Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapestiek, mennyit kerestek?

Budapestiek, mennyit kerestek?

Figyelt kérdés
Emelkedtek a fizetések?
2017. márc. 26. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
~950 brutto. Tavaly ilyenkor meg ~750 brutto volt. Egyeb kerdes?
2017. márc. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Én megcsináltam a targoncás jogosítványt 2 éve.

Az új munkahelyemen hogy már van tapasztalatom nettó 200 felett keresek.

De a tapasztalattal rendelkező targoncások vidéken is keresettek.

2017. márc. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Én nettó 330 - 360 000 között, a párom nettó 240 000.

Segített ez az infó rajtad?

2017. márc. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
450 br, párom 300 br, az enyém emelkedett, az övé nem. Remélem segítettem.
2017. márc. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Aki minimálbérért és közelébe dolgozott nem emelkedett, a gazdaok fizetése akik ilyen 350 eket keresnek azoknak igen
2017. márc. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
#5 valóban, mivel a minimál béresek munkája ugyanúgy értéktelen és egy jobban programozott robottal kiváltható (lásd, önkiszolgáló kasszák), míg a munkaerőhiánnyal sújtott munkaerőpiacon a szaktudást megfizetik, mert szükség van rá, így a bérük emelkedik, szinen versenyhelyzetben, ha valamire nagy a kereslet, de kevesebb a kínálat, akkor az éppen értékesbb..
2017. márc. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég durván javult, 2016 márciushoz képest 240k-val több a bruttóm, plusz van évi 10% bónusz.
2017. márc. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ha értéktelen lenne valamilyen munka akkor az a munka megszűne mivel nincs értéke.

Itt inkább arról van szó hogy az adott területen mennyi munkaerő van és mennyi munka, ezek szokták meghatározni a fizetés a kormány után.

Pl. van egy ismerősöm akit visszahívták a régi munkahelyére, és adtak neki kétszer nagyobb fizetést mert nem találtak munkaerőt vagyis még kétszer annyit megér neki az a munkaerő!

Addig amíg találnak bizonyos munkakörben minimálbérért embert addig annyit is fognak fizetni!

2017. márc. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

#8 Is, meg van olyan is, ami ha megszűnne nem igazán hiányozna senkinek, vagy lenne helyette 10 másik, aki ugyanúgy meg tudja csinálni ugyanannyi fizetésért.


A fenti példámnál maradva, ha nagy a kínálat és csak közepes a kereslet, akkor nem értékes, hanem értéktelen akármiről van szó...

2017. márc. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 9

Még egyszer mondom, ha egy munka értéktelen lenne akkor az a munkakör nem létezne mivel nem hoz profitot.

Ismerek olyan céget aki 90 ezerért dolgoztatta a betanított munkásait csak miután elkezdődött a munkaerő hiány erősödni hirtelen ki tudtak fizetni az embereknek 140-150 ezreket is nettóba ugyan azért a munkáért...meg ha hozol embert és 3 hónap után is ott marad 50 ezer Erzsébet utalvány a jutalmad és társai mivel már nincs az hogy a "helyedre van még 80 jelentkező"

A fizetést nagyban meghatározza hogy mennyien jelentkeznek rá...

2017. ápr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!