Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » FireFlies vélemény? (Többi...

FireFlies vélemény? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a FireFlies-ről? Van itt ilyen aki ott dolgozott/dolgozik?

2017. márc. 30. 23:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
46%
piramis.
2017. márc. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
60%

A "Dolgozik" az egy relatív kérdés. Valójában senki nem "dolgozik" ott, Mert nincs is hol dolgozni... Elvileg a saját üzleted építed fel, Ami azt jelenti hogy minnél több embert beszervezel magad alá (piramis) Annál több jutalékot kapsz a magad alá beszervezett emberek után (Elvileg) Persze. az egész úgy van kitalálva, hogy neked ez semmi képpen ne érje meg. (Ebből lesznek az úgymond Felső vezetőidnek) luxusautójuk, meg villájuk...

Természetesen, Mindenért fizetni kell, Még azért is neked kell fizetned, Hogy résztvehess a reklám előadásokon, agymosásokon, amit csinának... Mert azt csinálják! Részt veszel 3 ilyen sz.ron és utána úgy jössz ki, mint akit a NASA szerződtetett volna a két szép szemedért. A lényeg ugyan az, Csak itt a pénzedért "szerződtetnek." Azért idézőjelben, mert semmi féle szerződésed nincs. Így ha elbukod azt a rengeteg pénzt amit befizetsz... Mert mondjuk bedől az üzlet. Akkor kitől követeled majd vissza? Kinek teszel panaszt? Mikor hivatalosan nem is dolgoztál? Az akkorra már ellenségeddé vált barátodtól? Vagy épp a párodtól? aki belevitt ebbe? Nagyon kártékony. Kihasználják az emberek kapzsiságát, nyomorát. Nem véletlen hogy inkább a visszamaradottabb régiókban terjeszkednek. Egyszer voltam ilyen nagyobb rendezvényen. De Németeket pl egyáltalán nem láttam... Vagy azért mert náluk nem lövik fejbe azokat akik ebből meggazdagodnak, Vagy csak mert mi vagyunk elég hülyék ahhoz hogy bedőljünk ennek.

Az un LIFE tagság is kissé nevetségesen hangzik. Ami elvileg 100 évre szól... Hu jól hangzik. 100 évig utazhatok, és 100 évig vagyok tag :D De ki garantálja neked azt, hogy nem kell 100 de még 50-meg 20-sem hogy mondjuk 10 év múlva, nem a kukába dobtad ki azt az több mint Egy Millió Forintot? Miféle biztosításod van rá?

A lényeg az, hogy fizess. Fizess. Mindenért fizetned kell, Fizetned kell azért, hogy szobát foglalj, Fizetned kell azért, hogy reklámozhasd ezt az egészet. És majd ha már csomó embert bepaliztál, Akkor csurran cseppen belőle valami. Úgymond mézesmadzagként, Mert hát valami látszatja azért legyen már hogy a beledet kigürizted, És csomó embert behúztál... Valakinek ez biztosan megéri. Sajnos egy átlag embernek általában nem, Ha csak nem Steve Jobs tartott neki különórákat, hogy kell a sz.rból pénzt csinálni. Ne dőljetek be!

2018. jún. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Jambor Arpad válasza:
66%

Nem vagyok tagja a szervezetnek. Nem akarok ott/nekik dolgozni. Nem vagyok fizetett ügynök. Csak 51 éves ember - némi tapasztalattal a hasonló üzletekkel kapcsolatban. DE!:

Nem értem az ilyen általános "leszólós" véleményeket - mindenféle konkrétum nélkül... Ez nem lehúzás, nem csibészség, nem "piramisjáték". Ez MLM. Multi Level Marketing. Ez nem szitokszó, ez egy üzleti forma, amely mechanizmust bárki felhasználhat.

Csak a tisztánlátás végett: A legnagyobb nálunk is ismert MLM nevek - helyezéssel együtt a 2018. májusi TOP listán: Amway(1) , Avon(2), Herbalife(3), Tupperware(10), Nu Skin(11), Oriflame(15), stb...

Ha valaki ismeri ezeket a cégeket, akkor tudhatja, hogy komoly cégek, kiváló termékekkel.

Az pedig, hogy milyen szisztémával értékesítenek, az az Ő dolguk. Amikor valaki egy Rolex órát akar venni, akkor nem háborodik fel azon, hogy annak árában benne vannak a csillogó-villogó márkaboltok felszerelése, a magasan képzett értékesítők képzései, stb. Megveszi az órát, mert tetszik neki a milliő, a minőség, a háttérország biztonsága, a márka tisztelete. Szóval az értékesítési szisztéma egy világszinten elfogadott és eredményesen működő rendszer, amelyben a korábban belépők valóban jobban járnak, de nem a később belépők kárára! (ez az MLM lényege). Ez azonban semmilyen mértékben nem érinti a szolgáltatást igénybe vevők kiszolgálási minőségét, előny rendszerét, vagy bármit, amit a rendszer használója kaphat.

