Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek veszélyezteti az...

Szerintetek veszélyezteti az automatizálás a pénzügy és számvitel területén dolgozó szakemberek munkáját?

Figyelt kérdés
A témát taglaló angol nyelvű fórumokon nagyon eltérő vélemények olvashatók.Sokak szerint a könyvelés, mint szakma az automatizálás áldozatává válik.Mások szerint viszont a technológiai fejlődés nem hogy munkahelyeket tüntet el a területen, hanem éppen ellenkezőleg, még több képzett szakember számára biztosít munkát, ugyanakkor arra sarkallva a területen dolgozókat, hogy még magasabb szinten űzzék a szakmát, magyarul, a pl. pénzügy és számvitel diplomával rendelkezőknek nincs mitől tartaniuk hosszútávon sem mert a szerepüket nem lehet szoftverekkel helyettesíteni.Mi a véleményetek?
2017. ápr. 1. 14:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Marha egyszerű lesz a könyvelést automatizálni, sőt amint bekerül a rendszerbe a legtöbb helyen már az. Az adatbevitelt kell megoldani és kész, ahhoz meg nem kell könyvelő, elég egy adat rögzítős diákmunka. A könyvelés az egyik legegyszerűbben leprogramozható folyamat.
2017. ápr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De ettől függetlenül hasznosítható tudást ad a munkaerő piacon egy pénzügy-számvitel diploma?
2017. ápr. 1. 15:46
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Ja hogy rövidtávon? Persze, jelenleg azert az meg nem megoldott, es a nagy cégeknek hiába van félig meddig automatizálva, a beerkezo számlák nagy hányadát könyvelők rögzítik a rendszerben
2017. ápr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem most már senkinek nem érdemes pénzügy-számvitel szakra jelentkezni, az egyetlen dolog aminek a jövőben értelme lesz, az az informatika és a mérnöki szakok.
2017. ápr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Az első válaszoló nem tudom miért lett így lepontozva (most 50%-on van), pedig teljes mértékben igaza van. Ezt szoftvermérnökként mondom. Már egy jó ideje nem jelentene problémát a könyvelés automatizálása. De tulajdonképpen rengeteg más, sokkal komplexebb olyan terület van, akár a pénzügyön belül is, amiről ez elmondható. Sajnos az ilyen jellegű fejlődést sokan támadják azzal, hogy így emberek munkája szűnne meg. Ez így van, szinte az összes könyvelő munkája megszűnne. De arról se felejtkezzünk el, hogy ez mindig is így volt. Ma is fel lehetne sorolni rengeteg olyan foglalatosságot, amit régen hivatás szerűen űztek, de ma már a gondolat is mulatságosan hangzik. Egy 100 év múlva a könyvelés, mint emberi munka, ugyanilyen nevetségesen fog hangzani.
2017. ápr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Az adatrögzítő "könyvelő" munkáját veszélyeztetheti. Magasabb, döntéstámogató vagy (közép)vezetői szinten nem hiszem.
2017. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Most vagyok elsőéves a kérdéses szakon és ráadásul hosszú időbe tellett amíg ez a szakma mellett tettem le a voksomat mivel pont azért nem tanultam tovább rögtön érettségi után mert elakartam kerülni azt, hogy valami értéktelen büfészakon pocsékoljam az időmet.Ez az egyetlen gazdasági képzés amiben fantáziát láttam még laikusként is és úgy gondoltam, hogy képes is lennék ezen a területen helytállni.Ezek szerint lehet, hogy rossz döntést hoztam.
2017. ápr. 1. 18:23
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, sztem még 20 év benne van a rendszerben. Utána ráérsz szakmát váltani.
2017. ápr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Programozó vagyok, de azért szerintem ilyen embereknek bilibe lóg a keze, akik azt hiszik, hogy ezeket most aztán pikk-pakk teljesen automatizálják. Egy pénzügy-számvitel végzettséggel nem az a dolgod, hogy kontírozz és számlákat könyvelj le (ideális esetben). Ez valóban automatizálva lesz. Csak hát arról felejt el mindenki beszélni, hogy az ilyen rendszereket üzemeltetni is kell, a számviteli törvények folyamatosan változnak, az ilyen szoftverek elég nagy részét újra kell írni évente, ráadásul ezektől eltekintve sem lehet a cégek összességére egységes szoftvert írni, mert ezeknek a számviteli politikája általában teljesen egyedi, a törvények elég nagy rugalmasságot engednek meg.

Továbbá a Józsi és Karcsi Bt. 5 foglalkoztatott emberrel nem fog évi x milliós licenc díjat fizetni egy ilyen szoftverért, hanem egy könyvelőiroda, vagy szabadúszó könyvelő ügyfelei lesznek.

ERP rendszerek és gépi tanuló algoritmusok már ÉVTIZEDEK óta léteznek, mégsem automatizálták a számviteli eljárásokat olyan szinten, hogy nem lenne szükség pénzügyi és számviteli szakemberekre.


Ez tipikusan olyan szöveg, mint ami az olajjal megy. A 70-es években mondták már, hogy 30 év múlva elfogy. Most tudod mit mondanak? Hogy 30 év múlva elfogy. Valószínűleg itt is ez a helyzet. Előbb-utóbb az olaj is elfogy, meg a könyvelést is automatizálják, de én nem aggódnék amiatt, hogy ez középtávon megtörténne.

2017. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értelmes és konstruktív válaszok születtek.A véleményekből azt a következtetést vontam le, hogy rövid és középtávon nem biztos, hogy mellélőttem a szakválasztással így némiképpen megnyugodtam.
2017. ápr. 2. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!