Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki a fegyveres biztonsági őr...

Aki a fegyveres biztonsági őr munkát válassza akkor fegyveres testületnél szolgál?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok hogy vannak helyek ahol a fegyveres testületnél szolgálók kapnak kedvezményt és nem világos nekem h a fegyveres biztonsági őr is annak számít-e, mert szerintem igen.
2017. márc. 27. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Szia! Nem minősül fegyveres testületnek. Személy és vagyonőri illetve fegyvervizsgával rendelkező munkavállaló...
2017. márc. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Amiről az első ír az a fegyveres vagyonőr. (banki őrök, pénzszállítók, egyes helyeken irodaházban is kapnak).

A fegyveres biztonsági őr (FBŐ) az más. Kiemelt objektumoknál vannak fegyveres bizt. őrök. (Liszt Ferenc reptér, atomerőmű, vízművek, menekültszálló stb. Szerintem az fegyveres testületnek minősül.

2017. márc. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Azért kösz...szerinted.:(
2017. márc. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Igen, szerintem. Mivel nem tudom 100%-os biztossággal hogy fegyveres testületnek minősül-e vagy nem.
2017. márc. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

A Személy- és vagyonőr egy OKJ-s szakképesítés, amelyre a Fegyveres biztonsági őr egy szakképesítés ráépülés. Ha ez megvan akkor lehet pályázni olyan állásokra, ahol ez feltétel, tehát ha egyes "fegyveres testületekhez" felvételt nyer az ember és ott a szerződésében ez meghatározva van, kap róla igazolást akkor ilyen esetben jár a kedvezmény. Tehát attól, mert ezt a munkát választotta, még nem lesz egyből fegyveres testület tagja. +Míg az előbbi szakképesítéshez elég a 8 általános, a fegyveres biztonsági őrhöz, úgy tudom már az érettségi is kell.

Olyan, mint például attól, mert valaki tanári diplomát szerzett, még nem kap pedagógus igazolványt, ha mondjuk titkárnőként dolgozik.

2017. márc. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!