A Fireflies pedig utazás-nagykereskedő, aki a nagy kontingensben felvásárolt utakat, lehetőségeket értékesíti. Van, amelyiken kisebb a nyeresége, van, amelyiken nagyobb, s van olyan is, amelyen veszít. Ez történhet pl. azért, mert a szolgáltatást adó valamiért még olcsóbban adja oda a szolgáltatást/szállást/buszt/élményprogramot, mint azt a nagykereskedővel folytatott (akár 1 évvel korábban) alkujánál elért.

Az előző válaszoló biztosítékról ír. Miről kellene kit biztosítani? Aki elkezdi használni a szolgáltatásokat, az feketén-fehéren látja a rendszeren belül/rendszeren kívül összehasonlítható árakat. Ha tetszik - használja a rendszert - ha nem, akkor meg nem.

Aki üzletelésre számít, az befektet egy kisebb összeget és ha dolgozni kezd a rendszerben, akkor igen hamar megtapasztalja a cégek pontosságát, megbízhatóságát. Nincs rajta nagy vesztenivaló, de legalábbis nincs aránytalanság a befektetés és a várható haszon között.

Az előző válaszadó a „visszamaradottabb régiók” üzletének hívja, ami nagyon messze áll a valóságtól – már ha valaki megtekinti a működési országokat. E vélemény vélhetően abból a megfigyelésből fakadt, amely a cég weboldalán található partneri szállásokat sorolja fel. Azonban ha figyelmesen elolvassa valaki a bevezetőt, az láthatja a következő mondatot: „A fireflies.com-on elérhető hotelek egy része beszállítókon keresztül érkezik. Emellett a szálláshelyek számára lehetőség nyílik rendszerünkhöz közvetlenül is csatlakozni. Az utóbbi kategóriában szereplő direkt partnereinket az alábbi listában találja.”. Tehát a teljes szisztéma a közvetítésre épül, amiben semmi rossz nincs. Az pedig, hogy a direkt kapcsolódású szállodák valóban a közelebbi régiókból vannak, az számomra azt jelenti, hogy e cég „nem átall” csak menő helyekkel kapcsolódni, de ebben a régióban is látja a lehetőségeket…

És a garanciák felhánytorgatása, csak azért, mert 100 éves tagsági díjat írtak…? Ez marketing. Ha valaki a „korlátlan”, „örök” szavakat használja, azt nem becsülik és hitetlenkednek az emberek. Valami konkrétat akartak írni, de olyan hosszút, ami „kvázi” örök.

És végül a „fizess mindenért”… Ez olyan szintű demagogizmus, amivel könnyű azonosulni. Szeretném én is, ha csupa olyan üzleti lehetőséget kínálnának nekem amelybe nem kell pénzt fektetni, nem kell sokat dolgozni, de azért kamatozik rendesen. Ha bárki, aki e véleményt olvassa és tud ilyet, kérem, írja meg privátban!

És csak ismétlésképpen: Nem vagyok tagja a szervezetnek. Nem akarok ott/nekik dolgozni. Nem vagyok fizetett ügynök. Csak egy 51 éves ember - némi tapasztalattal a hasonló üzletekkel kapcsolatban.

És mindig felbosszantanak az olyan vélemények, amelyek megelőzik hozzászólásomat…

2019. febr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
55%

Egyetértek az előttem szólóval.

Nem értem ha valaki nem érti a rendszert vagy nincs benne miért állít valótlant. Én benne vagyok a rendszerben de semmi köze a piramishoz.A rosszindulatú megjegyzések talán abból fakadnak, hogy az ember nem kepes elhinni,hogy vannak jól működő rendszerek vagy csak alapból begyepesedett gondolkodású.

