Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van rá mód, hogy a ki nem...

Van rá mód, hogy a ki nem vett szabadságaimat árvigyem a következő munkahelyemre?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy alakult, hogy munkahelyet kell váltanom, de a nem tudom mi lesz a szabadnapjaimmal.


Direkt tartogattam őket a nászútunkra, nem terveztem kivenni addig szabadságot,csak az esküvőre, de így ha az új munkaheylen kezdek, akkor már nem lesz elegendő szabadságom az útra.


A jegy már le van foglalva, így nem tudjuk módosítani, lemondani. Ebben a helyzetben mit tudok tenni?


Számíthatok a az új munkahely jóindulatára vagy mindenképp elbukjuk a drágán lefoglalt jrepjegyeket? :(


2017. márc. 22. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudod átvinni. De egy ilyen helyzetben a munkáltató adhat fizetés nélküli szabadságot (nyilván vannak köcsög munkáltatók is, de egy próbát megér). Vagy kiíratod magad táppénzre.
2017. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Most komolyan tőlünk kérdezed, hogy számíthatsz-e az új munkahely jóindulatára?
2017. márc. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést, hogy kérdezni merek a gyakorikierdesek.com oldalon :)
2017. márc. 22. 11:05
 4/6 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak viszont köszönöm a kommentet! A fizetés nélküli szabadsággal nem voltam tisztában!
2017. márc. 22. 11:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Fizetés nélküli szabadság bármilyen okból kérhető, de nem kötelező megadni.
2017. márc. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1-es, a fizetés nélküli szabi jó ötlet, a táppénz nem:

"mindenképp elbukjuk a drágán lefoglalt jrepjegyeket? :( "


A táppénz alatt az orvos vissza szokta rendelni a beteget, ráadásul a munkáltató is kérhet ellenőrzést: ebben az esetben egy bizonyíthatóan külföldi tartózkodás nem jó ómen... :-)


Kérdező, írod, hogy régi és új munkahely: nem tudom, mikor váltasz és mikor utazol, de az új munkahelyeden nem esik próbaidőbe a nászút? Mert a próbaidő alatt egyik napról a másikra felmondhatnak azonnali hatállyal.

Szerintem az lenne a legtisztább, ha minél hamarabb jeleznéd az új munkahelyen, hogy ekkor és ekkor lesz az esküvőd és nászút - megoldható-e?

2017. márc. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!