Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás után ( azonnali...

Felmondás után ( azonnali hatállyal próbaidőn belül) milyen törvénykezés van a munkabér kifizetésére 2017-ben? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

A munkáltatónál azonnali hatállyal próbaidőn belül felmondtam, úgy tudom, 5 munkanapon belül kötelesen átutalni a béremet, illetve a papírokat a kezembe adni. Mivel azt postázzák, nyilván később érkezik, de az 5 nap bőven letelt, és nem utaltak pénzt. Mit tehetek? Létszükséglet a pénz, főleg , hogy az új helyemre már fel is vettek, pótlólag bemutatva a papírokat.De a jövedelmem sehol :(

Kérlek segítsetek!



2017. márc. 30. 06:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valóban 5 munkanap van megadva - ennek ellenére én mégis azt mondom, hogy még várj egy kicsit, pár napot: hó vége van, lehet, hogy egyszerűen csak megvárják a 31-ét és a többi dolgozó bérével együtt fizetnek ki. Elhiszem, hogy szükséged van a pénzre, de ha bepereled őket, attól még nem kapsz hamarabb pénzt, mert egy per sokáig elhúzódhat.
2017. márc. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Persze, a legkevésbé sem szeretnék pereskedni, csak a bérem szeretném a számlámra, ahogy a törvény előírja. Ott minden hó tizedikén vannak a kifizetések, azt nem tudom megvárni, és már a telefont sem veszik fel nekem. Ez nem egy nagy cég, hanem egy himihumi takarítócég. Új munkahelyem van, most vettek fel, kezdenem is kell a jövő héten. bérlet kell, élelmiszer stb.
2017. márc. 30. 06:50
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából attól félek, hogy ki sem akarnak fizetni. :(

Nem panaszkodni akarok, de tényleg a sírógörcs kerülget. Van esetleg valami amire hivatkozhatok nekik, valami a munka törvénykönyvében? Hátha észbe kapnak, és kifizetnek.

2017. márc. 30. 06:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs, de eddig 2x lett leírva - egyszer Te magad írtad, egyszer én (első vagyok) - hogy 5 munkanapon belül kell kifizetniük. Ez van leírva a munka törvénykönyvében. Most mit írjak még???

Megfenyegetheted őket perrel, de ettől nem lesz hamarabb pénzed.

Annyit tudok javasolni, hogyha nagyon "ég a ház", hogy pl. a Provident úgy hiszem ad kis összegű kölcsönt, otthoni szolgáltatással akkor is, ha épp nincs munkaviszonyod - úgy kb. 40 ezer ft környékén. Aztán, ha megkapod a pénzed, visszafizeted nekik a kamatokkal - ennyit talán megér...

2017. márc. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Helyesbítek:

Megfenyegetheted őket perrel, de ettől még nem biztos, hogy hamarabb lesz pénzed.

2017. márc. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!