (tudom, miről beszélek, mert én is elkezdtem tanulni az angolt - de nem nagyon jut idő rá :-( )


- azt írod, ezt követően hajóra mennél - nos, hát ez "több sebből vérzik"... Ugyanis legtöbb hajóra csak képzettséggel és/vagy gyakorlattal (na jó, ezt talán még mellőzhetik) és jó nyelvtudással vesznek fel:

[link]


Tehát bármiféle képzettség nélkül, gyakorlat nélkül, pusztán egy nyelvtudással nem valami nagy esélyed van.

érettségi után lakberendező - utána meg egyetem?

Egyetem alatt meg lakberendező?

Hát, ez nagyon kusza... Ráadásul ehhez tudnod kell: van lakberendező ismerősöm, nemrég beszéltem vele - olasz cégnek dolgozik - 7 ÉV!!! volt, mire bedolgozta magát a szakmába. Most már jól megy neki :-)


építészmérnöki egyetem alatt nem lakberendezéssel kellene foglalkozni, hanem az építészmérnöki szakmára koncentrálni, ott gyakorlatot szerezni - hogy aztán az egyetem végeztével már el tudj helyezkedni. Egyetemről kiesve, 0 tapasztalattal és gyakorlattal meg nem indítanék vállalkozást.


Végkövetkeztetés: TEDD LE AZ ÉRETTSÉGIT, mellette feküdj rá a nyelvtanulásra, aztán ha ezt a célt elérted, akkor nézegetheted a többit :-)

Ja, és EGYSZERRE CSAK EGY NYELVVEL FOGLALKOZZ!!

2017. márc. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban elég mese szaga van ennek az egésznek.

Fejezd be, ne hagyd ott.

2017. márc. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, ha némely mondat kisbetűvel kezdődik - csak siettem és úgy látszik, néha hamarabb elkaptam a kezem a Shift-ről.
2017. márc. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

6-os, miért lenne meseszaga?

Amikor én fiatal voltam, pont így viselkedtem én is: mindent félbehagytam (na jó, a gimnáziumot, az érettségit nem :-) ), minden érdekelt, sok mindenbe belekezdtem, aztán nem csináltam végig - de mostanra azért amik fiatalkori álmaim voltak, azt szinte mindent megvalósítottam :-) Volt, amit nem iskolai tanulmányok keretében: pl. szerettem volna idegenvezető lenni, felvételiztem, de elhasaltam a történelmi kérdéseken - 12 évvel később mégis segítő idegenvezető voltam a spanyol tengerparton :-) Gyakorlatom van, képzettségem nincs (de beszélek spanyolul)


Szóval, én megértem a kérdezőt - azért is válaszoltam olyan hosszan... (5-ös vagyok)

2017. márc. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem segítettek jobb belátásra bírni!

További szép napot!

2017. márc. 21. 08:54
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ez így túl sok.

Ilyen nyelv, olyan nyelv, OKJ, külföld, főiskola stb..

Fejezze be először az érettségit, ami kb annyiból áll hogy bejár meg odafigyel, a vizsgán úgy is átmegy.

A többi viszont már grízes, tehát oda már tényleg kell a teljesítmény.

2017. márc. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!