Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan mondjak fel próbaidő...

Hogyan mondjak fel próbaidő alatt, ha direkt azért vettek fel, mert azt ígértem, hogy hosszú távon számíthatnak rám?

Figyelt kérdés

A pénzügyön kezdtem el dolgozni 2 hete, de egyáltalán nem érzem jól magam, a közvetlen munkatársam, akivel össze kellene dolgoznom ellenem van, semmiben sem segít, sőt kijelentette, hogy nem akarja átadni a feladatainak egy részét sem - pedig direkt azért vettek fel, hogy ne egy ember kezében legyen az egész folyamat. Ezt már elmondtam a vezetőnek is, de azt vettem észre, hogy különösebben nem érdekli.

Az interjún hangoztatták, hogy olyat keresnek, aki hosszú távra tervez, erre külön rá is kérdeztek, mondták hogy ők rögtön egy 5 éves szerződést íratnának alá, ha lehetne.

Egyre rosszabbul érzem magam, már a felmondáson gondolkodom. Ha erre kerülne sor, szerintetek hogyan vezessem fel? Így, hogy hosszú távra ígértem, nem gerinctelenség csak úgy felmondani?


2017. márc. 23. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha lusta vagy ezt elmondani akkor mutasd meg nekik amit itt legepeltel. Nem ertem mi a gondod azzal az indokkal, amit fentebb taglaltál.
2017. márc. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A gond egyértelmű: hiába vázoltam a vezetőnek az első hét végén, hogy a munkatársam kijelentette már az első nap, hogy ez az ő munkaköre, az ő munkája és csak ő tudja elvégezni, sőt rá is kérdeztem hogy akkor mi lesz az én munkám ha ő ennyire ragaszkodik a feladataihoz, mire a vezető magyarázkodásba kezdett, hogy átad majd feladatokat az illetőtől miután betanította. A gond, hogy az illet esze ágában sincs betanítani, a vezetőt meg ugye nem érdekli ki végzi el a feladatot, sokszor nincs is az irodában.

A probléma, ha ezt felvázolnám neki indoklásként, akkor valószínűleg ismét magyarázkodásba kezdene, hgy majd beszél az illetővel - mint legutóbb tette. Ma is pl. otthonról dolgozott a vezető, elküldte nap elején, hogy kinek mi a feladata, persze a kedves munkatárs a betanítás helyett a kezembe nyomott reggel egy halom számlát, amit a diákok szoktak sorba rendezni - voltak is diákok - mondtam neki, hogy nekem nem ez a munkaköröm mire ő rávágta, hogy a vezető sem ellenezné hogy ezt csináljam.

Szóval zsákutca az egész.

2017. márc. 23. 21:04
 3/7 Zoknihegesztó válasza:
100%
Főni, szar ez a meló szóval felmondok.
2017. márc. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
"A kollégád egy fűszálat nem tesz értem keresztbe, a vezeték minderre szarik is, így nem tudok se betnaulni, se a feladataimat ellátni. A mai nap azonnali hatállyal felmondok, lesz szíves a járandóságomat és a kilépőpapírjaimat 5 napon belül megküldeni, ezt meg írja alá és itt sem vagyok" itt átadod ezt a mondatot leírva, dátumozva, aláírva két példányban, a főnök átveszi, aláírja, egyiket visszakapod és távozol.
2017. márc. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondod, nem szép dolog így felmondani, ahogy fordított esetben sem szép dolog, ha egyik napról a másikra elküldik az embert. De most komolyan, ki a sz.rt érdekel, mit fognak gondolni a cégnél? Felmondasz, még 5 percet fogsz velük egy légtérben eltölteni, aztán jónapot. Hidd el, ellenkező esetben ők sem tökölnének.

Másrészről, és bár nem kérdezted, leírom, én 2 hét után még nem mondanék fel, hátha jobb lesz. Szívem szerint az összes eddigi munkahelyemen felmondtam volna 2 hét után, aztán végül mindegyik rendeződött.

2017. márc. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem ertem a problemat, ha nem adja at a feladatokat csinalja o, ezert miert kell felmomdani, amig a fizetesed megkappd adig oke
2017. márc. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Vigyél könyvet meg keresztrejtvényt és foglald el magad :)
2017. márc. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!