Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nincs diplomám, de sok...

Ha nincs diplomám, de sok nyelven beszélek, akkor van esély arra, hogy jó munkám legyen?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, tolmácsnak tanulok. Van még 2 évem a diplomáig, plusz utána lehet mesterszakot is kell végeznem. Viszont itthon kezd egyre gázabb lenni a helyzet...szüleim pár éve elváltak, egyre több a vita a pénzügyekről. Kapok zsebpénzt, de az nem elég pl ruhákra, vagy a kontaktlencséimre, vagy mikor dokihoz kell menni meg ilyen extra dolgokra, és mikor kérek erre külön pénzt, vagy nemis adnak, vagy húzzák a szájukat, hogy kérjek a másiktól. Pedig mind a ketten nagyon jól állnak anyagilag, anyum jóval millió fölött keres, apumnak is megvan a havi félmillió. Ebből kezd nagyon elegem lenni, legszívesebben otthagynám a sulit és külön életet kezdenék, ha ennyire a terhükre vagyok...ráadásul nekem még a tandíjat sem kell fizetniük, nővéremnek viszont igen, félévente 200 ezer.


Angolból és németből van felsőfokúm, ezenkívül most oroszul és norvégul tanulok. Ha év végéig legalább középfokra fejlesztem azokból is a tudásomat, akkor tudnék jó munkahelyet szerezni? Akár külföldön is. Sokan mondják, hogy ha így beszélnének nyelveket, nemis járnának egyetemre :D Vélemények?



2017. márc. 26. 09:23
1 2
 1/13 anonim válasza:
89%
Menjél külföldre
2017. márc. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De milyen munkákat tudnék végezni? Mert, ha kasszás, babysitter, vagy felszolgáló stb, akkor inkább kivárom az egyetem végét...az ilyen jellegű munkák egyrészt kint is szarul fizetnek, ottani viszonylatban, másrészt semmilyen karrierlehetőséget nem látok bennük. Fordító lehetnék diploma nélkül is?
2017. márc. 26. 09:54
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Multikhoz service deskre meg még pár egyéb poziba nem kérnek diplomát, csak nyelvismeretet, és a legtöbb igen jól fizet.
2017. márc. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Persze, csak ne itthon keress, innen menekülni kell, kint meg is fizetik a munkádat és nem kell diplomával gombokért itthon dolgozni
2017. márc. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Neked nem lesz problemad az életben ha nem itt akarsz segítséget kapni:) nézz körül par helyen szerintem nem a tolmacs melora kell gyurni. Ha lesz meg a nyelvismeret mellett is valamid az meg a legjobb szuperseg. Mondjuk kozgau vagy ilyesmi
2017. márc. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Ugyan nem tudom azt mondani, hogy na nézd, ezt meg ezt a pályát neked találták ki, de ha csak az esélyeket kérdezed - a diploma semmit nem jelent. Tolmács pályán mondjuk sokat jelenthet, hiszen ott fontos a hitelesítés, de a legtöbb diploma nem nyújt többletet az adott pályán. Ha egy cég kellően professzionális, akkor ezt már rég felismerte és a munkaerőtől talpraesettséget, tudást és egyéb készségeket vár, legutolsósorban meg a papírt. Érdemes lenne bejelentkezned olyan csoportokba közösségi oldalakon, ahol számodra jó melókat hirdethetnek, pl. fordítási munkákat. Alkalmi fordítási munkákkal pl. mindjárt két legyet is üthetnél egy csapásra: szerzel elég pénzt a megélhetésre és be tudod fejezni az egyetemet is.
2017. márc. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. márc. 26. 20:02
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
a 6os válasszal ellentétben a diploma rendkívül fontos, annak megszerzését nem lehet kihagyni
2017. márc. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Norvégot zúzd fel felsőfokig év végére, az egyetemet is nyugodtan hagyhatod, most olyan 270k nettó a null tapasztalatos skandinávos bér a piacon és nagyjából 20 perc munkát találni.
2017. márc. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9 wow, ráadásul baromi könnyű a norvég, év végére simán felhozom olyan szintre, nyárra talán ki is megyek Norvégiába :D

#8, nem olyan fontos a diploma, mint egyesek gondolják, persze nekem van nyelvtudásom, ami kompenzál, de pl szüleimnek sincs diploma, mégis nagyon jó munkájuk van. De megpróbálom úgy, hogy a suli mellett tudjam csinálni a fordítói munkát, akkor megszűnne a vita a pénzügyekről, mert egyébként azonkívül jó a viszonyom a szüleimmel.

2017. márc. 26. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!