2019. márc. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
65%
Én voltam egy ilyen előadáson, ahol ezt mutatta be egy csávó. Én annyit mondok, hogy én mostanában nézegettem az árakat ott és a külön az adott szállás oldalán. Hát had ne mondjam, hogy sokaknál a duplája/triplája az ár alapból az oldalon, mint ha közvetlen foglalnál. Ők mondanak ilyeneket, hogy nagyker árakkal foglalkoznak :D. Számomra a legfurcsább, hogy a rendszer magyar webhelyről megy és szinte semmi infó nincs róluk. Ez viszont az én beidegződésem, hogy ami magyar és nagyon jól hangzik ott biztos simlis dolgok is vannak. Az agy, aki emögött van azt senki ismeri. Egy random svájci embernek tűnik. A kutya se ismeri. A csomagok, amiket lehet venni ott elég nagy ára van kezdés kép. Biztos, hogy aki piramis játékot sejett az nem is csodálom, hogy miért :D (Fizess be kb 160 ezer ft kezdésképp. Hee? lecidázni nem akarsz utána? :D kb ez volt az első gondolatom) Rengeteg szemét itthoni próbálkozás volt már szóval én nem szólnám le az embereket. Én biztos, hogy 5 év bizalmat nem adnék nekik, de a rendszer biztos működik, mivel ismerek olyat, aki ezt használja.
2019. júl. 2. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
29%
Beszerzési ár :-) Senki nem állítja,hogy az adott hotel-apartman nem tudja vagy fogja levinni az árait ennél jobban. Viszont nagyon sok szállás van ami jóval olcsóbb mint más oldalakon. 160 ezer, igen ez kb egy hét, 1fő nek Balcsi a mai árakat nézve. Kifogásokat lehet keresni,bele lehet kötni mindenbe :-) 8éve létezik a cég. Próbáld ki és utána mondj róla véleményt.
2019. júl. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
85%

Kipróbáltam, gyorsan fel is mondtam.


Akik még nem ismerik annyira: "Utazz nagyker áron" - szól a Fireflies mottó. Erre itt rácáfolok.


Egy ismerőssel és a felettesével ültem le ezzel kapcsolatban beszélgetni, majd sajnos elhamarkodottan belementem, mert egyikőjüknek időpontja volt máshova és kérdezték, melyik csomagot választom. Ezután hazamentem és elvégeztem a saját igényfelmérésemet (igen, ennek fordítva kellett volna történnie és általuk), ugyanis míg nincs fiókod, nem látod a teljes képet. Kvázi ügyfélként végeztem el a saját munkájukat.


Rá kellett jönnöm, hogy ezek a férfiak nemhogy a nagyker árak, de az árrés vagy beszerzési ár fogalmával sem voltak tisztában, pedig ezek a kifejezések a munkájuk alapkövei, a cég szlogenjének része. Rengeteg sokkal kedvezőbb szállást találtam, ki is gyűjtöttem nekik párat, hátha csak én nem értem a rendszert. Sajnos nagyon is jól értettem és következő találkozásunkkor nem tudtak egy Fireflies-os olcsóbb szállást sem mutatni nekem.

Bár a házi feladatot nem végeztem el úgy, ahogy kérték, miszerint ki kellett volna gyűjtenem pár booking.com-os ajánlatot, mert arra ők rátették volna a kedvezményeimet, hiszen az egyik partnercégükről van szó és megtehetik és olcsóbb lett volna, nekem meg el kellett volna ájulnom. Azonban miért utaznék booking.com-al a Fireflies-on keresztül, ha adott országban a hotels.com-on éri meg? :)


További baki: Legelső közös szállás keresésünknél találtak nekem egy szállást, rárakták a legnagyobb kedvezményt, én pedig egy másik oldalon az én gépemen, ugyanarra olcsóbbat találtam a srácok nagy meglepetésére. Akkor kérdem én: Milyen nagyker árakról is beszélünk, kedves Fireflies? A kisker árakat is meghaladó ajánlataival nem erőltetném tovább ezt a nagyker ár jeligét, hiszen súlyosan megtévesztő.

Illetve alapvetően, ha rákeresünk egy szállásra, biztos hogy a Fireflies drágábbat kínál! Egyedül a csomagban vásárolt kedvezményeinkkel tudunk TALÁN olcsóbbra kijönni. Ha pedig elfogyott a csomagunkban lévő kupon, voucher, best price option, fizethetjük a tagdíjat a semmiért.


Ezek után elővettem a számológépemet és előttük kellett levezetnem, hogy nekem ez VESZTESÉGES befektetés. Őket ugyan ez nem hatotta meg, és (nem tudok szebb szót használni), aljas módon elkezdtek dicsérgetni és bíztatni, hogy tartsam meg, mert én biztos ügyesen ki tudok hozni majd belőle valamit. Persze! Mivel később már úgysem tudnám visszaigényelni a pénzem... Köszöntem, nem. Felmondtam gyorsan. Szerencsémre hamar vissza is utalták a pénzem, hisz jó okom volt rá, bár az árfolyamon veszítettem.


Nem mondom, akinek fontos a 4-5 csillag, biztonság, mert nem beszél nyelveket, valóban nagyobb kedvezményt tud %-osan érvényesíteni. Nekem nem érte meg, de hát honnan tudják a közvetítők? Nem értenek hozzá, hiába mondtam el és az ismerősöm magától is nyilván tudja, mik a preferenciáim, készségeim.


Egyéb észrevételeim közé tartozik a cég IT-s támogatottságának hiánya a hajkitépkedően lassú weboldal és az előadáson lezajlott technikai malőrök alapján. Továbbá minden repjegy drágább náluk, mint a piacon. Esetleg az autóbérlés megéri.


Végül egy költői kérdés: Miért dolgozzak egy olyan kiforratlan cégnél, ahol nem használhatom az agyamat, mivel semmi szaktudás nem kell hozzá és a barátaimat kell belehúznom? Inkább szervezek nekik én magam egy tök király utat :)


Néhány előttem hozzászólóhoz:

- 2# Így van, ha a párod is ajánlja, légy résen, és igen, mindenért fizetned kell még pluszba.

- 5# Valóban homályos a vezetőség személye és sokkal magasabb árakat kínálnak, mint a piacon.

- 6# A FireFlies Kommunikációs Ügynökség Korlátolt Felelősségű Társaságot 2015.02.05.-én alapították hivatalosan, azaz nincs még 8 éve. Egy mikrogazdálkodó PR kommunikációs cégről beszélünk, melynek van még hova fejlődnie.


Sajnos a többi MLM-es cég hátránya is, hogy az utca emberét állítják be ezekbe a pozíciókba bármilyen szaktudás hiányában, majd amit szájukba rágnak, megismétlik gondolkodás nélkül. Tisztelet a csekély kivételnek!

Ne dőljön be senki! Csak nyitott szemmel minden MLM-es vállalkozásnál a fent említett okok miatt. Gyanakvóan, körültekintően! Én megtanultam.

2019. júl. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
29%

Sajnálom, hogy nem tudtak kész érveket felhozni és bizonyítani,hogy megéri :-/

Fentebb is írtam,ha vki olcsóbb utakat keres lehet,hogy talál is de vannak olyan akciók amikkel még egy last minute sem tud versenyezni.Mindenkinek lehet véleménye.Csak pár észrevétel:

Ha minden kedvezményed elfogyott akkor rossz csomagot vettél. Orbitálisan nem drágább ha nem használsz opciókat,ha másik portálon is van 7/24 es Ügyfélszolgálat akkor megértem,hogy ott foglalsz,másik portál nem utal neked pénzt miközben utazol :-D , Swiss Halley AG alakult 2011-ben amimek az egyik ága Fireflies.


Nekem ne mondjon senki olyat hogy többszörös árak vannak mert én ezt használom a családommal és teljesen meg vagyunk elégedve.

Repülőjegy? Nem tudom a wizzair oldalán 370k volt egy olyan út amit a Firefles-on keresztül megnézve (igaz Bécsből és nem Liszt Ferencről) 140k volt :-)


De mondom , mindenkinek lehet véleménye, körültekintőnek kell lenni és utána járni a dolgoknak. 3hónap alatt visszakerestem a csomagom árát, szóval én meg vagyok elégedve vele :-)

2019. júl. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
70%

Sajnos én megvettem a Basic csomagot szakaszos vásárlással. Már nagyon megbántam. Mikor elkeztük Az elsô részletet fizetni, jártunk a nyílt tájékoztatatókra, hogy milyen jól lehet vele keresni. Amikor utazol pénzt keresel. Hát igen, Ami Ott folyik Az agymosás. Elkezdtem keresgélni szállásokat és azt vettem észre, hogy sokkal drágábbak, mint más utazási oldalakon. Akkor már gyanús volt Az egész. De Aki beszervezett engem, mondta és mondta, hogy jó lesz, nem lesz baj. Fizettük a 2. részletet. A nyílt tájékoztatón csak rá kérdeztem Az aranyvezetôtôl, hogy hogy is van ez, hogy drágább. Azt mondta, hogy tudnak a problémáról, ha találok olcsobbat akkor azzal Kell utazni. Sajnos ekkor se tértem magamhoz, mert mondták hogy jó lesz. És befizettük a 3. részletet. És sehol semmi, nem tudok a családdal elutazni. Mert 1 voucher Meg kupon nem elég egy 4 tagú családnak. Best price opcióról nem is beszélve.

Próbáltam eladni a teljes ár feléért és senkinek sem Kell. Az aranyvezetô se reagál a problémámra, a Fireflies csopotba se lehet bejegyzést írni csak pozitivat.

Ez drága tanulság volt.

Többször fontold át mielôtt belevágsz. Annak biztos megéri Aki olyan körökbe jár.

Nekem nem érte Meg.

És még Az a rossz, hogy Aki értékesíti se érti.

2019. nov. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
18%
Kérlek nevezd meg az aranyvezetodet :-) 1 voucher nem elegendő,hogy 4fő elmenjen nyaralni.....Úristen majmok bolygója....Inkább kikapcsolom az értesítését ennek az oldalnak nincs értelme ,,nagy megmondó,, emberek véleményét olvasni.
2019. nov. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!